برخی سخنرانان در صداوسیما حرف هایی می‌زنند که درست نیست/ نگاه به اسلام گاهی خیلی سطحی است

دعای کمیل‌مان که باید بیست دقیقه طول بکشد معمولا دو ساعت و نیم، سه ساعت زمان می‌برد. اینها روز قیامت جواب دارد، اگر صاحب ...

نماز عید فطر و مداحی پرحرف و حدیث

حجت‌الاسلام تقوی رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه حواشی ایجادشده در نماز عیدفطر را اساسا بی‌ارتباط به این شورای سیاست‌گذاری ...

دینداری فارغ از فهمِ درست دین، از نتایج دیانت بی‌نصیب است

مصطفی دلشاد تهرانی: دینداری فارغ از فهمِ درست دین، نمایشی است از اعمالِ به ظاهر دینی و بی‌بهره از روح و حقیقت دین و بالطبع ...
فرهنگ
مداحی دو قطبی ساز
برخی سخنرانان در صداوسیما حرف هایی می‌زنند که درست نیست/ نگاه به اسلام گاهی خیلی سطحی است
دینداری فارغ از فهمِ درست دین، از نتایج دیانت بی‌نصیب است
فرش ملقب به زیارت عاشورا در نمایشگاه قرآن تبریز

مداحی دو قطبی ساز

1- از هنگام پیدایش مداحی درتاریخ شیعه، این نهاد تمام تلاش خودرابرای ایجاد وحدت و همدلی میان مردم بکار برد و به همین دلیل از محبوبیت ...

برخی سخنرانان در صداوسیما حرف هایی می‌زنند که درست نیست/ نگاه به اسلام گاهی خیلی سطحی است

دعای کمیل‌مان که باید بیست دقیقه طول بکشد معمولا دو ساعت و نیم، سه ساعت زمان می‌برد. اینها روز قیامت جواب دارد، اگر صاحب شریعت بگوید ...

دینداری فارغ از فهمِ درست دین، از نتایج دیانت بی‌نصیب است

مصطفی دلشاد تهرانی: دینداری فارغ از فهمِ درست دین، نمایشی است از اعمالِ به ظاهر دینی و بی‌بهره از روح و حقیقت دین و بالطبع خالی از ...

