حیا در خواندن بین برخی ذاکران از بین رفته است/ بهتر است مداح کسب و کار دیگری هم داشته باشد

روضه باز و مكشوفه می خوانند، خط قرمزها و حد و حدود ها را به راحتی ازش عبور می كنند. قبح همه چیز شكسته است. مراقبت ها كم ...

استاد مهدوی‌راد: منبرهایی در صدا و سیما شنیدم که نصف آن مورد شک بود

در همین تلویزیون بنده شنیدم که معاویه در دوران امامت امام حسین (ع) برای اینکه نیرنگی داشت و جامعه را فریب داده بود، حرکتی ...

هدف نوگلان حسینی تربیت مداحان در تراز انقلاب اسلامی است

رییس فرهنگ­سرای اندیشه گفت: هدف اصلی ما در مراسم نوگلان حسینی، تربیت مداحان در تراز انقلاب اسلامی است.
نمايش آدرس ايميل
چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۶    ساعت ۱۰:۴۶
«ضیافت الحسین(ع)» در میدان امام حسین(ع)
«ضیافت الحسین(ع)» در میدان امام حسین(ع)
ویژه برنامه «ضیافت الحسین(ع)» به همت مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۱۲ با برنامه‌های متنوع میزبان روزه‌داران است.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : 31768
«ضیافت الحسین (ع)» عنوان ویژه برنامه‌ای است که به مناسبت فرا رسیدن ماه میهمانی خدا به همت مدیریت فرهنگی هنری منطقه 12 با هدف ایجاد جریان فرهنگی در شهر در قالب برنامه‌های دینی در سطح شهر تهران، ایجاد زمینه گسترش فضائل اخلاقی، ارتقای سبک زندگی اسلامی- ایرانی، ایجاد فضای شاد و معنوی با تاکید بر مبارک بودن این ماه و حمایت از تولیدکنندگان داخلی بر اساس نامِ این سال در میدان امام حسین(ع) برگزار می‌شود.

سید علیرضا فاطمیان‌پور مدیر فرهنگی هنری منطقه 12 و رییس فرهنگ‌سرای شهر درباره بخش‌های متفاوت این برنامه گفت: مهم‌ترین اتفاق این برنامه به برپایی کرسی‌های تلاوت قرآن کریم و خوانش یک جزء در روز توسط قاریان نوجوان و جوانِ ممتاز و بین‌المللی کشور است که در طی آن با برگزاری مسابقه قرآنی بر اساس همان جزء تلاوت شده، هر شب به سه نفر از حاضران کمک هزینه سفر به مشهد مقدس اهدا می‌شود. 

وی افزود: با عنایت به اینکه عموماً کودکان نیز خانواده‌شان را در این محافل قرآنی همراهی می‌کنند، برای بهره‌مندی آنها نیز با برگزاری مسابقه رنگ‌آمیزی که بر اساس مفاهیم قرآنی برای این گروه سنی طراحی شده است، در راستای تربیت دینی کودکان گام کوچکی برمی‌داریم. کودکان با حضور در این محافل و دریافت برگه رنگ‌آمیزی و درست کردن هر سی طرح به عنوان آلبوم می‌توانند برنده پنج جایزه ارزنده از جمله دوچرخه، تبلت، تلسکوپ و ... باشند. 

فاطمیان‌پور درباره برگزاری طرح افطاری ساده عنوان کرد: این طرح با مشارکت شهروندان نیکوکار با عنایت به فضیلت افطاری ساده که مورد تأکید مقام معظم رهبری است هر شب پذیرای روزه‌داران محترم است.
وی درباره ویژه برنامه‌های مناسبتی در «ضیافت الحسین» توضیح داد: ویژه برنامه خوان کریمان در روز میلاد کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی (ع) و به برپایی 100 سفره افطار کریمانه در سطح میدان امام حسین (ع) و برگزاری برنامه سحرخیزان کوچک ویژه روزه اولی‌ها در شب میلاد امام حسن مجتبی (ع) از ویژه برنامه‌های مناسبتی است که در این محل برگزار می‌شود.

مدیر فرهنگی هنری منطقه 12 در ادامه بیان کرد: اجرای برنامه زنده صحنه‌ای به صورت مستمر و برپایی نمایشگاه و غرفه‌های فرهنگی، هنری، مذهبی با توجه به عنوان و نام امسال برای حمایت از تولیدات داخلی و اقتصاد مقاومتی از دیگر برنامه‌هایی است که برای مخاطبان تدارک دیده شده است.
وی در پایان گفت: نخستین روز این ویژه برنامه با توجه به اینکه هیچ‌گونه تبلیغاتی را به همراه نداشت میزبان بیش از 400 تن از شهروندان بود.
«ضیافت الحسین(ع)» از ششم خرداد همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان تا چهارم تیرماه پایان این ماه مبارک از ساعت 18 الی 24 در میدان امام حسین(ع) برگزار می‌شود.