آیت الله علوی بروجردی: درس بزرگ عاشورا «هَیْهَاتَ مِنَّا الذِّلَّهُ» است

بحث ما اصلا با شیعه نیست و این میراث برای همه مسلمانان است؛ آیا مسلمانان چنین میراثی دارند و الان روزگارشان اینطور است ...

میرباقری: «سلمان فارسی» پایان ۹۷ کلید می‌خورد / سریال در ۵ سال آینده قابل پخش خواهد بود

نویسنده و کارگردان سینما و تلویزیون ایران از پیش تولید سریال سلمان فارسی در اواخر امسال خبر داد.

اجرای طرح توسعه حرم حضرت زینب(س)/ تمهیدات برای اسکان زائران اربعین در حرم سیدالشهدا(ع)

رئیس ستاد بازسازی عتبات با اشاره به اقدامات این ستاد در اعتاب مقدسه از اجرای طرح توسعه حرم حضرت زینب(س) با هماهنگی یونسکو ...
نمايش آدرس ايميل
شنبه ۱۲ دی ۱۳۸۸    ساعت ۱۴:۴۰
بیمه ۲۵۰۰ مداح در بنیاد دعبل
بیمه ۲۵۰۰ مداح در بنیاد دعبل
جامعه: مدیرعامل بنیاد دعبل از اولویت بیمه مداحان سالخورده خبر داد.
مرجع :
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : 11134
مدیرعامل بنیاد دعبل با اشاره به اینکه ۲۰۵۰ مداح در لیست بیمه هستند که با احتساب مستمری‌بگیران شمار آنها به ۲۵۰۰ نفر می‌رسد، گفت: ۱۲ هزار مداح در این بنیاد پرونده دارند و از این پس افراد سالخورده برای بیمه در اولویت خواهند بود.

سید مرتضی توکلی مدیرعامل بنیاد دعبل خزاعی اظهار داشت: در سال‌های اخیر با تعامل مناسب این بنیاد و سازمان تبلیغات اسلامی، قدم‌های مؤثری جهت حفظ و اشاعه هویت ستایشگری در عرصه فرهنگ ایران برداشته شده است.

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف ۹ گانه این بنیاد بحث بیمه و حمایت مالی از پیرغلامان و پیشکسوتان عرصه مدح و ستایشگری است گفت: قرار است پرونده‌های مداحان در بنیاد دعبل کاملتر شوند‌.

۱۲ هزار پرونده در بنیاد

توکلی با یادآوری اینکه در مراحل اولیه ثبت نام و تشکیل پرونده برای مداحان به طور طبیعی همه اطلاعات مهم درج نشده است گفت: در حال حاضر قرار است با مشارکت مجموع ۱۲ هزار نفری که در این بنیاد پرونده دارند از طریق پست اطلاعات تکمیلی به این پرونده‌ها اضافه شود.

مدیرعامل بنیاد دعبل خزاعی با تصریح این نکته که نظیر بانک اطلاعات مداحان بنیاد دعبل در هیچ نقطه‌ای از کشور با این کمیت و کیفیت وجود ندارد ادامه اداد: چارچوب مشخصی برای اطلاعات پرونده‌ها در هیئت مدیره بنیاد دعبل خزاعی تصویب شده و براساس این استانداردها اصلاحات جدید شکل می‌گیرد تا فهرست نهایی خللی نداشته باشد.

مداحان سالخورده در اولویت بیمه

توکلی یادآور شد: از این پس قرار است اولویت‌های خدمت‌رسانی مشخص شوند، برای مثال بر همین اساس در مسئله بیمه و خدمت‌رسانی درمانی کسانی که سن بیشتری دارند نسبت به جوانانی که هنوز قوه و بنیه کار کردن دارند اولویت دارند.

وی اظهار داشت: در حال حاضر لیست بیمه‌شدگان این بنیاد ۲۰۵۰ نفر است و با افزودن تعداد مستمری‌بگیریان این رقم به ۲۵۰۰ نفر افزایش می‌یابد، به طور کلی ۱۲ هزار نفر در این بنیاد پرونده دارند. تعداد زیادی از مداحان با سابقه و نیازمند متقاضی بیمه هستند اما به علت عدم افزایش اعتبار طی دو سال اخیر این فرآیند متوقف شده است.

سید مرتضی توکلی گفت: از نظر این مرکز و در صورت تأمین اعتبار کسانی که در آستانه ۶۰ سالگی هستند باید زودتر از سایرین در لیست بیمه قرار بگیرند تا در آینده بتوانند از مزایای بازنشستگی استفاده کنند.