تصویر اشتباه از فضای قرآنی/اهل بیت از کتابت قرآن با طلا خشنودند؟

رونمایی از «کشتی مطلای قرآنی» انتقادات فراوانی را در پی داشت. اثری که به نظر می رسد تصویر و تصوری غلط از فعالیت قرآنی ...

حاج منصور ارضی: به جای روضه‌خوانی، روی مزار اموات، صدای سنتور و آواز به گوش می‌رسد

برخی از شبه روشنفکران آن اوایل می‌گفتند خرج مراسم ختم را به فقرا بدهید! آرام آرام این رویه تغییر کرد تا جایی که امروز ...

زیارت یک سفر آفاقی است که براثر آن رویدادی در درون پدید می‌آید

زمانی که یک شخص می خواهد هم زائر باشد و هم محقق می کوشد تا هم به آن مسائل معنوی و درونی در سفر معنوی را درک کند و هم مسائل ...
نمايش آدرس ايميل
سه شنبه ۳ مرداد ۱۳۹۶    ساعت ۱۴:۴۹
شیعه باید قدر حضرت معصومه(س) را بداند
حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری گفت
شیعه باید قدر حضرت معصومه(س) را بداند
تمام ایام ماه ذیقعده حول محور امام رضا(ع) که مظهر رافت و رحمت الهی است، قرار دارد. دهه کرامت نیز به سبب جنبه‌های معنوی و معرفتی زمان بسیار نیکو و شایسته‌ای است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : 31918
حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری در ادامه سلسه جلسات شرح دعای صحیفه سجادیه گفت: ماه ذیقعده آغاز انجام مناسک حج است.

وی افزود: چه کسانی که به حج مشرف می‌شوند و چه آنانی که این مقدمات برایشان فراهم نشده باید سعی کنند در این ماه حال و هوای حج را برای خود به وجود بیاورند چرا که این امر جنبه خودسازی داشته و بسیار توصیه می‌شود.

حاج علی‌اکبری با اشاره به اینکه اهل معرفت به ماه ذیقعده و دهه اول ذیحجه بسیار توجه دارند، ابراز کرد: در عظمت ماه ذیقعده همین بس که خداوند در این ایام برای حضرت موسی(ع) موعد و میعاد مشخص کرد و با تعیین زمان و مکان پذیرایی خاصی برای پیامبرش در نظر گرفت.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد با استناد به آیه ۱۴۲ سوره اعراف «و واعدنا موسی ثلاثین لیله و اتممناها بعشر فتم میقات ربه اربعین لیله و قال موسی لاخیه هرون اخلفنی فی قومی و اصلح ولا تتبع سبیل المفسدین»، بیان داشت: خداوند در این آیه تاکید به سی شب دارد چرا که در تمام مباحث ملکوتی، سلوکی، اتصال به عالم معنا، راهیابی به باطن عالم، برداشتهای عالی معنوی، فتوحات و معنایابی‌ها عمدتا در شب اتفاق می‌افتد.

وی ادامه داد: تلاوت قرآن در همه اوقات نیکوست اما در هنگام سحر از عظمت خاصی برخوردار است چرا که بسیاری از سیر سلوک در شب رخ می‌دهد و انسان می‌تواند به مراتب حضور ربوبی دست یابد، بنابراین سی شب ذیقعده در تقویت معنویت بسیار حائز اهمیت است.

حاج علی‌اکبری با بیان اینکه تمام ایام ماه ذیقعده حول محور امام رضا(ع) که مظهر رافت و رحمت الهی است، قرار دارد، گفت: دهه کرامت به سبب جنبه‌های معنوی و معرفتی زمان بسیار نیکو و شایسته‌ای است.

وی در خصوص اینکه شخصیت حضرت معصومه(س) از جایگاه و رتبه ویژه‌ای برخوردار است، اظهار داشت: شیعه باید قدر ایشان را بداند امام صادق(ع) می‌فرمایند: حرم حضرت معصومه(س) حرم اهل بیت(ع) است؛ شهر مقدس قم برای اهل آسمان درخشش خاصی دارد.

جلسات شرح دعای صحیفه سجادیه هر هفته دوشنبه ها از ساعت ۱۸ در موسسه فرهنگی شهدای هفتم تیر(سرچشمه) واقع در میدان بهارستان نرسیده به چهارراه سرچشمه کوچه شهید صیرفی پور است و ورود برای عموم علاقه‌مندان رایگان است.