تصویر اشتباه از فضای قرآنی/اهل بیت از کتابت قرآن با طلا خشنودند؟

رونمایی از «کشتی مطلای قرآنی» انتقادات فراوانی را در پی داشت. اثری که به نظر می رسد تصویر و تصوری غلط از فعالیت قرآنی ...

حاج منصور ارضی: به جای روضه‌خوانی، روی مزار اموات، صدای سنتور و آواز به گوش می‌رسد

برخی از شبه روشنفکران آن اوایل می‌گفتند خرج مراسم ختم را به فقرا بدهید! آرام آرام این رویه تغییر کرد تا جایی که امروز ...

زیارت یک سفر آفاقی است که براثر آن رویدادی در درون پدید می‌آید

زمانی که یک شخص می خواهد هم زائر باشد و هم محقق می کوشد تا هم به آن مسائل معنوی و درونی در سفر معنوی را درک کند و هم مسائل ...
نمايش آدرس ايميل
شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶    ساعت ۱۳:۱۴
اعزام زائر به عتبات تنها از مسیر قانونی باید باشد
اعزام زائر به عتبات تنها از مسیر قانونی باید باشد
رئیس سازمان حج و زیارت گفت: امروز یک فضای رقابتی در عرصه جذب زائر وجود دارد و برخی از مجموعه های غیرمجاز علیرغم خدمات غیر قابل قبول همچنان در این عرصه مانده اند.
مرجع :
باشگاه خبرنگاران
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : 32499
حمید محمدی رئیس سازمان حج و زیارت در دیدار مدیرعامل و اعضای هیات مدیره شرکت شمسا گفت: برای جذب بیشتر زائر و هدایت او به سمت استفاده از این خدمات باید ساز و کارهای تازه ای را به کار گرفت و بازاریابی، تبلیغات، اطلاع رسانی را در دستور کار قرار داد.
وی با بیان اینکه برای فعالیت در زمینه اعزام زائر به اماکن زیارتی به ویژه عتبات باید به سه ضلع مثلث برنامه ریزی، جذب و ارائه خدمات توجه ویژه داشت، خواستار بازنگری در برنامه ها و شیوه عمل تشکیلات شمسا و بروز رسانی آن در بخش جذب مخاطب بیشتر شد.
رئیس سازمان حج و زیارت به فعالیت گروهها و افراد غیر مجاز فعال در عرصه عتبات موسوم به آزادبرها در چرخه انتقال زائر به عتبات عالیات اشاره کرد و گفت: گاهی سوء رفتار این گروهها و افراد، به پای شرکت شمسا نوشته می شود که در این صورت مسئولیت هیات مدیره این شرکت در اطلاع رسانی دقیق تر و جامع تر سنگین و وظیفه مدیرعامل سنگین تر خواهد شد.
معاون وزیر با اعلام حمایت از برنامه ها و فعالیت شرکت شمسا از مدیران این شرکت خواست بطور فعال وارد موضوع شوند و ضمن تبادل نظر با مدیران استانها و مدیران عامل شرکتهای مرکزی در زمینه جذب زائر و ترغیب آنها به استفاده از خدمات شرکت شمسا، راههای نوین جذب زائر را مشخص و تدوین کنند.
محمدی اوضاع و شرایط موجود کنونی جذب و اعزام زائر را متفاوت با سالهای قبل توصیف کرد و افزود: شرکت شمسا مجری اعزام هاست و ما بر این باور هستیم که شمسا باید این وظیفه را به صورت کاملا حرفه ای و علمی انجام دهد.
وی به نقش گروهها و افراد موسوم به آزادبر در انتقال زائر به عتبات عالیات اشاره کرد و گفت: امروز یک فضای رقابتی جدی در عرصه جذب زائر برای عتبات وجود دارد و برخی از مجموعه های غیرمجاز با تبلیغات وسیعی که دارند علیرغم خدمات غیر قابل قبول همچنان در این عرصه مانده اند.
رئیس سازمان حج و زیارت تاکید کرد:شرکت شمسا باید تلاش کند با بکارگیری شیوه های جدید جذب، زائر را نسبت به امکانات و خدمات خود آگاه کند.
لازم به ذکر است؛ رئیس هیات مدیره و مدیرعامل و دیگر اعضای هیات مدیره شرکت شمسا در این دیدار گزارشهایی در باره عملکرد این شرکت و برنامه های آینده آن ارائه کردند.
شرکت شمسا، مجری اصلی اعزام زائر زیر نظر سازمان حج و زیارت است که کار اعزام زائران را از طریق 2500 دفتر خدمات زیارتی در سراسر کشور انجام می دهد.