حاج منصور ارضی: به جای روضه‌خوانی، روی مزار اموات، صدای سنتور و آواز به گوش می‌رسد

برخی از شبه روشنفکران آن اوایل می‌گفتند خرج مراسم ختم را به فقرا بدهید! آرام آرام این رویه تغییر کرد تا جایی که امروز ...

زیارت یک سفر آفاقی است که براثر آن رویدادی در درون پدید می‌آید

زمانی که یک شخص می خواهد هم زائر باشد و هم محقق می کوشد تا هم به آن مسائل معنوی و درونی در سفر معنوی را درک کند و هم مسائل ...

فعالیت در موکب های اربعین حسینی خدمتی ارزشمند و مروج فرهنگ ایثار است

امام جمعه دامغان فعالیت در موکب ها و خدمت به زائران حسینی را خدمتی ارزشمند و مروج فرهنگ ایثار دانست.
نمايش آدرس ايميل
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶    ساعت ۱۴:۳۸
مداحان شهر ری پای درس اساتید ستایشگری
مداحان شهر ری پای درس اساتید ستایشگری
در نخستین نشست تخصصی مداحان اهل بیت(ع) در شهرستان ری، موضوعات مقتل فاطمی، شیوه‌های روضه خوانی، تاریخ و بصیرت فاطمی و اخلاق و آداب مداحی ارائه شد.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : 32480
نشست های تخصصی مداحان اهل بیت(ع) در طلیعه ایام فاطمیه (س) و معرفی دوره‌های علمی تخصصی آموزش مداحی ذاکرین منطقه شهر ری با حضور اساتید و کارشناسان نخبه کشوری در حوزه‌های مقتل فاطمی، شیوه‌های روضه خوانی، تاریخ و بصیرت فاطمی و اخلاق و آداب مداحی دوشنبه یازدهم دی ماه 96 در منطقه شهرری، میدان نماز، فرهنگسرای ولاء، سالن همایش حضرت ولی عصر(عج) برگزار شد.در این مراسم که با تلاوت حمید یاقوتی آغاز شد، محمد ابوالقاسمی پیرغلام اباعبدالله(ع) و مشاور سابق فرماندار شهرستان ری در امور هیئات مذهبی و مداحان ضمن خیر مقدم، گزارشی از برنامه‌های این نشست ارائه کرد.
حجت الاسلام جعفر واضحی آشتیانی استاد حوزه و مدرس مقتل‌خوانی در این مراسم به موضوعات با محوریت مقتل فاطمی پرداخت. همچنین حشمت‌اله قنبری استاد دانشگاه و کارشناس مسائل مذهبی و تاریخی مطالبی را در خصوص تاریخ و بصیرت فاطمی ارائه کرد.در پایان نیز حاج غلامرضا سازگار شاعر پیشکسوت اهل بیت(ع) و رئیس هیات مدیره خانه مداحان دقایقی را به ارائه مطالب مربوط به اخلاق و آداب مداحی و ذکر روضه پرداخت.
جلسه دوم این نشست‌ تخصصی در روز شنبه 18 دی‌ماه در همین مکان برگزار خواهد شد.