سحر وقت مسئله گفتن نیست/ غصه می‌خورم که چرا نگذاشتم صدایم شنیده شود

مهدی حمیدی: در حال حاضر سحر که می‌شود، هر شبکه‌ای را که می‌گیرید در حال مسئله گفتن هستند. سحر بایستی با خدا حرف زد و بنده ...

چرا هنرمندان آواز به حوزه مناجات‌خوانی ورود نمی‌کنند؟+صوت مناجات

مناجات‌خوان شب‌های ماه مبارک رمضان در تلویزیون معتقد است، مداح جامع‌الاطرافی که به تمام رشته‌ها از جمله مناجات‌خوانی تسلط ...

ماجرای شفا گرفتن مرحوم عباس صالحی؛ دعاخوان خوش صدا + صوت

مردم ایران بارها دعاها و زیارات مختلفی را با صدای مرحوم حاج عباس صالحی از صداو سیما شنیده‌اند، صدای ماندگاری که خلوصی ...
نمايش آدرس ايميل
چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶    ساعت ۰۹:۵۷
انتقاد شدید حجت‌الاسلام علوی‌تهرانی از سبابی در برخی مجالس
انتقاد شدید حجت‌الاسلام علوی‌تهرانی از سبابی در برخی مجالس
فحاشی را به مجالس آوردند و تبری را گرفتند و تو نفهمیدی که چه میکنی. آب به آسیاب دشمن میریزی و فکر میکنی امام زمان راضی است؟
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : 32395
حجت الاسلام علوی تهرانی:

یکی از ارکان دین که خدا و پیغمبر و اهل بیت از آن راضی هستند تبری است. تبری به معنای بیزاری جستن از دشمنان اهل بیت است؛ به بهانه های واهی تبری را گرفتند و در واقع رکن دین را از تو گرفته اند. … با روش غلط نتیجه درست نمی توان گرفت. اعتقاد به تبری لازم و اظهار به آن تابع شرایط است و من مکررا این مطلب را بیان کرده ام. اگه کسی در دینداری به این اصل قائل نباشد دینداری او ناقص است، اما اظهار تبری به سبابی و فحاشی نیست. این موارد جزو تبری نیست و این موارد را دیگران وارد مجالس کردند تا تبری را بگیرند و تو نفهمیدی چه کار کردی.

در پایان جنگ صفین زمانی که حضرت امیرالمونین(ع) وارد کوفه شدند دیدند که عده‌ای از اصحاب به معاویه فحاشی میکنند. حضرت با دین این حرکت فرمودند: اینکه شما سباب باشید و فحش بدهی من خوشم نمی‌آید، اصحاب در جواب گفتند آقا او”معاویه” است. حضرت فرمود: اگر اهل ایمان بود که حرام بود، چون معاویه است خوشم نمی آید. گفتند پس آقا چه کنیم، که حضرت در جواب فرمود: خیانت هایشان را در اسلام بیان کنید.

…. آقا برای مردم بگویید این معاویه که از آن به عنوان « خال المومنین» یاد میشود برای آنکه زودتر به جنگ صفین برسد نماز جمعه را چهارشنبه خواند! خب نماز جمعه که از اسمش معلوم است باید جمعه خوانده شود. و آنهایی که پشت او نماز خواندند هم کسی نگفت چرا نماز جمعه را چهارشنبه میخوانی. خب اینها را به مردم بگویید. اولین کسی که در عالم اسلام ربا خورد معاویه بود و اولین شخصی که در ظرف طلا و نقره غذا خورد معاویه بود و این موارد که خلاف حکم شرع است تا آنها بفهمند… وقتی تو فحاشی میکنی به معاویه، او میشود مظلوم!

فحاشی را به مجالس آوردند و تبری را گرفتند و تو نفهمیدی که چه میکنی. آب به آسیاب دشمن میریزی و فکر میکنی امام زمان راضی است؟ بحث سب با لعن فرق میکند، و لعن در جای خودش، اما در مجلس شروع میکنی به رقصیدن و بعد فکر میکنی حضرت زهرا (س) شاد میشود. دل حضزت زهرا (س) با گناه شاد میشود؟ این همانی است که امام زمان (عح) فرمود: احمق های شیعه قلب مرا آزار میدهند. کسانی که بال پشه ارزشش از دین آن ها بیشتر است. تبری را با فحاشی از تو گرفتند، حواست باشد چه خدمتی کردی به آن چند نفر.