آیت الله علوی بروجردی: درس بزرگ عاشورا «هَیْهَاتَ مِنَّا الذِّلَّهُ» است

بحث ما اصلا با شیعه نیست و این میراث برای همه مسلمانان است؛ آیا مسلمانان چنین میراثی دارند و الان روزگارشان اینطور است ...

میرباقری: «سلمان فارسی» پایان ۹۷ کلید می‌خورد / سریال در ۵ سال آینده قابل پخش خواهد بود

نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون ایران از پیش تولید سریال سلمان فارسی در اواخر امسال خبر داد.

اجرای طرح توسعه حرم حضرت زینب(س)/ تمهیدات برای اسکان زائران اربعین در حرم سیدالشهدا(ع)

رئیس ستاد بازسازی عتبات با اشاره به اقدامات این ستاد در اعتاب مقدسه از اجرای طرح توسعه حرم حضرت زینب(س) با هماهنگی یونسکو ...
نمايش آدرس ايميل
چهارشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۶    ساعت ۱۲:۲۴
قرآن منسوب به امام علی(ع) به زودی منتشر می شود
قرآن منسوب به امام علی(ع) به زودی منتشر می شود
عضو شورای اداری آستان قدس علوی بیان کرد: آستان قدس علوی نمونه هایی از این قرآن را به منظور تجزیه و تحلیل آن با استفاده از تابش اشعه X به دانشگاه آکسفورد فرستاد و با شیوه مدرن از کل قرآن به منظور چاپ آن در آینده تصویربرداری شد .
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : 31741
«سید عیسی محمد صالح الخرسان» عضو شورای اداری آستان قدس علوی در گفتگوی اختصاصی با شفقنا گفت: قرآن منسوب به امام علی (ع) در چارچوب گنجینه های ارزشمند آستان مقدس علوی، به زودی به چاپ می رسد.
الخرسان در گفتگوی مفصل با شفقنا که جزئیات آن به زودی منتشر می شود، تاکید کرد: آستان قدس علوی در راستای چاپ قرآن منسوب به امام علی (ع) که با دست خط ایشان روی پوست آهو نوشته شده است، تلاش می کند. این آستان  مجموعه اقداماتی را به منظور اطمینان از صحت وابستگی قرآن به دوران امام علی(ع) انجام داده است.
وی با اشاره به اینکه برای اطمینان از صحت وابستگی این قرآن به دوران امام علی(ع)، متخصصان و کارشناسانی به منظور مطالعه و بررسی این موضوع فراخوانده شدند، تصریح کرد: این قرآن با قرآن های زیادی از جمله قرآن قاهره مقایسه شد.
عضو شورای اداری آستان قدس علوی بیان کرد: آستان قدس علوی نمونه هایی از این قرآن را به منظور تجزیه و تحلیل آن با استفاده از تابش اشعه X  به دانشگاه آکسفورد فرستاد و با شیوه مدرن از کل قرآن به منظور چاپ آن در آینده تصویربرداری شد .
خرسان بیان کرد: نتایج اولیه بررسی ها بر اساس تابش اشعه ایکس نشان داد که تاریخ کتابت این قرآن به دورانی نزدیک به حیات پربرکت امام علی(ع) برمی گردد و ما منتظر نتایج نهایی از دانشگاه آکسفورد هستیم.