مداح محبوب آذری‌ها این روزها مشغول چه کاری است

عارف دلسوخته‌ای چون ایشان چه سنخیتی می‌تواند با مال دنیا داشته باشد؟ عاشقِ دلداده‌ای چون او چگونه می‌تواند عشق مقدس خود ...

وحدت به معنای حذف مذاهب نیست/ اهانت به یکدیگر بر آتش فتنه می‌دمد

شیخ حسین خشن از علمای دینی لبنان با تاکید بر اینکه وحدت اسلامی به معنای حذف و کنار گذاشتن مذاهب نیست گفت: اختلاف نظر اشکالی ...

فیوضات علما شعاعی از برکات حضرت فاطمه معصومه(س) است

حجت الاسلام محمد مهدی میرباقری: حرم کریمه اهل بیت(س) حرم تمام اهل بیت(ع) است، حرمی که در قم است بسیار مهم و از اهمیت بالایی ...
نمايش آدرس ايميل
چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶    ساعت ۱۰:۳۰
شعر آیینی ابزاری موثر در انتقال فرهنگ است
معاون فرهنگی و سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه های کشور گفت: شعر آیینی ابزاری موثر در انتقال فرهنگ و مفاهیم زندگی اهل البیت(ع) است.
مرجع :
شبستان
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : 32398
حجت الاسلام مصطفی رستمی، معاون فرهنگی و سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه های کشور شامگاه یک شنبه در آیین اختتامیه هفتمین همایش ملی شعر آیینی هفتاد دو خط اشک در اصفهان اظهارداشت: انتقال نسل به نسل مفاهیم اسلام ناب و ابعاد شخصیتی بزرگان دین از راه و ابزار هنری ماندگار تر و موثر تر است.
وی افزود: شعر آیینی به عنوان یکی از مهمترین ابزارهای هنری برای انتقال مفاهیم اسلامی مطرح بوده و این عرصه ابزاری موثر در انتقال فرهنگ و مفاهیم زندگی اهل البیت(ع) است.
حجت الاسلام رستمی ادامه داد: بیان واقعیت های زندگی ائمه اطهار(ع) و ابعاد شخصیتی آن ها از طریق شعر آیینی انجام می شود که این عرصه در دوران انقلاب اسلامی رونق یافت و باید این زمینه بیش از گذشته تقویت شود.
وی با اشاره به برگزاری همایش شعر آیینی با موضوع قیام امام حسین(ع) در دانشگاه های کشور، خاطرنشان کرد: برگزاری چنین برنامه هایی و تاسیس دبیرخانه دائمی شعر آیینی در دانشگاه ها به شناسایی، آموزش و رشد استعدادهای افراد فعال در این حوزه می شود.
معاون فرهنگی و سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه های کشور ادامه داد: ظرفیت هنر برای انتقال مفاهیم اسلامی و انقلابی باید مورد بهره برداری قرارگیرد و از این عرصه مهم برای بسط وگسترش معارف اسلامی استفاده شود.