مخاطب را دسته بندی نکنیم/ نهادی سازیِ امر دینی خنجری است که دسته خود را می‌برد

تغییرات در ذائقه مخاطبان برنامه‌های مذهبیِ رسانه و سازمان دینی به تَبَعِ تغییرات در سبک زندگیِ ایرانی قابل فهم است. سبک ...

یونس حبیبی: کارد به استخوان رسیده/ 2 سال است نمی‌توانم بخوانم

هزینه‌های درمان، خیلی مرا اذیت کرد و به خاطر بالا بودن آن، نیروهای مسلح و بنیاد شهید، همراهی‌ام نکردند. به جز آن، مسأله ...

عباس کرمی: چهارپایه‌خوان باید بیشترین مطالب را در کوتاه‌ترین زمان ارائه دهد

پیش از این در میزگرد بررسی نغمات و نوحه‌های مذهبی با حضور «عباس کرمی» و استاد «سید علی‌محمد سادات رضوی» که با عنوان «الگوسازی ...
نمايش آدرس ايميل
سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۸۹    ساعت ۱۲:۲۴
استاد فرشچيان در کارگاه ساخت ضریح امام حسین(ع)
:: گزارش تصویری ::
استاد فرشچيان در کارگاه ساخت ضریح امام حسین(ع)
استاد محمود فرشچیان با حضور در کارگاه ساخت ضریح امام حسین(ع) به طراحی قسمت‌های دیگر این ضریح پرداخت.
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : 13216
چندرسانه‌ای - مهدی جعفری: استاد محمود فرشچيان به منظور نظارت و طراحی بخش‌هايی از ضريح جديد حضرت سيدالشهداء(ع) مدتی است که به قم سفر کرده و در كارگاه ساخت ضريح مطهر مشغول طراحی است. خیمه فرصت را غنیمت شمرد تا با حضور در کارگاه ساخت ضریح،‌ عكس‌هايی از استاد در حين فعاليت بگیرد و گفتگويی نيز با وی داشته باشد.

هر چند مسئولان به اين دليل كه استاد خواسته بود در فضايی آرام كار طراحی را انجام دهد درخواست ما را رد كردند اما نهایتا قرار شد تنها برای بازديد و نه برای تهیه مصاحبه و عكس، اجازه ورود به کارگاه داده شود.

استاد فرشچيان در گوشه‌ای از كارگاه دقیق و عمیق در حال طراحی بود، با این حال به گرمی پذیرای ما شد.

قول داده بوديم، مزاحم ایشان نشويم. با این همه استاد، کوتاه از میزان توجه خبرنگاران به ساخت ضریح جویا شد و تاکید کرد باید به این مسئله توجه شود و گفت چه کاری از اين بهتر و ارزشمندتر.

وی از ضريح امام حسين(ع) به عنوان يكی از بزرگترين شاهكارهای هنر اسلامي در جهان یاد کرد و افزود: بايد رسانه‌ها و خبرنگاران هر چه بيشتر اخبار مربوط به ضريح را پوشش دهند.

محمود فرشچیان، هزاران کیلومتر راه را از آمریکا به ایران سفر کرده است تا ضریح سیدالشهدا را طراحی کند و حالا آرام و عمیق مشغول طراحی درب ورودی ضریح بود.