اگر کاری کنیم که غیرشیعه از ماطرد شود، خلاف خواسته اهل بیت(ع) است

ما وظیفه‌‌ای که شب‌های محرم و شب‌های ماه رمضان ‏انجام می‌‌دهیم، توان اینکه دنبال تک تک مردم برویم تا سال بعد ببینیم که ...

اطلاعیه مهم برای مداحان بیمه شده بنیاد دعبل

مداحان تحت بیمه بنیاد دعبل توجه کنند بیمه شده گرامی با ارسال عدد 1به شماره پیامک 30008561234560 از میزان بدهی ...

شرح امام موسی صدر بر خطبۀ حضرت زهرا(س)

حضرت فاطمه (س) این سؤال را مطرح می‌‏کند که‌ای مردم! چگونه نماز می‌‏خوانید، ولی از توطئه‏‌ها و ترفندها می‌‏هراسید؟ چگونه ...
نمايش آدرس ايميل
دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶    ساعت ۱۰:۱۰
دوست‌محمدی، دبیرهنری سوگواره بین المللی هنرعاشورایی شد
دوست‌محمدی، دبیرهنری سوگواره بین المللی هنرعاشورایی شد
مرجع :
ایرنا
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : 32031
طی حکمی از سوی فاضل نظری معاون هنری و رئیس جشنواره‌ های حوزه هنری، محمدرضا دوست‌ محمدی طراح گرافیک، تصویرساز و کارتونیست، به عنوان دبیر هنری یازدهمین سوگواره بین‌ المللی هنر عاشورایی منصوب شد.

در این حکم آمده است: ارزشمندترین آثار هنری این سرزمین عموما متاثر از مفاهیم دینی و مذهبی است و در این میان واقعه عاشورا اوج تجلی این اتفاق است، تا آنجا که لحظه‌ های مختلف این رویداد عظیم برای هنرمندان ایران عزیز همواره الهام بخش و اثرگذار بوده است.
بر اساس اعلام حوزه هنری فاضل در حکم خود اظهار امیدواری کرده که در تعاملی سازنده با اساتید و هنرمندان شاخص هنرهای تجسمی زمینه برای حضور حداکثری هنرمندان مستعد به ویژه استعدادهای جوان فراهم آید و از رهگذر آفرینش‌ های آثار تازه با موضوع و موضع قیام عاشورا گامی در جهت ترویج و توسعه هنر عاشورایی و پیوند هنر و مفاهیم والای اخلاقی برداشته شود.
دوست محمدی 41 ساله کارشناس ارتباطات تصویری از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران و کارشناس ارشد انیمیشن از دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه تهران است و در کارنامه خود مدیریت هنری مجله های سروش جوان و همشهری جوان و مدیریت بخش تصویرسازی روزنامه جام جم را دارد.
او برنده چند دوره جشنواره دوسالانه بین المللی کاریکاتور تهران است.
یازدهمین سوگواره هنر عاشورایی با هدف به تصویر کشیدن واقعه کربلا و در آبان ماه برگزار می‌شود. هنرمندان در رشته های نقاشی ، تصویر سازی، پوستر و پرچم های سوگواری خلاقیت خود را به نمایش می گذارند.