آغاز ثبت نام بیمه تکمیلی مداحان و شاعران آیینی + جدول حداکثر سقف تعهدات سالانه بیمه‌گر

بیمه تکمیلی درمان مداحان و ستایشگران اهل بیت همواره یکی از اولویت های مدیریت بنیاد دعبل بوده است که متاسفانه طی چند سال ...

چرا زینب(س)، زینب شد/ رفتار عقیله بنی‌هاشم قابل تبیین در تمام اعصار است

سید مجتبی حسینی: حضرت زینب(س) در خانه‌ای تربیت و رشد یافت که عالی‌ترین نمونه زندگی خانوادگی است و در طول تاریخ بشر خانواده‌ای ...

کمک مالی به هیئت معروفی که جنجالی شد

برخلاف ادعای صورت‌گرفته این اعتبار به هیچ مداح خاصی پرداخت نشده است و صرفا برای تجهیز و توسعه حسینیه مذکور آن هم بر اساس ...
نمايش آدرس ايميل
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۳۹۶    ساعت ۱۰:۵۵
پیش بینی مشارکت ۱۱۲ میلیاردی مردمی در بازسازی عتبات
پیش بینی مشارکت ۱۱۲ میلیاردی مردمی در بازسازی عتبات
دولت بهار: افضلی معاون هماهنگی و جذب مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات گفت: تاکنون ۹۳.۵ درصد از پیش بینی مشارکت‌های مردمی تاکنون محقق شده گفت:‌قطعا تا آخر سال مالی که منتهی به آخر خرداد ۱۳۹۶ است به پیش بینی انجام شده یعنی ۱۱۲ میلیارد تومان مشارکت مردمی خواهیم رسید.
مرجع :
فارس
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : 31786
یوسف افضلی درباره آخرین وضعیت مشارکت‌های مردمی و پیش بینی در این باره گفت: تا کنون بیش از ۹۳.۵ درصد از پیش‌بینی انجام شده درباره مشارکت‌های مردمی محقق شده است.
وی افزود: قطعا تا آخر سال مالی یعنی انتهای خردادماه به پیش‌بینی انجام شده خواهیم رسید. 
معاون هماهنگی و جذب مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات درباره رقم ریالی پیش بینی مشارکت‌های مردمی تصریح کرد: پیش بینی ما از مشارکت ۱۱۲ میلیارد تومان است. 
وی اظهار داشت: امسال با توجه به پیشرفت روند بازسازی عتبات عالیات شاهد افزایش مشارکت‌های مردمی و اهدای نذورات باشیم.

استان تهران رده نخست مشارکت‌های مردمی به عتبات
افضلی عنوان کرد: مبالغ محقق شده از سوی اقشار مختلف مردم، اصناف و خیرین پرداخت شده که استان تهران بنابر اساس میزان جمعیت و وسعت در رده نخست قرار دارد.
معاون هماهنگی و جذب مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات تصریح کرد: یکی از مهمترین استان‌های کشور که بنابر ساختار جمعیتی و قدرت معیشتی مردم بیشترین کمکها و نذورات را داشته استان خراسان جنوبی بوده است.
افضلی ادامه داد: با ابن‌که استان خراسان جنوبی جزو مناطق کم برخوردار است، اما بیشترین مشارکت در این استان صورت گرفته است؛ به طور میانگین هر خانواده در این استان ۵ تا ۷ هزار تومان مشارکت داشته است.

بیشترین کمک به عتبات از سوی مردم کم درآمد صورت می‌گیرد
وی تصریح کرد: عملکرد مردم استان خراسان جنوبی نشان می‌دهد که مردم کم درآمد بیشترین کمک را به بازسازی عتبات عالیات داشته‌اند؛ البته کمک‌های بسیار مناسبی از سوی خیرین و ساکنان استان‌های مختلف انجام گرفته است.
معاون هماهنگی و جذب مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه جذب مشارکت‌ها برای بازسازی عتبات از راه‌های مختلف انجام می‌گیرد، گفت: دریافت مشارکتها از طریق پست بانک، صدا و سیما، همراه اول، بسیج ادارات و مساجد انجام می‌گیرد و ما از تمامی نذورات نقدی و غیر نقدی مردم استقبال می‌کنیم.
افضلی عنوان کرد: بسیاری از مردم در نماز جمعه‌ها و یا کارمندان در ادارات به اهدای نذورات برای بازسازی عتبات عالیات می‌پردازند و ما بر مردمی بودن این موضوع افتخار می‌کنیم.

تاکیدات مسئولان کشور بر مردمی بودن بازسازی عتبات عالیات
وی تصریح کرد: یکی از تاکیدات مسئولان کشور بر مردمی بودن بازسازی عتبات عالیات است و ما نیز تمامی برنامه‌های اجرایی در عتبات را از طریق مشارکتهای مردمی انجام می‌دهیم؛ صحن عقیله بنی‌هاشم(س) و صحن حضرت زهرا(س) بخشی از مهمترین فعالیتهای ستاد محسوب می‌شود.
معاون هماهنگی و جذب مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات اظهار کرد: بیشترین کمکهای مردمی در ماههای محرم، صفر و روزهای اربعین حسینی انجام می‌گیرد.
افضلی گفت: شخصیتهای حقیقی و حقوقی زیادی نذورات خود را برای بازسازی عتبات عالیات اهدا می‌کنند و در حال حاضر نیازمند کمک‌های مادی برای صحن عقیله بنی هاشم(س) نیازمندیم.

بیش از ۵۰ درصد متبرعین بانوان هستند
وی درباره اینکه چه تعداد از مشارکت کنندگان در بازسازی عتبات عالیات را بانوان تشکیل می‌دهند، گفت: بیش از ۵۰ درصد متبرعین بانوان هستند که نذوراتی همچون وجه نقد، طلا و کالاهای غیر نقدی را هدیه می‌دهند.
معاون هماهنگی و جذب مشارکتهای مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات تصریح کرد: بسیاری از کارخانه‌های کشور نیز گچ، سیمان و کاشی به عنوان نذورات و مشارکت برای بازسازی عتبات عالیات هدیه می‌دهند.
افضلی عنوان کرد: انتظار داریم تا مردم خوب کشورمان به موضوع بازسازی عتبات عالیات توجه کنند تا اهداف معنوی ما در جهت رفاه حال زائران تحقق یابد.