محمد صمیمی: باید هیئتی‌ها از اتهام بی‌سوادی مبرا شوند/ در مسیر کشف و حرکت به سوی قله هستیم

ادبیات فارسی در قرن هفتم به قله رسید و آن هم ظهور حافظ و سعدی بود. با دوستان به این نتیجه رسیدیم که شاید تصنیف نیز در ...

جانفدا: شعر آیینی قوی ترین رسانه اهل بیت (ع) است

تجربه به من ثابت کرده که همنشین تاثیر زیادی در پیشرفت و موفقیت یک شاعر دارد. شاعری که می خواهد برای اهل بیت(ع) شعر بگوید،...

تنوع مخاطب مورد توجه قرار گیرد/ مدیریت بهینه تجمع‌های مذهبی آموزش داده شود

حضور نوجوانان و جوانان در برخی از برنامه‌های مذهبی و یا بهره‌برداری از این برنامه‌ها به عوامل مختلفی بستگی دارد که از ...
نمايش آدرس ايميل
دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶    ساعت ۱۱:۰۰
رییس کانون بسیج مداحان کشور: دنبال استعدادیابی هستیم
رییس کانون بسیج مداحان کشور: دنبال استعدادیابی هستیم
رییس سازمان بسیج مداحان کشور گفت: یکی از سیاست هایی که در سال آینده دنبال می کنیم، تمرکز زدایی است تا با توجه به استعدادهای موجود در شهرهای کشور چهره های درخشان و گمنام شناسایی شوند.
مرجع :
ایرنا
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : 32681
مجتبی روشن روان عصر روز یکشنبه در جمع مداحان و شعرای آیینی کانون بسیج مداحان تربت حیدریه با اشاره به اینکه بهترین راهکار برای غلبه بر هجمه ها فعالیت تشکیلاتی و اثرگذار است، افزود: از این روی همچنین به دنبال تقویت فعالیت تشکیلاتی هستیم.
وی گفت: رمز بقای نظام اسلامی در حضور همه جانبه آحاد مختلف جامعه در صحنه های مختلف است و لذا با قدردانی از این نعمت الهی باید در تداوم این راه و تحقق آرمان ها بیش از گذشته تلاش کرد زیرا این ماندگاری برای جامعه مداحان قابل تامل است و مهم ترین نکته آن استفاده از این ظرفیت ها برای شناسایی ارزش ها و دستاوردها و شناساندن آن به مخاطبان است.
روشن روان بهترین راهکار برای غلبه بر هجمه ها علیه نظام را، فعالیت تشکیلاتی و اثر گذار دانست و افزود: اخلاص و حضور همه جانبه در قالب یک فعالیت تشکیلاتی یکی از مهم ترین شاخصه در این رویکرد است.
وی همچنین گفت: هر پنج سال یکبار هیات ها پوست اندازی و بافت آن تغییر می کند و لذا هر فعالیتی که برای آن ها و حضرت سیدالشهدا(ع) انجام می گیرد، باید از روی اخلاص باشد تا ماندگار و اثر بخش بماند.
روشن روان در ادامه با بیان اینکه مداحان نباید تنها به محیط اطراف خود اکتفا کنند، افزود: با توجه به امکانات و ظرفیت میدانی که در اختیار جامعه مداحی است، باید شعرا و نیز واعظان با نگاه عمیق و دقیق خود در پی تبلیغ اثر بخش دین مبین اسلام باشند.
وی اظهار کرد: امروز دشمن با استفاده از امکانات و تجهیزاتی که دارد کوچکترین رفتار مردم را در فضای حقیقی و مجازی رصد می کند و بنابر این باید فعل خواستن را در خود صرف کنیم و استعدادهای بالقوه را به فعلیت برسانیم.
روشن روان همچنین از کادرسازی به عنوان دیگر شاخصه مداحان یاد کرد و گفت: این کادرسازی برای نظام باید بگونه ای باشد که افراد تربیت شده در این دستگاه بتوانند جانشینان خوبی برای جامعه مداحی و هیات های مذهبی باشند.
وی افزود: در برهه ای از تاریخ انقلاب اسلامی و بنا به ضرورت فقط دفاع کردیم و بعد از آن نیز نتوانستیم به گونه شایسته ای برای انقلاب در عرصه های مختلف کادر سازی کنیم و لذا امروز یکی از ضروریات های نظام کادرسازی در ابعاد مختلف است.
حمید رضا عیدی رییس کانون بسیج مداحان تربت حیدریه نیز گفت: 243 نفر از مداحان و شعرای آیینی این شهرستان در کانون بسیج مداحان ساماندهی شده اند.
شهرستان 225 هزار نفری تربت حیدریه در 150 کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.