میرباقری: «سلمان فارسی» پایان ۹۷ کلید می‌خورد / سریال در ۵ سال آینده قابل پخش خواهد بود

نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون ایران از پیش تولید سریال سلمان فارسی در اواخر امسال خبر داد.

اجرای طرح توسعه حرم حضرت زینب(س)/ تمهیدات برای اسکان زائران اربعین در حرم سیدالشهدا(ع)

رئیس ستاد بازسازی عتبات با اشاره به اقدامات این ستاد در اعتاب مقدسه از اجرای طرح توسعه حرم حضرت زینب(س) با هماهنگی یونسکو ...

برخی امام حسین(ع) را خرج خودشان می کنند/ آموزش و معیشت مداحان اولویت دارد

امروزه متاسفانه هر کسی که در لباس مداحی درمیاید «انا رجلُ» می زند و کسی را قبول ندارد و حرف شنو نیست
نمايش آدرس ايميل
يکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۶    ساعت ۱۱:۵۱
آخرین جزئیات از آتش‌سوزی حسینیه درکه/ هزینه بازسازی بیش از 5 میلیارد تومان است
آخرین جزئیات از آتش‌سوزی حسینیه درکه/ هزینه بازسازی بیش از 5 میلیارد تومان است
عضو هیأت امنای حسینیه درکه بیان داشت: حسینیه درکه دارای هزار و 800 متر زیربنا در دو طبقه بود که در اثر آتش‌سوزی آسیب‌جدی دیده و فکر کنم بازسازی آن حدود یک سال زمان ببرد
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : 32461
سید احسان میرمرتضایی عضو هیأت امنای حسینیه درکه با بیان اینکه قدمت این حسینیه به حدود 600 سال پیش بر می‌گردد، ابراز داشت: از آخرین بازسازی این بنا بیش از 55 سال می‌گذرد، ضمن اینکه درکه فقط همین حسینیه را داشته که در کنار امامزاده بنا شده است تا مراسم‌ها و تجمع‌های مذهبی در کنار آن برگزار شود.

وی با اشاره به اینکه در ایام محرم و صفر، ایام شهادت حضرت زهرا(س)، دفاع مقدس و دیگر ایام مناسبتی حسینیه درکه شاهد حضور مردم بوده است، افزود: در درکه فقط یک مسجد جامع و یک حسینیه وجود دارد و در واقع یکی از آثار ارزشمند مذهبی و فرهنگی این منطقه به شمار می‌رفته است.

میرمرتضایی با اشاره به حادثه آتش‌سوزی بامداد روز هفتم دی ماه این حسینیه اظهار داشت: بیشتر مردم درکه سادات هستند، در این آتش سوزی متأسفانه «توق»های قدیمی که یک علم کوچک بود و در جلوی عزاداری‌ها حمل می‌شد، سوخت، همچنین بخش قابل توجهی از تاریخ کهن عزاداری این محله شامل فرش‌ها، علم‌ها و توق‌ها که برخی قدمت آن‌ها به بیش از 150 یا 200 سال هم می‌رسید از بین رفت.


وی در تشریح این ماجرا گفت: طبق ثبت دوربین‌های اطراف حسینیه یک موتور‌سیکلت که دو راکب داشته که یکی از آن‌ها از تیر چراغ برق مجاور حسینیه به بالا رفته و از یک سمت حسینیه که بالای منبر بوده، اقدام به شکستن شیشه و در ادامه نیز مواد آتش‌ساز را به داخل حسینیه پرت می‌کنند و بعد از محل متواری می‌شوند، ساکنان نزدیک حسینیه در ابتدا متوجه این آتش سوزی می‌شوند، اما چون حجم و شدت آتش‌‌سوزی بالا بوده، با حضور آتش‌نشان‌ها در نهایت آتش خاموش می‌شود.
عضو هیأت امنای حسینیه درکه بیان داشت: حسینیه درکه دارای هزار و 800 متر زیربنا در دو طبقه بود که در اثر آتش‌سوزی آسیب‌جدی دیده و فکر کنم بازسازی آن حدود یک سال زمان ببرد. برای بازسازی آن طبق برآورد اولیه حدود پنج میلیارد تومان هزینه لازم است، البته ساختمان بیمه بوده و امیدواریم از طرف بیمه بخشی از خسارت ساختمان پرداخت شود.
وی ادامه داد: طی این چند روز مقامات و مسئولان مختلفی از مکان دیدن کردند که محمدحسین مقیمی معاون استاندار تهران قول مساعدت برای بازسازی این مکان داده است.