جلسات هم‌اندیشی را برگزار می‌کنیم/ سطح کیفی و کمی برنامه‌ها را ارتقا خواهیم داد

سید علی قریشی: در نظام اسلامی همه چیز باید در تراز انقلاب اسلامی باشد، اما انقلاب اسلامی باید تراز کربلا و هیئت باشد

مروري بر زندگي برخي پيرغلاماني كه سال 96 از ميان ما رفتند

سال 1396 با تمام خوبي‌ها و بدي‌هايش به پايان رسيد. سالي كه تعدادي از پيرغلامان و دوستداران اهل‌بيت از ميان ...

مداحان اسلام را همانگونه که هست به جامعه معرفی کنند

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه مداحان وظیفه سنگینی بر عهده دارند و بر جامعه تاثیر‌گذارند گفت: اسلام ...
نمايش آدرس ايميل
يکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶    ساعت ۱۳:۰۷
اعتراض زائران ایرانی به وضعیت اسف‌بار هتل‌های عراق +تصاویر
اعتراض زائران ایرانی به وضعیت اسف‌بار هتل‌های عراق +تصاویر
آیا سزاوار است که پول هتل "الف" از زائر گرفته شود اما در عوض او را به جایی ببرند که از ضعیف ترین مسافرخانه های تهران هم کثیف تر باشد؟
مرجع :
جهان نیوز
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : 32680
علی رغم اینکه هزینه های قابل توجهی از زائران ایرانی برای سفر به عتبات عالیات و اقامت در هتل های تجف اشرف و کربلای معلا گرفته می شود، اما همچنان کیفیت این هتل ها پایین و بعضاً غیرقابل تحمل است.

در یک نمونه اخیراً جمع 35 نفری از خانواده معظم شهدا و ایثارگران با پرداخت هزینه دومیلیون یکصد هزار تومانی عازم عراق و زیارت ائمه معصومین (ع) شدند اما با کمال تعجب با هتل هایی غیرقابل اسکان مواجه شدند.

یکی از زائران در این زمینه گفت: ما در خلوت ترین ایام سال برای زیارت عتبات ثبت نام کردیم با این حال در دو مرحله و به بهانه افزایش قیمت دلار هزینه های دیگری نیز از ما دریافت کردند.وی افزود: با وجود اخذ هزینه دو میلیون و صد هزار تومانی، انتظار داشتیم که در این سفر از رفاه حداقلی برخوردار باشیم اما با کمال تعجب با هتل هایی مواجه شدیم که غیرقابل اسکان بود.

این زائر ادامه داد: متاسفانه علیرغم اعلام گروه قیمتی الف از سوی مسئولین، وضعیف بهداشت و نظافت هتل غیر قابل تصور بود به نحوی که مسئول اسکان در نجف پس از حضور در هتل ابراز تاسف کرد!


تصاویری از وضعیت نامطلوب هتل قصر الجنان نجف

به گفته وی در و دیوار اتاق های هتل چنان کثیف و آلوده است که زائر ایرانی رغبتی برای ورود به آن حتی برای بازدید هم ندارد.
وی با انتقاد از مسئولان سازمان حج و زیارت ایران اظهار داشت: حالا که در عراق هستیم و دستمان به جایی نمی رسد نمی دانیم پاسخگو کیست؟ چه کسی با دریافت این هزینه با زائر ائمه (ع) اینگونه برخورد می کند؟

وی افزود: آیا سزاوار است که پول هتل "الف" از زائر گرفته شود اما در عوض او را به جایی ببرند که از ضعیف ترین مسافرخانه های تهران هم کثیف تر باشد؟این زائر در پاسخ به این سئوال که ممکن است هتل بهتری در نجف وجود نداشته باشد و سطح همه هتل ها همین گونه باشد، گفت: به هیچ وجه اینگونه نیست، اولاً هتل های بسیار بهتری نیز در این شهر وجود دارد و ثانیاً بالفرض هم که اینگونه باشد، مسئولان مجبور نیستند که به مردم بگویند شما را به هتل "الف" می بریم. صریح بگویند به هتلی می بریم که از حلبی آباد هم پایین تر است.وی خاطرنشان کرد: سفر عتبات یک سفر زیارتی و معنوی است و مثل سایر سفرها نیست لذا انتظار می رود که مسئولان امر صادقانه با زائران برخورد کنند، نه اینکه به جای یک هتل خوب آنها را به چنین جاهایی ببرند. حداقل اگر شرایط سفر را تسهیل نمی کنند، حقوق اولیه زوار را استیفا کنند. ما انتظار نداریم که هتل های عراق مانند بهترین هتل های تهران باشد اما انتظار داریم که کمترین اصول بهداشتی و رفاهی در آن لحاظ شده باشد.