آغاز ثبت نام بیمه تکمیلی مداحان و شاعران آیینی + جدول حداکثر سقف تعهدات سالانه بیمه‌گر

بیمه تکمیلی درمان مداحان و ستایشگران اهل بیت همواره یکی از اولویت های مدیریت بنیاد دعبل بوده است که متاسفانه طی چند سال ...

چرا زینب(س)، زینب شد/ رفتار عقیله بنی‌هاشم قابل تبیین در تمام اعصار است

سید مجتبی حسینی: حضرت زینب(س) در خانه‌ای تربیت و رشد یافت که عالی‌ترین نمونه زندگی خانوادگی است و در طول تاریخ بشر خانواده‌ای ...

کمک مالی به هیئت معروفی که جنجالی شد

برخلاف ادعای صورت‌گرفته این اعتبار به هیچ مداح خاصی پرداخت نشده است و صرفا برای تجهیز و توسعه حسینیه مذکور آن هم بر اساس ...
نمايش آدرس ايميل
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۸۹    ساعت ۱۱:۴۶
بیمه نشدن مداحان بدلیل کمبود بودجه
بیمه نشدن مداحان بدلیل کمبود بودجه
درعرصه مطبوعاتی هم ماهنامه خیمه در طول سال به هیئت‌ها ارسال می‌شود و مداحان نیز بعنوان عضویی از هیئت‌ها از مطالب آن استفاده می‌کنند.
مرجع :
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : 15293
جامعه: مدیرعامل بنیاد دعبل با اشاره به اینکه به منظور جلوگیری از ورود آسیب به عرصه مداحی در جذب و هدایت مداحان با دقت نظر بیشتری عمل می‌شود، گفت: با توجه به عدم افزایش بودجه در سال گذشته بنیاد دعبل موفق نشده مداحانی که در نوبت قرار دارند را بیمه کند.

سیدمرتضی توکلی اظهار داشت: در پی اهمیت نگرانی‌های بزرگان دینی کشور و دغدغه‌های آنها در رابطه با عرصه مداحی و آسیب‌های وارده در سال‌های اخیر، نمایندگان این بنیاد در جذب و هدایت مداحان هر استان و منطقه دقت‌نظر بیشتری خواهند داشت.

وی افزود: این بنیاد از نمایندگان و شوراهای استانی خود خواسته دقت و نظارت جدی‌تری بر اشعار، مقتل‌خوانی‌ها و سبک‌های عزاداری داشته باشند تا این معیارها و مؤلفه‌ها طبق نظر بزرگان دینی در میان جامعه مداحان رعایت شود.

توکلی با اشاره به اینکه این اقدام در بدنه ۳۰ استان بنیاد دعبل بعنوان قوی ترین صف فرهنگی مداحی و سامان داده شده در کشور صورت گرفته یادآور شد: هدف از این اقدام حرکت مداحان با قوت بیشتر به سوی اهداف فرهنگی‌تر و مؤثرتر است.

مدیرعامل بنیاد دعبل اظهار داشت: مداحان درحال حاضر با حمایت سازمان تبلیغات اسلامی کتاب‌های بسیار خوبی در اختیار دارند که در همه استان‌ها از آن‌ها استفاده می‌شود. درعرصه مطبوعاتی هم ماهنامه خیمه در طول سال به هیئت‌ها ارسال می‌شود و مداحان نیز بعنوان عضویی از هیئت‌ها از مطالب آن استفاده می‌کنند. دلسوزان عرصه دین از مداحان انتظار دارند از این منابع استفاده بهینه کرده و در انتخاب‌های خود به اشعار صحیح و مقاتل معتبر و تاریخ صحیح بها بدهند.

وی اضافه کرد: این بنیاد توسط نمایندگان استانی‌ خود که پیش از آنکه امین بنیاد دعبل باشند امین مداحان محسوب می‌شوند، معیارها و شاخص‌ها تعیین شده را در اختیار مداحان قرار داده است.

توکلی در رابطه با تحولاتی که در زمینه بیمه مداحان در بنیاد دعبل خزاعی شکل گرفته اظهار داشت: سال گذشته بنیاد در بودجه نوشته شده توسط دولت افزایش بودجه نداشت در نتیجه موفق نشدیم تعدادی از مداحان که در نوبت بیمه شدن بودند را بیمه کنیم.

وی همچنین گفت: تا این لحظه تنها نیمی از اعتبارات بودجه برای بنیاد دعبل چون سایر نهادهای فرهنگی تحقق یافته است.

توکلی یادآور شد: در طول سال تعداد قابل‌توجهی از مداحان که نیاز به حمایت بیمه‌ای دارند به سن ۶۰ سالگی می‌رسند که با توجه به کمبود بودجه ما نمی‌توانیم آنها را بیمه کنیم و این از جهت سیستم حمایتی امری غیرقابل جبران است.