مخاطب را دسته بندی نکنیم/ نهادی سازیِ امر دینی خنجری است که دسته خود را می‌برد

تغییرات در ذائقه مخاطبان برنامه‌های مذهبیِ رسانه و سازمان دینی به تَبَعِ تغییرات در سبک زندگیِ ایرانی قابل فهم است. سبک ...

یونس حبیبی: کارد به استخوان رسیده/ 2 سال است نمی‌توانم بخوانم

هزینه‌های درمان، خیلی مرا اذیت کرد و به خاطر بالا بودن آن، نیروهای مسلح و بنیاد شهید، همراهی‌ام نکردند. به جز آن، مسأله ...

عباس کرمی: چهارپایه‌خوان باید بیشترین مطالب را در کوتاه‌ترین زمان ارائه دهد

پیش از این در میزگرد بررسی نغمات و نوحه‌های مذهبی با حضور «عباس کرمی» و استاد «سید علی‌محمد سادات رضوی» که با عنوان «الگوسازی ...
نمايش آدرس ايميل
چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶    ساعت ۱۲:۰۸
ضرورت هم‌افزایی بین مجموعه‌های وابسته به سازمان تبلیغات
معممی مقدم اظهار کرد
ضرورت هم‌افزایی بین مجموعه‌های وابسته به سازمان تبلیغات
اگر سنگرهای خانواده تبلیغات اعم از تبیان، خبرگزاری مهر،شبکه مبلیغین، شورای هیئات مذهبی، کانون مداحان و مدارس صدرا آرایش درستی داشته باشند می‌توانند جبهه مردمی و انقلابی را سامان دهند.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : 31989
رضا معممی مقدم در نشستی با نمایندگان مجامع وابسته به تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی اعلام کرد: با ورود دکتر خاموشی – رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور - فعالیت‌های سازمان توسعه کمی و کیفی شاخصی پیدا کرده و اعضای خانواده سازمان افزایش یافته است.
وی با اشاره بر ضرورت شناخت اعضای خانواده تبلیغات اسلامی بیان کرد: مثلا جمعیت بانوان فرهیخته از خبرگزاری مهریا تبیان یا حوزه هنری چه استفاده‌هایی کرده است؟ مجموعه‌های وابسته به سازمان باید با استفاده از ظرفیت‌های همدیگر ماموریت‌هایشان را پیش ببرند.
مقدم با بیان اینکه هنر، استفاده از ظرفیت‌های موجود است، تصریح کرد: اگر سنگرهای خانواده تبلیغات اعم از تبیان، خبرگزاری مهر،شبکه مبلیغین، شورای هیئات مذهبی، کانون مداحان و مدارس صدرا آرایش درستی داشته باشند می‌توانند جبهه مردمی و انقلابی را سامان دهند.
وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب مطالبه 10میلیون حافظ قرآن از یک جز تا ۳۰ جز دارند و اگر هر هیئت مذهبی تنها یک حافظ قرآن تربیت کند، به زودی شاهد هزاران هزار حاقظ قران در سطح استان و کشور خواهیم بود.
مدیر کل تشکل‌های دینی تبلیغات اسلامی ضمن بیان اینکه اگر قران وارد هیئات مذهبی شود باطل و آسیب خارج می‌شود، گفت:حق، رکن اصلی هیئات مذهبی است و باید با قران پیوند داده شود. بهترین بستر برای کارهای هیئات مذهبی قٰران است.
وی در ادامه اضافه کرد: نهادینه‌سازی کرسی تلاوت یکی از خواسته‌های مقام معظم رهبری از ماست. کرسی تلاوت برای معرفی ظرفیت‌های قرانی و زیبای‌های قرآن بستری بسیار مناسب است.
مقدم بیان کرد: خبرگزاری مهر برای معرفی جمعیت بانوان فرهیخته و همچنین سایر مجامع تبلیغات از ظرفیت زیادی برخوردار است. با معرفی می‌توان مرجع‌سازی انجام داد و اقشار مختلف جامعه را اگاه کرد که بانوانی با رعایت کامل حجاب و عفاف از جایگاه بسیار والایی در جامعه برخوردار هستند.
وی همچنین تشریح کرد: کانون‌های مذهبی ما خودشان سایت دارند اما بخاطر اینکه اصول خبرنگاری را بلد نیستند نمی‌توانندمخاطبان زیادی داشته باشند و در همین راستا با همکاری خبرگزاری مهر می‌توانند آموزش‌های لازم را در حیطه خبرنگاری فرا بگیرند.
مدیر کل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی اضافه کرد: حوزه هنری باید آثار فرهنگی و فاخر را نشر داده و از هنرمندانی که در عرصه فرهنگ دینی تلاش می‌کنند حمایت کند. ما باید نسبت به حمایت‌هایی که از هنر فاخر انجام می‌دهیم انتظار تاثیرگذاری در جامعه داشته باشیم.
وی گفت: حوزه هنری که کارنامه خوبی در انتشار آثار دفاع مقدس دارد باید تلاش کند تا شخصیت‌های فرهنگی و هنری استان را مثل حاج فیروز زیرک‌کار در قالب کتاب‌ها و فیلم‌ها معرفی کند.
وی در پایان درباره فضای مجازی تاکید کرد: فضای مجازی پل گذر از سنت به مدرنیته است و ما نمی‌توانیم جلوی آن را بگیریم بلکه باید با ساختن الگوهای ایرانی و اسلامی در این جریان هضم نشویم.