اگر کاری کنیم که غیرشیعه از ماطرد شود، خلاف خواسته اهل بیت(ع) است

ما وظیفه‌‌ای که شب‌های محرم و شب‌های ماه رمضان ‏انجام می‌‌دهیم، توان اینکه دنبال تک تک مردم برویم تا سال بعد ببینیم که ...

اطلاعیه مهم برای مداحان بیمه شده بنیاد دعبل

مداحان تحت بیمه بنیاد دعبل توجه کنند بیمه شده گرامی با ارسال عدد 1به شماره پیامک 30008561234560 از میزان بدهی ...

شرح امام موسی صدر بر خطبۀ حضرت زهرا(س)

حضرت فاطمه (س) این سؤال را مطرح می‌‏کند که‌ای مردم! چگونه نماز می‌‏خوانید، ولی از توطئه‏‌ها و ترفندها می‌‏هراسید؟ چگونه ...
نمايش آدرس ايميل
شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۶    ساعت ۱۰:۵۸
دوره‌های آموزش بانوان مداح در گیلان برگزار می‌شود
رئیس سازمان بسیج مداحان سپاه قدس گیلان با بیان اینکه دوره‌های آموزش بانوان مداح در استان گیلان برگزار می‌شود گفت: قبل از برگزاری دوره‌های آموزشی برای بانوان، بسیاری از مطالب عنوان شده با اصل روضه و سیره اهل بیت مخالف بود.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : 31860
محمد پوراسماعیلی  با اشاره به برگزاری کلاس‌های آموزشی برای بانوان مداح در استان گیلان اظهار داشت: قبل از برگزاری کلاس‌های آموزشی، مجالس مداحی و روضه خوانی بانوان با آسیب‌های محتوایی جدی رو‌به‌رو بود.
رئیس سازمان بسیج مداحان سپاه قدس گیلان گفت: آموزش مداحی برای بانوان به‌صورت هفتگی پیگیری می‌شود.
وی مجالس بانوان را دارای ظرفیت عالی برای مسائل تربیتی بیان کرد و افزود: باتوجه به اینکه مادر خانواده در جلسات آموزش مداحی استان شرکت می‌کند و نظام تربیتی خانواده توسط مادر اداره می‌شود جلسات خواهران می‌تواند زمینه مناسب برای انتقال مفاهیم تربیتی اسلام و سبک زندگی مناسب باشد.
پوراسماعیلی با بیان اینکه در جلسات هفتگی آموزش مداحی برای بانوان، سیره اهل بیت، زدودن خرافات و فنون و اصول مداحی با حضور اساتید مجرب حوزه علمیه خواهران به‌صورت هفتگی در مکانی مختص بانوان برگزار می‌شود گفت: بازخورد و رشد مناسبی از برگزاری این جلسات به‌دست آمده است.
رئیس سازمان بسیج مداحان سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه طیف بزرگی از آقایانی که  متقاضی آموزش مداحی در سطح استان هستند در سال 96 آموزش می‌بینند گفت: با ثبت نام 175 نفر در رده سنی 15 تا 30 سال، آموزش اصول و فنون مداحی با همکاری موسسه ادبی مذهبی یاس کبود با روشی جدید ادامه می‌یابد تا مداحانی در تراز انقلاب اسلامی تربیت شوند.
رئیس سازمان بسیج مداحان سپاه قدس گیلان تصریح کرد: حلقات ذاکرین برای مداحان استان به‌صورت 15 روز یکبار با تفکیک آقایان و بانوان انجام می‌شود و در این حلقات سرگروه‌ها و سرمربی‌های هر حلقه نکات آموزشی را به مداحان استان منتقل می‌کنند.
پوراسماعیلی با اشاره به همایش‌های برگزار شده در سال گذشته برای مداحان استان گیلان گفت: در همایش اجتماع بزرگ مداحان بسیجی که از سال 95 تاکنون در 4 دوره با حضور مداحان و مدیران هیئات مذهبی برگزار شده است از اساتید نخبه و پیشکسوت کشوری دعوت به‌عمل آمده است.
وی با بیان اینکه اساتیدی چون حشمت الله قنبری همدانی، غلامرضا سازگار، یدااله بهتاش، مهدی سلحشور و مرتضی طاهری و دیگر اساتید در اجتماع بزرگ مداحان بسیجی شرکت کرده‌اند افزود: تمامی ادوار این همایش با حضور چشمگیر مداحان و مدیران هیئات مذهبی برگزار شده است.
رئیس سازمان بسیج مداحان سپاه قدس گیلان، اجرایی کردن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه مداحان را از برنامه‌های در حال پیگیری این سازمان در استان گیلان در سال‌های گذشته بیان کرد و افزود: سازماندهی و ارتباط با مداحان و شاعران نخبه تاثیرگذار در سال 96 ادامه خواهد یافت.
وی گفت: با توجه به تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر در شهرستان‌های استان، هر سال یک معروف ترک شده و یک منکر رایج در قشر مداحان را شناسایی کرده و توسط شورای اقشار و شورای امر به معروف و نهی از منکر برنامه ریزی می‌شود تا مداحان به تقرب الهی بیشتری برسند‌.
پور اسماعیلی با تاکید بر اینکه برنامه احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه مداحان در سال 96 ادامه دارد بیان داشت: این برنامه سبب همبستگی و همدلی هرچه بیشتر در جامعه مداحان شده است.
رئیس سازمان بسیج مداحان سپاه قدس گیلان با اشاره به سخن مقام معظم رهبری "فراگیرترین تریبون شیعه در دست مداحان است" اذعان داشت: مداحان از قابلیت انتقال معارف اهل‌بیت و نفوذ مناسبی در مردم با توجه به وصل وجود مطهر اهل‌بیت‌(ع) برخوردارند.
وی تقویت و همکاری و تعامل با سازمان‌های مردم نهادی که مسجد محورند را از دیگر برنامه‌های بسیج مداحان در استان خواند و افزود: با دو مجموعه مردم نهاد مسجد محور شامل هیئت رزمندگان اسلام و موسسه ادبی مذهبی یاس کبود در حوزه برگزاری مراسمات و برگزاری دوره‌های آموزشی، یاری رسان بسیج مداحان هستند.
پوراسماعیلی اصل فلسفه وجودی بسیج مداحان را اجرای تدابیر و رهنمودهای مقام رهبری در حوزه مداحی و هیئات مذهبی بیان کرد و عنوان داشت: سازمان بسیج مداحان استان گیلان در 2 سال گذشته در رتبه اول کشوری در بین  31 استان کشور قرار دارد.
وی تهیه و تدوین نظام آموزشی مداحان و مدیران هیئات مذهبی، استعدادیابی و کادر سازی، تربیت مداحان تراز انقلاب از سن نوجوانی و جوانی، ایجاد انگیزه و فرهنگ ارتباط مناسب و بهره گیری از فضای مجازی برای ارتقاء سطح معلومات و آموزش مداحان استان را از برنامه‌های زیربنایی بسیج مداحان خواند.