شعر هیات را نباید مساوی با شعر آیینی تلقی کنیم/ اضافه کردن مطلب غیرمستند در شعر نیاز نیست

محمد مهدی سیار: نوحه هم یک بخش از شعر هیات به حساب می‌آید ولی شعر هیات محدود در نوحه نیست. چون در هیات هم نوحه خوانده ...

انسانی: شعر مذهبی به ابتذال کشیده شده است/ امین‌فروغی: حال ما در وصف اهل بیت، حال پروانه‌هاست

شب شعر فاطمی «رمز طوبی» با سخنرانی علی انسانی و مهدی امین فروغی در خانه شعر سازمان فرهنگی هنری برگزار شد.

اگر کاری کنیم که غیرشیعه از ماطرد شود، خلاف خواسته اهل بیت(ع) است

ما وظیفه‌‌ای که شب‌های محرم و شب‌های ماه رمضان ‏انجام می‌‌دهیم، توان اینکه دنبال تک تک مردم برویم تا سال بعد ببینیم که ...
نمايش آدرس ايميل
دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶    ساعت ۱۶:۰۰
جشنواره موسیقی «نغمه‌ها و مناقب علوی» برگزار می‌شود
جشنواره موسیقی «نغمه‌ها و مناقب علوی» برگزار می‌شود
به مناسبت عید غدیرخم و با هدف گرامیداشت این عید شیعیان، جشنواره موسیقی «نغمه‌ها و مناقب علوی» برگزار می‌شود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : 32033
این جشنواره با حضور پیشکسوتان موسیقی اقوام ایرانی و با محوریت فرهنگ تشیع و علوی زیر نظر هوشنگ جاوید پژوهشگر موسیقی اقوام طی 2 روز در کنار دریاچه رازی برگزار خواهد شد.
بر اساس این گزارش این جشنواره با حضور گروههای موسیقی هیوا، شاهودالاهو، عاشیق سلجوق شهبازی و گروه نجوای کتول و تک خوانان، صمد حبیبی، احمد حسن راهی مالکی، هنرمند غزل خوان، آقا محمد کد خدایی، خالد سعادتی، غفور محمد زاده، سید مصطفی زاده و هوشنگ جاوید هنرمندان موسیقی آیینی و اقوام در شب های 17 و 18 شهریور میزبان شهروندان خواهند بود.
هوشنگ جاوید متولد ۱۳۳۸ تهران از پژوهشگران شاخص موسیقی نواحی و آیینی ایران و بنیانگذار جشنواره‌های مختلف موسیقی نواحی و آیینی در ایران است و در سال ۱۳۹۰ سازمان یونسکو برای ثبت معنوی موسیقی بخشی‌های شمال خراسان از وی تقدیر کرد.
جشنواره موسیقی «نغمه‌ها و مناقب علوی» ساعت 20 روزهای جمعه و شنبه مورخ 17 و 18 شهریور همزمان با عید غدیر در کنار دریاچه رازی بوستان رازی میزبان شهروندان است.