انتقاد تند عضو جامعه روحانیت مبارز از میثم مطیعی

من نمي‌پسندم كه در مناسبت‌هايي چون روز جشن عيد فطر به جاي گرامي داشتن عيد فطر و ماه مبارك رمضان رنگ و بوي سياسي به اين ...

جشن« عید فطر» الگویی از مناسک شادمانه

عمدة جشنهاي ملي در ایران با آئينها و رفتارهاي معنوي و ديني مانند دعا، عبادت و ستايش همراه بوده اند. در ايران قبل از اسلام،...

آیت‌الله مکارم شیرازی: به جای قمه زدن، بروید خون بدهید/ عزاداری های نامتعارف به شیعه ضربه می زند

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه گفته می شود در ایام عاشورا نمی توان در کف خیابان های کربلا راه رفت و پُر از خون ...
نمايش آدرس ايميل
يکشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۷    ساعت ۱۱:۰۸
مجمع ذاکرین خواهران ارومیه راه اندازی شد
مجمع ذاکرین خواهران ارومیه راه اندازی شد
رئیس کانون مداحان آذربایجان غربی از راه اندازی مجمع ذاکرین خواهران در شهرستان ارومیه برای اولین بار خبر داد.
مرجع :
فارس
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : 33028
امیر اصغری با بیان اینکه هم اکنون ۵۰۰ مداح خواهر در سطح ارومیه شناسایی شده است افزود: این مجمع با هدف ساماندهی و نظارت بر عملکرد مداحان خواهر راه اندازی شده است.
وی با بیان اینکه انتخابات هئیت رئیسه این مجمع امروز برگزار شد اظهارداشت: طی این انتخابات پنج نفر از بانوان مداح فعال در ارومیه به عنوان اعضای این هئیت رئیسه و دو نفر نیز به عنوان بازرسان این مجمع انتخاب شدند.
اصغری از تشکیل کمیته تشخیص صلاحیت و سطح بندی مداحان خواهر و بردار در ارومیه خبر داد و افزود: در زمان حاضر هزار و ۱۰۰ مداح و ذاکر اهل بیت آقا و ۵۰۰ نفر ذاکر خواهر داریم که این افراد توسط کمیته تشخیص صلاحیت ارزیابی و سطح بندی می شوند.
رئیس کانون مداحان آذربایجان غربی تجلیل از پنج نفر از بانوان مداح فعال، گردهمایی مداحان خواهر برای آماده سازی مراسم ماه محرم، دیدار با خانواده مداحان خواهر از دیگر برنامه های این کانون طی هفته جاری عنوان کرد.
اصغری همچنین از شناسایی چهار هزار مداح در سطح این استان خبر داد و  گفت: دو هزار و ۶۵۰ نفر از آنان در سامانه طوبی ثبت نام کردند.
وی با بیان اینکه ۵۶۰ نفر از این مداحان نیز تا زمان حاضر تعیین سطح شده اند و دارای سطوح یک تا سه هستند گفت: مداحان به سه دسته درجه یک، درجه ۲ و درجه سه تقسیم می شوند، ذاکران نیز مداحانی هستند که در سطح استان برنامه اجرا می کند و از محبوبیت و شهرت خاصی برخوردارند؛ ستایشگران هم مداحان مسلط به شمار می روند که علاوه بر داشتن سوابق بالا نسبت به تدریس مداحی و شاگردپروری اقدام می کنند.
وی به نحوه گزینش و معرفی مداحان اشاره کرد و ادامه داد: متقاضیان مداحی پس از ثبت نام و گذراندن آزمون های کتبی و شفاهی در صورتیکه نمره بالای ۶۰ را کسب کنند، به عنوان مداح معرفی شده و در صورتی که نمره آنان از ۶۰ پائین تر باشد به کمیته آموزشی معرفی می شوند.