برخی سخنرانان در صداوسیما حرف هایی می‌زنند که درست نیست/ نگاه به اسلام گاهی خیلی سطحی است

دعای کمیل‌مان که باید بیست دقیقه طول بکشد معمولا دو ساعت و نیم، سه ساعت زمان می‌برد. اینها روز قیامت جواب دارد، اگر صاحب ...

نماز عید فطر و مداحی پرحرف و حدیث

حجت‌الاسلام تقوی رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه حواشی ایجادشده در نماز عیدفطر را اساسا بی‌ارتباط به این شورای سیاست‌گذاری ...

دینداری فارغ از فهمِ درست دین، از نتایج دیانت بی‌نصیب است

مصطفی دلشاد تهرانی: دینداری فارغ از فهمِ درست دین، نمایشی است از اعمالِ به ظاهر دینی و بی‌بهره از روح و حقیقت دین و بالطبع ...
فرهنگ
مداحی دو قطبی ساز
برخی سخنرانان در صداوسیما حرف هایی می‌زنند که درست نیست/ نگاه به اسلام گاهی خیلی سطحی است
دینداری فارغ از فهمِ درست دین، از نتایج دیانت بی‌نصیب است
فرش ملقب به زیارت عاشورا در نمایشگاه قرآن تبریز

مداحی دو قطبی ساز

1- از هنگام پیدایش مداحی درتاریخ شیعه، این نهاد تمام تلاش خودرابرای ایجاد وحدت و همدلی میان مردم بکار برد و به همین دلیل از محبوبیت ...

برخی سخنرانان در صداوسیما حرف هایی می‌زنند که درست نیست/ نگاه به اسلام گاهی خیلی سطحی است

دعای کمیل‌مان که باید بیست دقیقه طول بکشد معمولا دو ساعت و نیم، سه ساعت زمان می‌برد. اینها روز قیامت جواب دارد، اگر صاحب شریعت بگوید ...

دینداری فارغ از فهمِ درست دین، از نتایج دیانت بی‌نصیب است

مصطفی دلشاد تهرانی: دینداری فارغ از فهمِ درست دین، نمایشی است از اعمالِ به ظاهر دینی و بی‌بهره از روح و حقیقت دین و بالطبع خالی از ...