فرش ملقب به زیارت عاشورا در نمایشگاه قرآن تبریز

فرش ملقب به زیارت عاشورا که برای اولین بار در تبریز بافته شده امسال در نمایشگاه قرآن و عترت تبریز ارائه شده است.
نمايش خبر در تاريخ :
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  
وظيفه روحاني و مداح كاروان تحکیم پايه هاي اعتقادي زائر است
۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۷
رئيس مركز فقهي ائمه اطهاربابيان اينكه بايد پايه هاي اعتقادي مردم را مستحكم تر كنيم تصريح كرد: مردم نيز بايد زيارت و تشرف به مراقد مطهر را فقط براي وساطت ائمه براي رفع حوائج دنيوي خود قرار ندهند زيرا حقيقت زيارت توحيد است و اين زيارت ها براي رسيدن ما به توحيد است.
بهار طبیعت، نشانه‌ای از بهار حقیقی است/ احسن‌الحال؛ انتظار ظهور
۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۳۰
آیت الله میرباقری: راه رسیدن به احسن الحال این است که انسان وقتی بهار فرا می‌رسد متوجه شود که یک نفس رحمانی در عالم طبیعت دمیده و عالم را زنده کرده و حقیقت بهار، همان نفس رحمان الهی است.
نباید قالب مداحی با شیوه‌های هنری دیگر مخلوط شود
۲۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۶
به این فکر کنید که چگونه این پدیده‌ی کم‌نظیر کاملاً به نفع اسلام و مسلمین و در مسیر رضای الهی باشد، زیرا دنیا و تحسین و تمجیدهای دنیوی ارزشی ندارد.
آیا تجمل‌گرایی زنان ما با سبک زندگی زهرا(س) سازگاری دارد
۲۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۹
آیت‌الله ضیاءآبادی: بانوانی که خود را دختران زینب و زهرا(س) می‌نامند؛ توجهی به زندگی زاهدانه‌ حضرت صدیقه‌ طاهره(س) داشته باشند و ببینند آیا با این تجمّل‌گرایی که زنان ما دارند، با سیره و سبک زندگی حضرت زهرا(س) سازگار است؟!
واجبات و محرمات زیارات معصومین (ع)
۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۶
برخی معتقدند زیارت امام حسین (ع) واجب است، اما با توجه به اعراض مشهور از نظریه وجوب، نمي‌‌ توان چنين ادعايي را پذيرفت و بايد همانند مشهور قريب به اجماع فقهاي اماميه، به استحباب مؤكد عيني زيارت حضرت و وجوب كفايي آن معتقد شد.
قرآن را خشک و تشریفاتی کرده ایم
۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۶
آیت الله هادوی تهرانی: سعی کنیم هم خودمان هم دیگران را تشویق کنیم سال جدید سال توجه بیشتر ما به قرآن باشد، قرآن همانطور که در مسائل تفسیری هم دائم مشاهده می کنید حقایقی را بیان می کند که دائم با آن سروکار داریم.
در تحقق دغدغه های رهبری موفق نبوده ایم/ در بعضی هیئت ها از انقلاب خبری نیست
۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۴
حاج سید احمد صالحی خوانساری: تأکید حضرت آقا این است که مستمع در پایان جلسه دست خالی نرود و ایشان همواره این نکته را متذکر شده‌اند که یک مداح با هنرش، شعر و نغمه مناسبش و یا با یک بیت شعر می‌تواند کار یک ساعت سخنرانی را انجام دهد.
اعتکاف بدون حضور روحانی برگزار نشود
۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۳
حجت الاسلام ماندگاری گفت: اگر اعتکاف ما مسیر درستی را طی کند باید آمار تخلفات درجامعه پایین بیاید چراکه انسان در اعتکاف ارتباطات خودرا تنظیم می کند.
دلیل برتری اعمال امیرالمومنین(ع) از ثقلین/ با یک نماز شب نباید توقع دیدن ملائکه داشت
۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۳
آیت الله امامی کاشانی در مذمت خود بزرگ بینی گفت: گاهی در بین طلبه ها و اهل علم، این چیزها خیلی پیدا می شود که آدم خودش را گم کند؛ مثلا گاهی طلبه فکر میکند یک نماز شب خواند، دیگر باید ملائکه را هم ببیند و شهودی داشته باشد.
فصل دوم مجموعه مستند «چند بار بگویم» منتشر شد
۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۰
مجموعه مستند چند بار بگویم با محوریت بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار سالانه با مداحان توسط گروه هنر و رسانه مرکز عصر ظهور تهیه و تولید شد.
۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۳
رئیس دبیرخانه اجلاسیه نمایندگان اعتاب مقدسه جهان اسلام گفت: زائران از لحاظ فکری، تربیتی، فرهنگی و امنیتی دارای حقوقی هستند؛ همانگونه که اگر اتفاقی برای یک گردشگر در کشوری بیفتد نهادهای مختلف به یاری او می‌رسند، زائران نیز باید در صورت مواجهه با مشکل از سوی ارگان‌ها حمایت شوند.
خواست ما از شعر آیینی؛ ارائه مبانی قرآن در زیباترین واژه ها
۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۵
دبیر دیدار شاعران آئینی با مقام معظم رهبری با تاکید بر اینکه هنر و ادبیات بهترین ابزار برای انتقال مفاهیم قرآنی است، تصریح کرد: متاسفانه تلاشی برای آشنایی شاعران با عرصه تفسیر قرآن صورت نگرفته است.
دیدار‌های رهبری بهترین منبع آموزشی برای شاعران آیینی و مداحان است
۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۷
سید مهدی حسینی: تحلیل‌های رهبر فرزانه انقلاب در جلسات متعدد شعری از سال 1366 وجود دارد که بهترین منبع آموزشی برای مداحی و شعر است.
رسالتی که رهبر انقلاب بر عهده‌ شاعران نهادند
۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۲
شعر آئینی صرفا مدح و مرثیه‌ی اهل بیت علیهم‌السلام نیست. در این دیدار نیز ما شاهد بودیم که اشعاری با مضامین نیایش مبتنی بر مناجات، مدافعان حرم، دفاع مقدس، وحدت مسلمین و... هم خوانده شد.
راه‌حل تمام مشکلات اقتصادی و فرهنگی، بازگشت به مسجد است
۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۷
صالحی امیری گفت: اگر می‌خواهیم مشکلات و آسیب‌های اجتماعی و بحث تهاجم فرهنگی و اخلاقی و ناامنی در جامعه کم شود، باید به مساجد رجعت کنیم؛ چرا که مسجد محور تحولات فرهنگی، اخلاقی و معرفتی است.
پژوهش در زمینه انتقال مفاهیم به عرصه‌مرثیه/حلاج شهادت امام‌حسین(ع) را وصال با معبود می‌داند
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۹
استاد پورجوادی: مکتب حلاج، مساله ولایت شیعی به خصوص شهادت امام حسین (ع) را حقیقت وصال با معبود می‌داند و این مضمون به حلاج برمی‌گردد.
هیچ جامعه ای اصلاح نمی شود مگر آنکه اهل آن جامعه به یکدیگر رحم کنند
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۳
دبیر شورای عالی حوزه های علمیه گفت:هیچ جامعه ای اصلاح نمی شود، الا آنکه اهل آن جامعه به یکدیگر رحم کنند، اهل رحم باشید تا مورد رحم واقع شوید.
نسخه علاج گرفتاری‎های مادی و معنوی/ اهل بیت(ع) را تنها برای حاجت نخواهیم
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۳
ما اهل بیت(ع)، را نباید تنها برای طلب حاجت بخواهیم و بخوانیم؛ دلیل این موضوع هم به حاکمیت و روحانیت باز می‎گردد.
اگر خطبه فدکیه وحضرت زهرا(س)  نبود امروز اثری از اسلام و شیعه نبود
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۰
حجت الاسلام رفیعی: اگر خطبه فدکیه وحضرت زهرا(س) نبود امروز اثری از اسلام و شیعه نبود، در حقیقت تمام عظمت امروز شیعه از تلاش های حضرت زهرا(س) است.
سوگواری ایام فاطمیه اساس سایر عزاداری هاست/ نشان دادن اقتدار در کنار مظلومیت
۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۳۲
حاج حمید منتظر مهم ترین ویژگی های مداحی در ایام فاطمیه را حماسی، محکم و بصیرت افزا بودن دانست و گفت: اهل بیت مقتدر و مظلوم هستند نه صرفاً مصیبت دیده.