آغاز ثبت نام بیمه تکمیلی مداحان و شاعران آیینی + جدول حداکثر سقف تعهدات سالانه بیمه‌گر

بیمه تکمیلی درمان مداحان و ستایشگران اهل بیت همواره یکی از اولویت های مدیریت بنیاد دعبل بوده است که متاسفانه طی چند سال ...

چرا زینب(س)، زینب شد/ رفتار عقیله بنی‌هاشم قابل تبیین در تمام اعصار است

سید مجتبی حسینی: حضرت زینب(س) در خانه‌ای تربیت و رشد یافت که عالی‌ترین نمونه زندگی خانوادگی است و در طول تاریخ بشر خانواده‌ای ...

کمک مالی به هیئت معروفی که جنجالی شد

برخلاف ادعای صورت‌گرفته این اعتبار به هیچ مداح خاصی پرداخت نشده است و صرفا برای تجهیز و توسعه حسینیه مذکور آن هم بر اساس ...
نمايش آدرس ايميل
يکشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۶    ساعت ۱۱:۴۹
گفتمان سازی فرهنگی در مناسبت های مذهبی ضروری است
حجت‌الاسلام علی شکری رئیس ستاد ساماندهی شئون فرهنگی
گفتمان سازی فرهنگی در مناسبت های مذهبی ضروری است
هر پدیده اجتماعی و فرهنگی اگر به گفتمان عمومی تبدیل شد، حساسیت‌ها نسبت به آن افزایش می‌یابند و همگان خود را در قبال هرچه بهتر اجراشدنش مسئول می‌دانند لیکن ترویج فرهنگ حب اهل‌بیت(ع) و عزاداری نیز می‌بایست به گفتمان دینی غالب مردم بدل شود.
مرجع :
مهر
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : 31636
حجت‌الاسلام علی شکری در نشست خود با مداحان، روحانیان و کارشناسان تشکل‌های دینی دامغان به میزبانی اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان، ضمن قدردانی از برگزاری خوب مراسم عزاداری ماه محرم سال جاری در سراسر استان، ابراز داشت: عزاداری مذهبی برای ترویج فرهنگ دینی مانند هر پدیده‌ای نیازمند گفتمان سازی در سطح جامعه است که روحانیان، شبکه تبلیغی، مداحان و هیئت‌های مذهبی باید به این اصل توجه داشته باشند.
وی افزود: هر پدیده اجتماعی و فرهنگی اگر به گفتمان عمومی تبدیل شد، حساسیت‌ها نسبت به آن افزایش می‌یابند و همگان خود را در قبال هرچه بهتر اجراشدنش مسئول می‌دانند لیکن ترویج فرهنگ حب اهل‌بیت(ع) و عزاداری نیز می‌بایست به گفتمان دینی غالب مردم بدل شود.
رئیس ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های مذهبی استان سمنان گفت: این موضوع بارها درباره اقتصاد مقاومتی بیان می‌شود لذا اگر مردم فرهنگ صرفه‌جویی و اقتصاد مقاومتی را در بین خود نهادینه نکنند، نمی‌توان به ترویج آن امیدوار بود همچنین این مسائل در مصرف کالای ایرانی، اقتصاد داخلی، فرهنگ عمومی، حجاب و عفاف و ... به عینه دیده می‌شود.
شکری در بخش دیگری از سخنان خود و بابیان اینکه پس از گفتمان سازی فرهنگی باید فرهنگ دینی را ترویج داد، بیان کرد: شیعه باید دشمن‌شناس باشد لذا لازم است مداحان در بحث دشمن‌شناسی ورود پیدا کنند و در این امر تأکیدات رهبر معظم انقلاب را در نظر بگیرند و حیله‌ها، نقشه‌ها و خطوط دشمن را بشناسند.
وی خطر نفوذ دشمن را بسیار مهم برشمرد و ابراز داشت: مداحان در سالم‌سازی فضاهای مذهبی و مراسم عزاداری نقش دارند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان اضافه کرد: در واقعه عاشورا جبهه حق و باطل ازنظر افکار عمومی روشن نبود و چهره حق در اثر غبارهای تبلیغاتی مکدر شده بود.
شکری ضمن بیان اینکه یکی از آسیب‌هایی که تجدید می‌شود مناسبت سازی‌های مذهبی است، گفت: اشعار مذهبی، اخلاقی و تربیتی درزمینهٔ مذمت آسیب‌های اجتماعی مانند طلاق اعتیاد و ... بیشتر شود.
حجت‌الاسلام حسین صبوری رئیس تبلیغات اسلامی دامغان نیز در این نشست طی سخنانی کوتاه خواستار جذب جوانان به هیئت‌های مذهبی شد و گفت: هیئت‌های مذهبی بزرگ‌ترین شبکه تبلیغی مذهبی جهان هستند و باید در جذب هرچه بیشتر جوانان که امروز هدف اصلی تهاجم فرهنگی هستند، اهتمام داشته باشند.