۵ هزار نفر برای عضویت در شورای هیئات مذهبی نامزد شده اند

مدیر کل تشکل های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی گفت:بیش از ۵ هزار نفر در سراسر کشور برای عضویت در شورای هیئات ...

عرضه ۱۰۰ عنوان کتاب در ۴۹۰ جلد در نرم‌افزار چندرسانه‌ای مقتل الحسین(ع)

حجت‌الاسلام والمسلمین الحسینی از عرضه ۱۰۰ عنوان کتاب در ۴۹۰ جلد در نرم‌افزار چندرسانه‌ای مقتل الحسین(ع) به عنوان جدیدترین ...

اینکه می‌گویند در شکل عزاداری‌ امام حسین دخالت نکنید، دیدگاه اهل‌بیت نیست

اینکه بعضی‌ها می‌فرمایند که در کار اهل‌بیت دخالت نکنید و یا در اصطلاح می‌گویند در عزاداری امام حسین، در شکل عزاداری‌اش ...
جامعه
۵ هزار نفر برای عضویت در شورای هیئات مذهبی نامزد شده اند
کدام مداحان و منبری‌ها به مراسم اربعین می‌روند؟
اینکه می‌گویند در شکل عزاداری‌ امام حسین دخالت نکنید، دیدگاه اهل‌بیت نیست
جبار رحمانی: دین از فرهنگ و مناسک وام گیرنده است

۵ هزار نفر برای عضویت در شورای هیئات مذهبی نامزد شده اند

مدیر کل تشکل های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی گفت:بیش از ۵ هزار نفر در سراسر کشور برای عضویت در شورای هیئات مذهبی نامزد ...

کدام مداحان و منبری‌ها به مراسم اربعین می‌روند؟

امسال 30 مبلغ کشوری به‌صورت ستادی اعزام می‌شود و در مابقی استان‌ها نیز برحسب نیاز مبلغ و مبلغه اعزام می‌شود

اینکه می‌گویند در شکل عزاداری‌ امام حسین دخالت نکنید، دیدگاه اهل‌بیت نیست

اینکه بعضی‌ها می‌فرمایند که در کار اهل‌بیت دخالت نکنید و یا در اصطلاح می‌گویند در عزاداری امام حسین، در شکل عزاداری‌اش دخالت نکنید،...

جبار رحمانی: دین از فرهنگ و مناسک وام گیرنده است

معاون پژوهشی و آموزشی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی گفت: دین از منظر مردم شناسی، یک مقوله فرهنگی است. دین امری مرکب است و از فرهنگ ...
 
