شعر هیات را نباید مساوی با شعر آیینی تلقی کنیم/ اضافه کردن مطلب غیرمستند در شعر نیاز نیست

محمد مهدی سیار: نوحه هم یک بخش از شعر هیات به حساب می‌آید ولی شعر هیات محدود در نوحه نیست. چون در هیات هم نوحه خوانده ...

انسانی: شعر مذهبی به ابتذال کشیده شده است/ امین‌فروغی: حال ما در وصف اهل بیت، حال پروانه‌هاست

شب شعر فاطمی «رمز طوبی» با سخنرانی علی انسانی و مهدی امین فروغی در خانه شعر سازمان فرهنگی هنری برگزار شد.

اگر کاری کنیم که غیرشیعه از ماطرد شود، خلاف خواسته اهل بیت(ع) است

ما وظیفه‌‌ای که شب‌های محرم و شب‌های ماه رمضان ‏انجام می‌‌دهیم، توان اینکه دنبال تک تک مردم برویم تا سال بعد ببینیم که ...
نمايش آدرس ايميل
شنبه ۱۸ شهريور ۱۳۹۶    ساعت ۱۸:۵۹
محرم امسال تحت تاثیر شهادت مدافعان حرم متمایز از گذشته است
حجت الاسلام روحانی نژاد:
محرم امسال تحت تاثیر شهادت مدافعان حرم متمایز از گذشته است
معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان در نودمین جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی تاکید کرد: عزاداری محرم امسال تحت تاثیر شهادت مدافعان حرم متمایز با سال‌های پیش است.
مرجع :
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : 32046
معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان در نودمین جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی تاکید کرد: عزاداری محرم امسال تحت تاثیر شهادت مدافعان حرم متمایز با سال‌های پیش است.

نودمین جلسه ستاد مرکزی ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی،با دستور جلسه: «بررسی اقدامات و برنامه‌های مد نظر دستگاه‌ها پیرامون ماه محرم الحرام سال ۱۴۳۹ هجری قمری » در دفتر حوزه ریاست سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

حجت‌الاسلام حسین روحانی نژاد معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان در ابتدای این نشست فرا رسیدن عید بزرگ غدیر را به اعضای ستاد تبریک گفت و تصریح کرد: همان طور که در مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی تایید شده است بزرگترین مشارکت مذهبی مردم کشور در طول ماه محرم شکل می گیرد و مردم در سراسر کشور نسبت به امام حسین (ع) و یارانش اظهار ارادت می‌کنند.

وی ادامه داد: این دینداری و آگاهی ظرفیت بزرگی است که ایجاد شده و روز به روز هم شاهد این هستیم که گستره آن در حال افزایش است. دشمن می خواهد این ظرفیت بزرگ را با ایجاد پیرایه ها و حواشی مختلف تخریب کند. ستاد ساماندهی شئون فرهنگی وظیفه دارد که به صورت ایجابی، باعقلانیت و منطق و با حفظ شور و شعور حسینی از این کار جلوگیری کند.

روحانی نژاد در بخش دیگری از سخنانش به تاثیر شهادت شهید مدافع حرم؛ شهید حججی در جامعه اشاره کرد و گفت: ببینید که شهادت یک جوان با ایمان چه معنویتی را در سطح جامعه به وجود آورده است. حق هم همین بود که شهادت این جوان تاثیر گسترده ای در جامعه داشته باشد.

معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان همچنین یادآور شد: با توجه به پیرزوی های گسترده در عراق و سوریه و شهادت مدافعان حرم پیش بینی می‌شود که عزاداری های محرم امسال متمایز از سالهای گذشته باشد. رشادت های مدافعان حرم شور و اشتیاق زیادی در مردم ایجاد کرده است.

روحانی نژاد در ادامه سخنانش به توضیح پیرامون موضوعاتی همچون بیانیه ستاد شئون به مناسبت ماه محرم و برگزاری همایشهای توجیهی در 400 شهرستان کشور پیش از ماه محرم پرداخت و در پایان تاکید کرد: پیشنهادات اعضای ستاد باید منتج به دو نتیجه مهم شود یکی کمک به محتوابخشی به عزاداری ها و دیگری پیشگیری از نفوذ موهومات و خرافات در مراسم ها که دشمن به دنبال گسترش آن است.

گفتنی است،جلسات ستاد مرکزی ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی با حضور نمایندگان تام‌الاختیاری از نیروی انتظامی، سازمان تبلیغات اسلامی، نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه‌ها، صدا و سیما، سازمان فرهنگ و ارتباطات، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، وزارت اطلاعات و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/