فرش ملقب به زیارت عاشورا در نمایشگاه قرآن تبریز

فرش ملقب به زیارت عاشورا که برای اولین بار در تبریز بافته شده امسال در نمایشگاه قرآن و عترت تبریز ارائه شده است.
نمايش خبر در تاريخ :
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  
بررسی سندیت دهه اول و دوم فاطمیه در روایات
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۷
درباره مدت زمان حیات حضرت صدیقه طاهره(س) بعد از رحلت پدر، در منابع متقدم دست‌کم پانزده گزارش وجود دارد که محل اختلاف مورخین، علما و فقهای اهل تشیع و نیز اهل تسنن بوده است.
گوشه‌هایی از سبک زندگی حضرت فاطمه (س) در بیان رهبر انقلاب
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۸
زن امروز دنیا الگو می‌خواهد. اگر الگوی او زینب و فاطمه‌‌ی زهرا باشند، کارش عبارت است از فهم درست، هوشیاری در درک موقعیتها و انتخاب بهترین کارها.
مقطع پایانی عمر شریف حضرت زهرا(س) مهم‌ترین و حساس‎ترین بخش زندگی ایشان است
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۱
دکتر رجبی روانی: مهم‌ترین و حساس‎ترین مقطع تاریخی زندگی حضرت زهرا(س) که به وظایف اجتماعی و سیاسی و در نتیجه سعادت جامعه و امت اسلامی مرتبط می‌شود، بخش پایانی عمر شریف ایشان است.
مطروحه‌ای از رهبر انقلاب برای شاعران مذهبی‌سُرا
۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۴
رهبر انقلاب به دو بیت از اشعار خود درباره دوران دفاع مقدس که پیش از این در متن یادداشت‌شان بر کتاب «آب هرگز نمی‌میرد» منتشر شده بود، اشاره کردند تا شعرا در ادامه آن اشعار خود را بسرایند.
شخصیت بزرگ زهرا(س) را نباید در مظلومیت محدود کرد/ کنکاش در هزار سال شعر فاطمی
۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۷
پدر شعر آیینی ایران: متاسفانه در شعر فاطمی اغلب محور مظلومیت است که البته محوری کاملا صحیح است اما این موضوع نباید باعث شود ما از ابعاد دیگر غافل شویم، شخصیت بزرگ حضرت زهرا را نباید در مظلومیت محدود کرد.
برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی حدیث کساء از ایام فاطمیه تا نوروز ۱۳۹۶
۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۰
سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران مسابقه کتاب‌خوانی حدیث کساء در قالب مجموعه برنامه‌های ایام فاطمیه با عنوان «حدیث اشک» در اسفندماه تا نوروز سال جدید را برگزار می‌کند.
تبیین اوصاف فاطمی و تعمیق اندیشه مخاطب؛ دو ضرورت در شعرهای فاطمی
۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۳
اسماعیل امینی: اغلب شعرهایی که درباره حضرت فاطمه زهرا(س) سروده شده درباره شهادت ایشان است و در رابطه با زندگی فردی و اجتماعی آن حضرت تقریباً هیچ برنامه‌ای وجود ندارد و اغلب مجالس برای شهادت برگزار می‌شود، در حالی که وجود ائمه معصومین(ع) برای عزاداری نبوده و برای هدایت مردم بوده است.
قاب سینما برای روحانیت نباید حزبی یا جناحی باشد
۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۹
اگر می‌خواستیم برای این روحانی گرایش‌های سیاسی ترسیم کنیم، مطمئنا فیلم به سمت شعار پیش می‌رفت. برای همین از این مسئله دوری کرده و تماماً روابط انسانی را مد نظر داشتیم.
دروغ، دروغ است/ دروغ «مصلحت آمیز» نداریم/ مسولان دروغ گو فاسق هستند
۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۴
اگر فردی در حادثه ای مهم، برای حفظ جان خلاف واقع بگوید و بخواهد مانع یک مفسده و خطر بزرگ شود، دروغ نگفته است، اما اینکه ما مدام خلاف واقع بگوییم، دروغ است.
یکی ازآفت‎های مداحی سبک‎های برگرفته از ترانه‎هاست/ مجالس از محتوا افتاده‌اند
۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۶
حاج یدالله بهتاش: مداحی احکام دارد و احکام مداحی را همه باید یاد بگیریم، نوع سینه زنی، نوع دست زدن در مجالس شادی، در مساجد و حسینه‎ها، برهنه شدن در هنگام سینه زنی همه این موارد احکام دارد و احکام آن را هم برای ما گفته‎اند.
ویژگی های شعر آیینی و فاطمی
۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۱
جان مایه شعر آیینی اصیل و فاخر «موضع‌مندی» آن است، نه «موضوع‌بندی» آن. یعنی ایستادن شاعر در جبهه «حق» و حق مداری و برائت از ظلم و باطل و زشتی و پلشتی.
رهبر انقلاب چه کسی را سیدالشعرا نامیدند
۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۹
رهبر معظم انقلاب، امیری فیروزکوهی را که در مسیر اندیشه صائب تبریزی بود، از بهترین غزل‌سرایان معاصر و سیدالشعرا لقب داده‌اند.
جوانان بر قرائت زیارتنامه حضرت زهرا(س) مداومت داشته باشند
۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۶
جوانان توجه کنند در کنار قرائت زیارت عاشورا مداومت بر زیارتنامه حضرت زهرا(س)داشته باشند چرا که چنین ایامی متعلق به ایشان است، درک مقام والای حضرت را می‌توان از فراز ابتدای زیارتنامه فهمید زیرا گفته می‌شود سلام بر شما ای بانویی که خداوند قبل از اراده خلقتت شما را آزموده است.
خطبه فدکیه، دغدغه‌های حضرت زهرا(س) است
۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۲
حجت‌الاسلام مومنی گفت: من نام خطبه‌ای که حضرت زهرا(س) در مسجد ایراد کردند و به نام «خطبه فدکیه» هم مشهور است، «دغدغه‌های فاطمه زهرا (س)» می‌گذارم، چراکه تمام دغدغه‌های ایشان در این خطبه بیان شده است.
هرچیز به اخلاق خدشه وارد کند، باید کنار گذاشته شود/ امام علی(ع) همه چیز را فدای اخلاق می‌کرد
۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۲
دکتر دلشاد تهرانی اخلاق را مهمترین وجهه رفتاری حضرت امیر(ع) می داند و هرچیزی که به اخلاق خدشه وارد کند باید کنار گذاشته شود تا اخلاق باقی بماند.
فراخوان جایزه ادبی حضرت علی‌اکبر (ع) منتشر شد
۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۳
دبیر اجرایی جایزه ادبی حضرت علی‌اکبر (ع) از انتشار فراخوان دهمین دوره این جایزه ادبی خبر داد.
شرط بهره مندی از رحمت خاصه حضرت فاطمه زهرا (س) چیست؟
۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۹
این نکته مهمی است که اگر ما می خواهیم از مکتب حضرت فاطمه (س) بهره مند شویم، ظرفیت های وجودی و شخصی و اجتماعی مان را بالا ببریم تا انوار و معارف حضرت صدیقه طاهره (س) بر ما بیشتر بخورد.
شاعر اشک‌ها و ابیاتش را نمی‌فروشد/ کربلا اختصاص به شیعه ندارد
۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۲
رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس: مسئله کربلا تنها به شیعه اختصاص ندارد. کربلا یک مکتب عزت‌آفرین است. همین کلام امام حسین(ع) که فرمودند «هیهات من الذله» درس همه امت اسلامی است.
شعر آیینی در افق آموزه‌های انقلاب اسلامی(1)
۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۹
در شعر آیینی گذشته، بیشتر به بیان و توصیف زندگی اهل‌بیت و رخ‌دادهای صدر اسلام توجه شده است و تأمل بر فلسفه وجودی نبوت و امامت و ولایت در ابعاد مختلف آن تا حدی مورد غفلت واقع شده است.
برگزاری تعزیه حضرت زهرا(س) در میدان امام‌حسین(ع)
۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۳
برپایی سوگوارۀ «حدیث اشک» به عنوان یکی از اصلی‎ترین برنامه‎های سازمان که به صورت متمرکز در میدان امام حسین(ع) در حال برگزاری است، یادآور حضرت زهرا(س) است.