آموزش ردیف‌ها و دستگاه‌های موسیقی سنتی به مداحان لازم است

به عقیدة حسین روحانی فراگیری ردیف‌ها و دستگا‌های موسیقی سنتی برای یک مداح حُسن است و این خوب نیست که مداحی فالش بخواند ...

هیات دانشجویی 60 هزار نفری/ هیات الزهرا فراجناحی است

هیات دانشجویی «‌الزهرا» دانشگاه صنعتی شریف وارد بیستمین سالگرد تاسیس خود شده است؛ هیاتی که توانسته این شب‌ها خیل عظیمی ...

سحر وقت مسئله گفتن نیست/ غصه می‌خورم که چرا نگذاشتم صدایم شنیده شود

مهدی حمیدی: در حال حاضر سحر که می‌شود، هر شبکه‌ای را که می‌گیرید در حال مسئله گفتن هستند. سحر بایستی با خدا حرف زد و بنده ...
نمايش آدرس ايميل
يکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶    ساعت ۰۹:۵۱
حجت الاسلام والمسلمین خاموشی: فعالیت های مردمی در زمینه قرآنی تقویت شوند
حجت الاسلام والمسلمین خاموشی: فعالیت های مردمی در زمینه قرآنی تقویت شوند
حجت الاسلام خاموشی گفت: همه اساتید کارکرد سبک زندگی قرآنی را هدف قرار دهند و رفتار قرآنی را بر سایر امور مقدم بدارند چرا که ما تظاهر از جنس قرآن نداریم.
مرجع :
مهر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : 32556
مراسم تکریم از چهره های قرآنی در سالن سوره حوزه هنری انقلاب اسلامی برگزار شد.
در این مراسم حجت الاسلام خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی به بیان سخنانی پرداخت و گفت: اساتید معزز و پیشکسوتان قرآنی که افتخار میزبانی و تقدیر از آنها را داریم به عنوان کارکرد حلقه های قرآنی از قدیم الایام هستند که با وجود آنها به این رتبه و سطح از دانش علوم قرآنی رسیده ایم.
وی با اعلام اینکه نسل جوان و نوجوان کشور در زمینه های قرآنی به رشد خوبی رسیده اند، افزود: با توجه به اینکه در زمینه های قرآنی نسل نوجوان و جوان ما به رشد و بالندگی رسیده اند اما هنوز تا تحقق منویات مقام معظم رهبری فاصله داشته و باید درجهت پیشرفت در این زمینه بسیار تلاش کنیم.
وی با تاکید بر قد برافراشته کردن امور قرآنی در کل جامعه ادامه داد: به نظرم جامعه قرآنی خود را باید مهیا کنند تا کشور در عرصه جهانی قدفراز کند و از حیث فعالیت های قرآنی در جهان پیشی گرفته و دیده شویم.
خاموشی با اشاره به سوره طلاق تصریح کرد: ما باید توجه فعالیت های قرآنی بر مبنای سوره طلاق که اشاره مستقیمی بر تقوا دارد قرار داده و جامعه قرآنی نیز باید سعی در ظهور و بروز این ویژگی ها داده تا باورهای قرآنی در فرای مرزها گسترش یابد.
وی در خصوص اقدامات سازمان دارالقرآن افزود: ما در سازمان تبلیغات در دو بخش کار کرده که یک بخش آن تبلیغ چهره به چهره و فعالیت هایی گفتگو محور است و از سوی دیگر هم فعالیت های قرآنی که به طورخاص برای آن سازمان دارالقرآن تاسیس شد که فکر می کنم این مسیر روندی رو به جلو داشته و ضمن بودجه ای که در اختیار این بخش قرار می دهیم کمک مردم و خیران قرآنی تاثیری مثبت در این زمینه داشته باشد.
رییس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به ضرورت اجرای برنامه های قرآنی اظهار داشت: فعالیت های فرهنگی توسط مردم اتفاق می افتد که به عنوان مثال حرکت های خودجوش مردمی در ایام اربعین که با تقبل کردن هزینه های زیاد از سوی مردم است و جامعه باید در عرصه فعالیت های قرآنی  نیز بدین شکل بوده و ما آن را به این سمت هدایت کنیم.
وی ادامه داد: فعالیت های مردمی در زمینه قرآنی باید بیشتر تقویت شوند و ما باید برنامه های تکریم و تجلیل بیشتری داشته باشیم تا مردم  بدانند که فعالیت های آنان از سوی مسئولین دیده می شود.
حجت الاسلام خاموشی با بیان اینکه مردم در امور دینی و قرآنی با خدا معامله می‌کنند خاطر نشان کرد: از مردم تشکر می‌کنم و معتقدم کارکرد مردم و خیران است که حفظ قرآن و فعالیت‌های دینی را زنده نگه می‌دارد و امیدوارم این اقدامات پایدار بماند.
وی در پایان در توصیه ای به تمامی اساتید قرآن گفت: تقاضا می کنم همه اساتید کارکرد سبک زندگی قرآنی را هدف قرار دهند و رفتار قرآنی را بر سایر امور مقدم بدارند چرا که ما تظاهر از جنس قرآن نداریم و از منظر قرآن کریم فعالیت فرد خودساخته بیشتر موثر خواهد بود و کسی که طهارت باطنی پیدا نکرده قرآن نیز در جانش نفوذ نمی کند و نمی تواند اثرگذار در جامعه باشد امیدوارم که خداوند دست انسان را گرفته و در این زمینه تمامی قرآنیان را مورد رحمت و لطف خود قرار دهد.