آیت الله علوی بروجردی: درس بزرگ عاشورا «هَیْهَاتَ مِنَّا الذِّلَّهُ» است

بحث ما اصلا با شیعه نیست و این میراث برای همه مسلمانان است؛ آیا مسلمانان چنین میراثی دارند و الان روزگارشان اینطور است ...

میرباقری: «سلمان فارسی» پایان ۹۷ کلید می‌خورد / سریال در ۵ سال آینده قابل پخش خواهد بود

نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون ایران از پیش تولید سریال سلمان فارسی در اواخر امسال خبر داد.

اجرای طرح توسعه حرم حضرت زینب(س)/ تمهیدات برای اسکان زائران اربعین در حرم سیدالشهدا(ع)

رئیس ستاد بازسازی عتبات با اشاره به اقدامات این ستاد در اعتاب مقدسه از اجرای طرح توسعه حرم حضرت زینب(س) با هماهنگی یونسکو ...
نمايش آدرس ايميل
چهارشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۶    ساعت ۱۳:۵۷
طراحی و نصب سیستم اذان گوی هوشمند در قم
رئیس ستاد اقامه نماز استان قم از طراحی و نصب ۱۴ سیستم اذان گوی هوشمند در قم خبر داد و گفت: در آینده نزدیک این سیستم به ۲۲۰ عدد افزایش خواهد یافت.
مرجع :
شفقنا
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : 31585
 رئیس ستاد اقامه نماز استان قم از طراحی و نصب ۱۴ سیستم اذان گوی هوشمند در قم خبر داد و گفت: در آینده نزدیک این سیستم به ۲۲۰ عدد افزایش خواهد یافت.

محمد خامه یار در گفت وگویی اظهار داشت: درحال حاضر ۱۴ سیستم اذان گوی هوشمند درسطح شهر مقدس قم نصب شده و با هماهنگی شهرداری،درآینده ای نزدیک ۲۲۰ سیستم اذان گوی هوشمند درمناطق مختلف این شهر نصب می شود.
او درادامه با اشاره به فعالیت های ایام نوروز ستاد اقامه نماز گفت: بازرسی مستمر از ۱۴۰ نمازخانه عمومی بین راهی و تذکر درخصوص رعایت بهداشت و تهیه وسایل مورد نیاز و برگزاری نمازجماعت درمکان های دارای فضای مناسب از اقدامات ستاد دراین ایام بود.

رئیس ستاد اقامه نماز قم گفت: در سیزدهم فروردین ماه نیز با امکانات مناسب جهت برگزاری نمازجماعت در بوستانها و پارکهای قم و همچنین بخش های این استان ، عملا فضای خوبی برای تشویق مردم به این فریضه الهی فراهم شد.دراین راستا بسته های فرهنگی نیز در اختیار مسافران نوروزی قرار گرفت.
خامه یار درادامه با اشاره به اهمیت گسترش نماز درجامعه از اجرای طرح سکوهای نماز درمحورهای مواصلاتی این استان خبر داد و گفت: هشت سکوی نماز درسالجاری درجاده قم – گرمسار ایجاد خواهد شد و در دیگر مسیرهای مربوط به استان نیز برنامه ریزی برای ایجاد این سکوها صورت گرفته است.

به گزارش ایرنا، آزادراه قم – گرمسار در اسفندماه ۱۳۹۳ با حضور رئیس جمهوری به بهره برداری رسید؛ قطعه اول آزادراه حرم تا حرم از قم تا گرمسار به طول ۱۵۲ کیلومتر است که ۷۴ کیلومتر آن در محدوده قم، ۴۶ کیلومتر در محدوده استان تهران و ۳۲ کیلومتر آن در محدوده استان سمنان است.
آزادراه قم – گرمسار توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء به مدت ۲ سال با هزینه بیش از ۶۹۰ میلیارد تومان احداث شده است.

او افزود: ایجاد المان نماز در میدان نماز نیز از دیگر برنامه های ستاد اقامه نماز استان قم است که طی سه ماه آینده شاهد ، افتتاح آن خواهیم بود.
رئیس ستاد اقامه نماز استان قم طرح آموزش یاوران نماز را نیز از اقدامات ذکر کرد و گفت: ستاد اقامه نماز قم در سالجاری درحال فراهم آوردن امکانات در برخی بخش های قم ، به منظور اجرا این طرح می باشد.
او افزود: فعالیت یاوران نماز نظارت در مساجد و نمازخانه ها نظارت داشته و به ارائه برنامه های فرهنگی می پردازند.

خامه یار آموزش ائمه جماعات مدارس ادارات دولتی از برنامه های سال گذشته ستاد اقامه نماز ذکر کرد و گفت: امسال نیز آموزش ائمه جماعات مساجد نیز در دستور کار قرار دارد، همچنین آموزش خادمان مساجد نیز ازدیگر برنامه های این ستاد می باشد.
او افزود: سال گذشته به منظور تقدیر از ائمه جماعت مساجد قم ، ۱۵۰ تن از آنان به همراه خانواده به عتبات عالیات سفر کردند.

رئیس ستاد اقامه نماز استان قم دربخش دیگری از سخنان خود از تشکیل شورای هماهنگی فعالیت های مساجد در سال گذشته خبر داد و گفت: این شورا به ریاست حجت الاسلام والمسلمین آشتیانی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تشکیل شده که درآن سازمانهای فرهنگی استان به منظور جلوگیری از موازی کاری فرهنگی در مساجد اقدامات لازم را انجام می دهند.
او همچنین ازطرح موقوفه برای نماز به عنوان یکی از راههای گسترش نماز درجامعه کر کرد و گفت: خیران می توانند، موقوفاتی درخصوص نماز داشته باشند که مطمئنا این امر می تواند فرهنگ توجه به نماز بویژه جوانان و نوجوانان گسترش دهد.

خامه یار از تهیه نرم افزار مسجدیاب توسط ستاد اقامه نماز قم نیز خبر داد و گفت: درحال حاضر علاوه برقم ، ۱۵ استان دیگر اطلاعات مساجد خود را ارسال کرده اند که با تکمیل اطلاعات ، این نرم افزار در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.
او افزود: این نرم افزار بر روی گوشی های تلفن نصب شده و اطلاعات کامل مسجد و موقعیت آن برای علاقه مندان قابل دسترس می باشد.

 
انتهای پیام/