سحر وقت مسئله گفتن نیست/ غصه می‌خورم که چرا نگذاشتم صدایم شنیده شود

مهدی حمیدی: در حال حاضر سحر که می‌شود، هر شبکه‌ای را که می‌گیرید در حال مسئله گفتن هستند. سحر بایستی با خدا حرف زد و بنده ...

چرا هنرمندان آواز به حوزه مناجات‌خوانی ورود نمی‌کنند؟+صوت مناجات

مناجات‌خوان شب‌های ماه مبارک رمضان در تلویزیون معتقد است، مداح جامع‌الاطرافی که به تمام رشته‌ها از جمله مناجات‌خوانی تسلط ...

ماجرای شفا گرفتن مرحوم عباس صالحی؛ دعاخوان خوش صدا + صوت

مردم ایران بارها دعاها و زیارات مختلفی را با صدای مرحوم حاج عباس صالحی از صداو سیما شنیده‌اند، صدای ماندگاری که خلوصی ...
نمايش آدرس ايميل
يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶    ساعت ۰۹:۵۵
یک فرصت بی‌نظیر
در حاشیه دیدار ۹۷ / ستایش‌گران اهل‌بیت(ع) با رهبر انقلاب
یک فرصت بی‌نظیر
جواد برزگر
مرجع :
مشعر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : 32676
دیدار هر ساله مداحان و شاعران در سال‌روز ولادت حضرت زهراء(س) با مقام معظم رهبری(حفظه الله) یک فرصت بی‌نظیر برای استفاده از رهنمودها و توصیه‌های عالمانه ایشان در مسأله مداحی است، نکات معظم‌له بسیار کاربردی و باعث رشد و پیشرفت و شناخت بیشتر از آسیب‌ها در این حوزه می‌باشد از این محور که بگذریم که خود یک فصل مجزا برای بیان آن لازم دارد چند نکته در این دیدار قابل تأمل است:

۱- فرمایشات و توصیه‌های مقام معظم رهبری باید به‌صورت دقیق مدنظر مداحان به خصوص بزرگان این قشر قرار گیرد و آن را در مراسمات و هیأت‌های خود به کار گیرند، کسانی که داعیه‌دار ولایت‌مداری و پیشکسوت این عرصه هستند باید مطیع‌تر باشند نه اینکه بعضی از افراد که سال‌ها رفت و آمد و اجرا در بیت دارند بگویند حضرت آقا در بطن هیأت‌ها نیست برای جذب جوانان باید چنین و چنان کرد که مدنظر ایشان نمی‌باشد.

۲- برای انتخاب از بین مداحان برای اجرا در بیت باید ساز وکارهای بهتری در نظر گرفت در طول سال و در سطح کشور نیروشناسی شود، نه این‌که توسط چند شخص خاص یا چند هیأت خاص به شورای انتخاب معرفی شوند، خواندن کسانی در گوشه‌کنار شهرهای مختلف با معیارهای تراز، نخبه و بسیار موفق هستند اهمیت بسیاری دارد که متأسفانه مورد غفلت قرار گرفته‌اند.

۳- بی‌نظمی در چند سال اخیر در این دیدار بسیار دیده‌شده‌است که اگر کارت‌های ملاقات واقعاً به دست مداحی که دارای آداب و اخلاق ستایش‌گری است و هر شهری توسط نمایندگان آن با شناخت دعوت شوند دیگر داد و بیداد و سروصدا در بین اجرا معنا ندارد و کمتر خواهد شد دیدار مداحان باید منظم‌ترین جلسه بیت باشد و برای بقیه دیدارها الگو قرار بگیرد.  

۴- از نوع برخورد بعضی از افراد، بازرسی در بیت و گاهی اخلاق تند بعضی متولیان و خادمان که بگذریم، کارت جایگاه گاهی بستگی به رفاقت با افراد بالا دارد، در جایگاه ویژه باید افرادی که دارای فاکتورهای ویژه‌ای هستند حضور داشته‌باشند، افراد دارای سابقه در کسوت مداحی، اساتید مداحی و نخبگان کشوری که تأثیرگذار در این عرصه هستند، زحمت‌کشان این عرصه و... نه این‌که اشخاص از طریق رابطه و بی‌ضابطه، توسط اقوام و دوستان به جایگاه ویژه برسند.

🔹و در آخر این‌که مجریان این دیدار باید در هر زمینه بارعایت تقوا و اصول اخلاقی دیدار را به بهترین وجه رقم بزنند.