مخاطب را دسته بندی نکنیم/ نهادی سازیِ امر دینی خنجری است که دسته خود را می‌برد

تغییرات در ذائقه مخاطبان برنامه‌های مذهبیِ رسانه و سازمان دینی به تَبَعِ تغییرات در سبک زندگیِ ایرانی قابل فهم است. سبک ...

یونس حبیبی: کارد به استخوان رسیده/ 2 سال است نمی‌توانم بخوانم

هزینه‌های درمان، خیلی مرا اذیت کرد و به خاطر بالا بودن آن، نیروهای مسلح و بنیاد شهید، همراهی‌ام نکردند. به جز آن، مسأله ...

عباس کرمی: چهارپایه‌خوان باید بیشترین مطالب را در کوتاه‌ترین زمان ارائه دهد

پیش از این در میزگرد بررسی نغمات و نوحه‌های مذهبی با حضور «عباس کرمی» و استاد «سید علی‌محمد سادات رضوی» که با عنوان «الگوسازی ...
نمايش آدرس ايميل
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷    ساعت ۱۰:۰۴
آغاز دوره آموزشی روحانیون و مداحان عتبات از 31 خرداد
آغاز دوره آموزشی روحانیون و مداحان عتبات از 31 خرداد
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه از آغاز نخستین دوره آموزشی روحانیون و مداحان عتبات در منطقه تهران خبر داد و گفت: این دوره از 31 خردادماه آغاز می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : 33041
حجت‌الاسلام مسعود حاجی ابراهیمی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در منطقه تهران با اشاره به برگزاری نخستین دوره آموزشی روحانیون و مداحان کاروان‌های عتبات عالیات در منطقه تهران گفت: در این دوره اساتید مجرب مباحث ضروری و لازم را به مداحان و روحانیون کاروان‌ها آموزش می‌‌دهند.

وی افزود: این دوره از 31 خردادماه آغاز و به مدت سه هفته ادامه خواهد داشت و روحانیون و مداحان منطقه تهران یعنی استان‌های تهران، سمنان، قزوین، زنجان و البرز مباحثی از جمله روش تبلیغ و سخنرانی را آموزش می‌‌بینند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه در منطقه تهران در ادامه انتقال تجربیات، آشنایی با فلسفه زیارت، ادعیه و زیارت خوانی، احکام و مقتل شناسی و مقتل‌خوانی را نیز از دیگر سرفصل‌های آموزشی در این دوره عنوان و خاطرنشان کرد: شرکت روحانیون و مداحان پذیرفته شده در این کلاس‌ها الزامی است.

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه امکان برگزاری کلاس‌ها در طول یک هفته نیست، افزود: بسیاری از روحانیون باید از استان‌های مختلف به تهران بیایند این کلاس‌ها به صورت متناوب در طول 14 جلسه برگزار می‌‌شود.

حجت‌الاسلام حاجی ابراهیمی با اشاره به اینکه در این دوره بیش از 120 روحانی و مداح کاروان حضور دارند، خاطرنشان کرد: این افراد کسانی هستند که در آزمون ورودی کتبی، مباحثه و ارائه نوار قبول شده و مراحل جذب و گزینش آنها پایان پذیرفته است.

به گزارش فارس، محل برگزاری کلاس‌ها در دفتر بعثه مقام معظم رهبری در محل سازمان حج و زیارت استان تهران واقع در تهران، خیابان آزادی، نبش خیابان رودکی شمالی برگزار می‌‌شود.
همچنین کلاس‌های آموزشی روحانیون و مداحان کاروان‌های عتبات عالیات دیگر استان‌های کشور نیز از سوی دفاتر مناطق بعثه مقام معظم رهبری در آینده نزدیک آغاز خواهد شد.