حجت‌الاسلام الویری: سیاستگذاری فرهنگی تاکنون موفق نبوده است

بنده نسبت به تجربه‌های متعددی که در قسمت تحول نیروی انسانی در تاریخ‌ دارم و این احساس را قبل از این نداشتم؛ در عمل می‌بینم ...

اعجاز هنری در پایتخت حسینی/ ضریح ملیله در تاریخ هنر ماندگار می‌شود

عشق به اهل‌بیت (ع) مؤلفه برجسته اخلاقی هنرمندان اردبیلی است. ارادتی که موجب شد اینبار ملیله کار پیشکسوت اثری نفیس را تهیه ...

بقاع امامزادگان دروغین تخریب شده‌اند

شرفخانی گفت: طی چند سال اخیر شاهد دست بکار شدن سودجویان برای معرفی بقاع جدید بوده‌ایم که سازمان اوقاف با ورود به این ...
نمايش آدرس ايميل
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶    ساعت ۱۴:۳۲
مجموعه شعر آیینی با عنوان « رجزهای عاشورایی» در شیراز منتشر می‌شود
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : 32586
مدیر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری فارس از انتشار چندین کتاب تا پایان سال خبر داد و گفت: کتاب «رجزهای عاشورایی» مجموعه‌ای از اشعار آئینی، یکی از این چندین کتاب است.
به گزارش روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس  به نقل از تسنیم فارس هاشم کرونی  با بیان اینکه حوزه هنری تلاش دارد تا پایان سال تعدادی کتاب در حوزه شعر را منتشر کند، اظهار داشت: رجزهای عاشورایی یک مجموعه شعر آئینی است که در برنامه انتشار قرار دارد.
 وی با بیان اینکه کتاب دیگر ترجمه اشعار جمال جمعه شاعر عرب است، گفت: برای نخستین بار است که شعر ترجمه در حوزه هنری استان‌ها منتشر می‌شود که تحولی در کار انتشارات حوزه هنری و روند رو به رشد شعر محسوب می‌شود.
مدیر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری فارس با اشاره به دیگر کتاب‌های در دست انتشار افزود: مجموعه شعر پیشکسوتان شعر استان فارس یکی دیگر از کتاب‌هایی است که تا پایان سال تلاش می‌شود منتشر شود.
کرونی در پاسخ به سوالی درباره آخرین وضعیت کتاب‌های شعر و داستان استان فارس که بنا بود کارنامه شعر و داستان فارس در سال 95 باشد، بیان کرد: این کتاب برای اخذ مجوز و طی روال اداری به تهران فرستاده شده است که تلاش می‌شود تا آخر امسال این 2 کتاب نیز منتشر شود.

کتاب نقره‌ای شعر و داستان استان فارس بنا بود که کارنامه‌ای از شعر و داستان این استان در سال 95 باشد این کار قرار بود به عنوان یک فعالیت ادامه‌دار مورد توجه حوزه هنری باشد و هدف از انجام این کار اینگونه ذکر شده که در پایان یک دوره 5 یا 10 ساله مجموعه‌ای از آثار ادبی عصر انقلاب اسلامی در استان فارس تهیه و توسط محققان دانشگاهی و منتقدان نقد و بررسی شود.