نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » فرهنگ

حرکت به سمت ارائه ای تازه از جشنواره شعر رضوی با قدمتی ۲۴ ساله

۲۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۱

مرجع : خبرگزاری رضوی

در جلسه ای که با حضور مدیر کل و معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال استان کرمان و جمعی از شعرای این استان برگزار شد، با اشاره به ثبات و قدمت جشنواره شعر رضوی ، بر طراحی و اجرای جشنواره در قالبهایی بدیع و تازه تاکید شد .

محمد رضا علیزاده، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در این نشست با اشاره به اهمیت گسترش معارف رضوی در جامعه گفت : هنر و به ویژه شعر به واسطه نوع ارتباطی که با مخاطبان برقرار میکنند ، همواره نقش موثری در گسترش فرهنگ دینی و رضوی در جامعه داشته اند .

 

وی ادامه داد : در سال جاری و برای برپایی جشنواره بیست و چهارم شعر رضوی ، رویکرد ما ، استفاده هر چه بیشتر از نظرات شاعران استان است .

 

 احمد وفایی ، معاون فرهنگی و رسانه‌ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شمال  استان کرمان نیز در سخنانی گفت که دیدگاه ما ، حرکت به سمت اجرای هدفمند جشنواره با تاکید بر دیدگاههای تخصصی شاعران و اهل فن استان و کشور است .

 

وی ادامه داد : تعامل و همراهی هر چه بیشتر شاعران در برپایی این جشنواره یکی از هدف‌گذاری های ما در برپایی این جشنواره مهم و ملی است .

 

وفایی تصریح کرد: امیدواریم این رخداد هر چه بیشتر محل و محملی برای اتفاقات گسترده ، تخصصی تر و تاثیر گذار در حوزه شعر آیینی کشور‌ باشد .

 

 در این نشست جمعی از شاعران استان از جمله مهدی صمدانی ، دکتر حامد حسینخانی ، ابراهیم اسدی ، محسن کاشانی‌، مهدی گنجی به بیان نظرات و دیدگاههای خود در مورد دوره های قبل جشنواره و پیشنهادات جدید برای دوره جدید جشنواره پرداختند .