دهقان نیری به همدان رفت/ چه کسی مسئول همایش پیر غلامان می شود؟

این همایش از سال 82 با دبیری شهرام گیل آبادی آغاز شد و تاکنون و در طی 15 دوره برگزاری آقایان حسینی، ابراهیم طاهری و دهقان ...

بررسی وضعیت حوزه نشر عاشورایی در سالهای اخیر/ لزوم بازنگری و سیاستگذاری و نگاه تخصصی به عاشوراپژوهی

براساس اطلاعات یک گزارش میدانی کتاب های منتشرشده در حوزه فرهنگ عاشورایی به لحاظ تیراژ از شماره گان زیادی برخوردار نیستند ...

گردهمایی 700 هیئت کشوری در قم

حدود 700 نفر از مدیران ارشد هیئت های کل کشور در شهر مقدس قم به مدت سه روز از پنجم تا هفتم اردیبشهت ماه 97 درهمایش سراسری ...
نمايش آدرس ايميل
شنبه ۹ آبان ۱۳۸۸    ساعت ۱۳:۳۱
مرز خسروي براي عبور زائران بازگشايي شد
مرز خسروي براي عبور زائران بازگشايي شد
جامعه: همزمان با ولادت امام رضا(ع) مرز خسروی برای عبور زائران ایرانی بازگشایی شد.
مرجع :
تابناک
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : 9872
مرز بين‌المللي خسروي به عنوان بزرگترين پايانه مرزي خاورميانه و قديمي‌ترين راه عبور زائران عتبات عاليات، همزمان با سالروز ولادت خجسته حضرت امام رضا (ع) بازگشايي شد.

فرماندار شهرستان مرزي قصرشيرين با تأييد اين خبر گفت: براساس تفاهمنامه‌اي که بين استاندار کرمانشاه و استاندار دياله عراق منعقد شد، امنيت زائران برعهده طرف عراقي و شرکت‌هاي امنيتي آن کشور است و با اطمينان از اين موضوع از ديروز زائران کربلاي معلي و عتبات عاليات به صورت کارواني در قالب کاروان‌هاي حج و زيارت به عراق سفر مي‌کنند.

بهرام تيموري افزود: ديروز دو کاروان از زائران کرمان به عراق اعزام و همزمان چهار کاروان از عراق به سمت ايران حرکت کردند و با توجه به ظرفيت بسيار بالاي مرز بين‌المللي خسروي در استان کرمانشاه آمادگي ورود و خروج ۱۰ هزار نفر زائر در روز را داريم.

وي ادامه داد: پيش از اين امکان اعزام انفرادي زائران در مرز خسروي امکانپذير بود، اما با شرايط موجود تنها کاروان‌هاي زائران براساس زمان‌بندي و برنامه‌ريزي سازمان حج و زيارت پذيرش خواهند شد و زائران به صورت انفرادي نمي‌توانند به عراق مسافرت کنند.

خاطر نشان می‌شود اردیبهشت ماه جاری، سازمان میراث فرهنگی در پي وقوع عمليات انتحاري در عراق و شهادت جمعي از زائران ايراني، مرز خسروی را برای مدتی بست تا سلامت و امنیت هموطنان‌مان را بیمه کند.