روحانی: نگاه پژوهشگران غربی به عاشورا سیاسی است/صیامیان:منابع شیعی دردسترس غربی‌ها نبوده/رحمانی:نگاه نادرست به پژوهش‌ در حوزه دین

در این نشست فخر روحانی در مورد سیاسی بودن نگاه پژوهشگران غربی به عاشورا ، صیامیان از دسترسی کمتر غربی ها به منابع شیعی ...

آیت الله علوی بروجردی: درس بزرگ عاشورا «هَیْهَاتَ مِنَّا الذِّلَّهُ» است

بحث ما اصلا با شیعه نیست و این میراث برای همه مسلمانان است؛ آیا مسلمانان چنین میراثی دارند و الان روزگارشان اینطور است ...

میرباقری: «سلمان فارسی» پایان ۹۷ کلید می‌خورد / سریال در ۵ سال آینده قابل پخش خواهد بود

نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون ایران از پیش تولید سریال سلمان فارسی در اواخر امسال خبر داد.
نمايش آدرس ايميل
يکشنبه ۲۶ فروردين ۱۳۹۷    ساعت ۱۲:۰۸
افتتاحیه دوره آموزشی مداحی و مجمع الذاکرین رضوان
افتتاحیه دوره آموزشی مداحی و مجمع الذاکرین رضوان
حاج منصور ارضی در ادامه این مراسم به ایراد سخن پرداخت و خاطرنشان کرد: دشمن درصدد آن است که هیئت‌های مذهبی را ضد اهل بیت(ع) کنند، بنابراین باید مواظب آسیب‌هایی که مداحان و هیئت‌های مذهبی را تهدید می‌کند، باشید
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : 32764
آیین افتتاحیه نخستین دوره آموزشی مداحی و مجمع الذاکرین رضوان با حضور مداحان و پیرغلامان اهل‌بیت(ع) در حرم مطهر رضوی برگزار شد.
دبیر مرکز تخصصی مجمع الذاکرین رضوان آستان قدس رضوی در آیین افتتاحیه این مرکز که با حضور مداحان و پیرغلامان اهل‌بیت(ع) از جمله حاج منصور ارضی، محمود اکبرزاده، احمد واعظی، حجت‌الاسلام میرزامحمدی و برگزیدگان آزمون مجمع الذاکرین رضوان در رواق دارالهدایه حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: با فراخوان صورت گرفته هزار و 380 نوجوان و جوان 18 تا 25 سال برای حضور در دوره‌های تخصصی مداحی ثبت کردند که با برگزاری آزمون کتبی و اولیه 600 نفر برگزیده شدند.
جواد قربان‌پور با اشاره به استقبال پرشور مخاطبان برای شرکت در این دوره‌ها خاطرنشان کرد: بعد از انجام مصاحبه تخصصی، 80 نفر به عنوان برگزیدگان نهایی وارد مجمع الذاکرین رضوان آستان قدس رضوی شدند.
مواظب آسیب‌های مداحی باشید
حاج منصور ارضی در ادامه این مراسم به ایراد سخن پرداخت و خاطرنشان کرد: دشمن درصدد آن است که هیئت‌های مذهبی را ضد اهل بیت(ع) کنند، بنابراین باید مواظب آسیب‌هایی که مداحان و هیئت‌های مذهبی را تهدید می‌کند، باشید.
به گفته این پیرغلام و مداح اهل‌بیت(ع)، باید شعری را بخوانید که محتوا داشته باشد و مخاطب را به سمت اهل بیت(ع) متمایل کند.
حجت‌الاسلام میرزامحمدی در ادامه این مراسم با تأکید بر جایگاه رفیع ستایشگری اهل بیت(ع) گفت: از بزرگ‌ترین نعمت‌های خداوند به بندگان جاری شدن نام مقدس پرورودگار و اولیای الهی بر زبان آن‌ها است که از جمله مصادیق ذکر الله، گفتن نام اهل بیت(علیهم السلام) و ذکر مصیبت و مناقب ائمه اطهار(علیهم‌السلام) است.
این مداح و ذاکر اهل بیت(ع) اظهار کرد: اولین قدم برای شکرگذاری و ثبات قدم در راه ستایشگری اهل بیت(ع) شناخت این جایگاه رفیع است؛ زیرا این نعمت بزرگ به قدری اهمیت دارد که در روایات از آن با عنوان نصرت اهل‌بیت(ع) یاد شده است.
جایگاه مداحان در کلام اهل‌بیت(ع)
وی با استناد به روایتی از امام صادق(ع) در مورد جایگاه مداحان خاطرنشان کرد: آن حضرت در این روایت فرمودند: «خدا را سپاس که در میان مردم، کسانی را قرار داد که به سوی ما می‌آیند و برما وارد می‌شوند، و ما را مدح و مرثیه می‌گویند.»
حجت‌الاسلام میرزامحمدی گفت: خداوند متعال از بین مردم عده‌ای را گلچین کرده است تا مداح و مرثیه خوان اهل بیت(ع) باشند.