استاد قنبری: اگر هدف گریه گرفتن از مردم باشد ظلم به‌اسلام است

وظیفه ما راضی و قانع کردن همه نیست. وظیفه ما عمل کردن به درست است. اگر به وظیفه درست عمل شد فطرت مردم به طرف خدا می رود....

بازارداغ محصولات خارجي درايام محرم / از پرچم تا طبل و دهل خارجي

در اين بازار دستگاه سنج، دهل و طبل در يک ابعاد مشخص قيمت‌هاي مختلفي دارد، به طور نمونه يک دهل در ابعاد متوسط از 150 هزار ...

گفت‌وگو با استاد محمود فرشچیان:از کودکی خادم اهل‌بیتم

اخیرا تابلویی را به پایان برده‌ام که کار عمیقی است و «عرش بر زمین» نام دارد. این تابلو به نوعی قتلگاه امام حسین (ع)» را ...
نمايش آدرس ايميل
پنجشنبه ۹ شهريور ۱۳۹۶    ساعت ۱۲:۰۵
عظیمی: 10هزار مداح در انتظار بیمه هستند
عظیمی: 10هزار مداح در انتظار بیمه هستند
رئیس هیات مدیره بنیاد دعبل خراعی گفت: درحدود 12 هزار مداح تحت پوشش این بنیاد هستند ولی به دلیل عدم تخصیص بودجه فقط توانسته ایم 2 هزار نفر از آنان را بیمه کنیم و 10 هزار مداح در انتظار دریافت امکانات مانند بیمه هستند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : 32022
علی عظیمی گفت: این مسئله از سوی بنیاد دعبل به کمیسیون های فرهنگی و اجتماعی مجلس شورای اسلامی اعلام شده و آنها نیز اقرار داشته اند مداحان و ستایشگران اهل بیت باید مثل بسیاری از اقشار جامعه مانند هنرمندان، قالیبافان و سایر صنوف از امکاناتی همچون بیمه تامین اجتماعی برخوردار باشند.
وی افزود: نمایندگان مجلس تایید می کنند که بودجه بنیاد دعبل حداقل باید چهار برابر میزان کنونی آن باشد تا بتوان پوشش بیمه را برای مداحان ایجاد کرد.
عظیمی افزود: بودجه کنونی این بنیاد حدود هفت میلیارد تومان است که برای تامین حداقل امکانات مداحان مانند بیمه تامین اجتماعی نیازمند بودجه ای بالغ بر20 میلیارد تومان هستیم تا بتوانیم 12 هزار مداح را تحت پوشش بیمه قرار دهیم و این مداحان حداقل بتوانند به مسائل درمان خود و خانواده خود بپردازند.
وی میزان حق بیمه هر مداح را 27 درصد دانست که 20 درصد آن از سوی بنیاد و هفت درصد از سوی مداح پرداخت می شود و برخی از آنان نیز حتی نمی‌توانند همین هفت درصد را پرداخت کنند.
عظیمی گفت: بازنشستگی، ازکارافتادگی و سایر مزایا مورد نیاز مداحان است و هیچ نهادی به عنوان متولی مسائل مداحان نیست، وظیفه ما شناسایی مداحان است و وظیفه دولت بیمه کردن آنان است.
وی اضافه کرد: برخی از مداحان افرادی شناخته شده و دارای اعتبار هستند ولی به دلیل مشکلات مالی نمی توانند برای درمان خود به بیمارستان مراجعه کنند. بنیاد دعبل درصورت اعلام نیاز استان ها تلاش دارد تا مشکلات آنان را برطرف کند ولی ما بودجه مشخصی برای این کار نداریم.
عظیمی تعداد مداحان و ستایشگران اهل بیت در کشور را بر اساس اعلام کانون مداحان ۵۰ هزار نفر دانست و گفت که از این تعداد ۱۲ هزار نفر شرایط بیمه شدن را دارند.