نمايش خبر در تاريخ :
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  
آن‌که یک‌عمر گفت مهدی جان؛ یادی از مرحوم شیخ احمد کافی
۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۹
امروز سالروز درگذشت یکی از وعاظ و منبری‌های معروف مشهد است که در طول حیات بابرکت خود سعی در هدایت نسل جوان کشور به‌سوی دیانت را داشت.
ضرورت هم‌افزایی بین مجموعه‌های وابسته به سازمان تبلیغات
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۸
اگر سنگرهای خانواده تبلیغات اعم از تبیان، خبرگزاری مهر،شبکه مبلیغین، شورای هیئات مذهبی، کانون مداحان و مدارس صدرا آرایش درستی داشته باشند می‌توانند جبهه مردمی و انقلابی را سامان دهند.
کشیش سوری: عشق به امام حسین (ع) در جامعه زنده شود
۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۹
کشیش سوری در کلیسای انگلیس می‌گوید: در دنیای امروز که به سمت سکولاریزه شدن حرکت می‌کند، باید عشق به خدا و امام حسین (ع) در جامعه زنده شود.
مداح باید تواضع داشته باشد/ در عزاداری‌ها باید حد و مرزی وجود داشته باشد
۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۶
اگر آرایش نامناسب محاسن و کیفیت لباس پوشیدن مداح طوری باشدکه مردم بگویند این پوشش به یک نوکر امام حسین نمی‌خورد، زیبنده نیست. مداح باید علاوه بر برخورداری از باطن آراسته‌، ظاهر آراسته‌ای هم داشته باشد.
شعار امسال اربعین چیست؟
۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۳
مسئول کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد مرکزی اربعین اعلام کرد: با استناد به حدیثی از حضرت رسول (ص) و محور قرار دادن عشق جهانی به امام حسین(ع) «احب الله من احب حسینا» به عنوان شعار اربعین ۹۶ انتخاب شد.
تامین جهیزیه نوعروسان توسط گروهی از مداحان
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۰
حیدر توکلی مداح اهل بیت گفت: صله مداحی شب های محرم امسال برای تهیه جهیزیه نو عروسان صرف خواهد شد.
مجلس ختم،‌ موسیقی پول‌ساز و دیگر هیچ
۲۲ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۲۳
جایی که همه گوش‌ها منتظر شنیدن نوحه و مداحی است نه یک نوای حزن انگیز همراه با موسیقی. پس از خواندنش اما اطرافیان متوجه در خور بودن نوا با محفل می‌شوند و از دور و نزدیک به سراغش می‌آیند.
ویزای موکب‌داران رایگان است/تصمیم گیری در مورد بازگشایی مرز خسروی
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۱
رئیس ستاد بازسازی عتبات از تصمیم گیری درخصوص بازگشایی مرزخسروی برای اربعین دردیدار وزیرکشور عراق با ایران خبر داد و گفت: موکب دارانی که پروانه فعالیت دریافت کنند، ویزای رایگان دریافت میکنند.
اخلاص حاجی صلواتش را ماندگار کرد
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۷
اوایل انقلاب به حاجی ‌گفتم به آیت‌الله طبرسی بگو آرزوی خادمی امام رضا(ع) را داری. می‌گفت هیچ‌گاه این کار را نخواهم کرد، خود حضرت اگر بنده را قابل بداند انتخاب می‌کند.
۲۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۹
معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: امروزه ارتقاء سطح علمی، دانش و آگاهی هیئات مذهبی و مداحان امری بسیار مهم و یکی از رسالت‌های خطیر مداحان و هیئات مذهبی، نهادینه کردن نقش و جایگاه دین در جامعه است و این تشکل‌های دینی و مردمی از گذشته تاکنون جزء متولّیان بزرگداشت مناسبت‌های دینی و ملّی بوده است
مداحی که ۸۰ بار دعای کمیل را پشت بقیع خواند
۱۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۷
غلامرضازاده گفت: برگزاری دعای کمیل در کشور عربستان که ریشه و اساسشان اسرائیل و وهابیت است، خیلی دشوار است که به نظر بنده برگزاری چنین مراسم باشکوهی در آن سرزمین به دیپلماسی قوی جمهوری اسلامی ایران برمی‌گردد.
حجت الاسلام سالک: جامعه مداحان از رفتار و گفتار شبهه‌ناک پرهیز کنند
۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۱
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: چهره های مذهبی که به عنوان الگوی نسل جوان شناخته می شوند باید از ورود به مسائل شبهه ناک بپرهیزند.
مهمترین ضعف در هیئت‌ها نداشتن یک روحانی با سواد و معنوی است
۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۳
حجت الاسلام سرلک: رفاقت‌های افراطی، روی آوردن بچه‌های هیئتی به بعضی از حاشیه‌ها که گاهی اوقات مضر و اشتباهند مثل روی آوردن به قهوه‌خانه‌ها، تمایل به استفاده از سیگار و... فضای معنوی و تعهدی هیئت را متأسفانه به حاشیه می‌برد و در نتیجه نگاه جوان هیئتی ما را نسبت به برخی موضوعات مهم مثل درس خواندن، خانواده‌دوستی ...
پلارک خبر داد: تسهیلات ویژه برای متقاضیان موکب داری اربعین
۱۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۱
رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات با بیان ارایه تسهیلات ویژه به متقاضیان موکب داری گفت: هیات های مذهبی مایل به مشارکت میزبانی زائران اربعین حسینی می توانند برای ثبت نام و تشکیل پرونده موکب داری به دفاتر ستاد بازسازی عتبات عالیات سراسر کشور مراجعه کنند.
حجت الاسلام خاموشی: همکاری سپاه و سازمان تبلیغات در محرومیت‌زدایی از ۱۰۰۰ روستا
۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۷
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه با همکاری سپاه در یک هزار روستا محرومیت‌زدایی انجام می‌دهیم، گفت: باید با بهینه‌سازی زندگی روستایی، افزایش بهره‌وری و عزتمند کردن زندگی در روستاها انجام شود تا مهاجرت صورت نگیرد.
ثبت نام سفر به عتبات برای روز عرفه
۱۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۴
سازمان حج و زیارت اعلام کرد متقاضیان جهت ثبت نام قطعی گروه های اعزامی عتبات عالیات مربوط به بازه زمانی سوم تا 31 شهریورماه که روز عرفه را نیز شامل می شود با مراجعه به سامانه جامع ثبت نام عتبات سازمان حج و زیارت اقدام کنند.
بزرگترین آسیب جامعه مداح؛ تغییر مسیر به دلیل نیازهای مادی است/در کنار مداحی شغل داشته باشید
۱۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۴۹
سید محسن گرسویی بزرگترین آسیب‎ عرصه مداحی را تغییر مسیر نوکری به دلیل نیازهای مادی و مالی دانست و افزود: به‎همان اندازه‌ که مداح در گفته‌هایش شور و شعور داشته باشد، می‌تواند رشد کند و اگر شعور را داخل این محتوا نیاورد و کسب معرفت و معنویت نکند به پیشرفتی نخواهد رسید.
اعزام عتبات عالیات دانشجویی از نیمه مرداد ماه
۱۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۹
سید محمد‌رضا فقیهی: رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان کشور تصریح کرد: یکی از نکاتی که همیشه مد نظر این ستاد بوده و در همراهی دانشجویان محترم، همواره به این عزیزان یادآوری شده است این نکته است که زائران محترم، این سفر را به همراه معرفت و شناخت مقام والای اهل‌بیت (ع) انجام دهند.
اصفهان میزبان پانزدهمین اجلاس پیرغلامان
۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۵
امام جمعه اصفهان: اگر بتوانید در طول سال یک یا دو جوان و نوجوان را در هیئت‌های خود به‌طور شایسته بسازید و به تعمیق باورهای دینی در آنها اقدام کنید، می‌توان ادعا کرد که آن هیئت در مسیر درست گام برداشته و ما به هدف خود نزدیک‌تر می‌شویم.
با پول یک قبر چند خانوار را می توان صاحبخانه کرد؟
۹ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۶
قسمت پذیرش بهشت رضا قیمت قبر برای دفن به روز متوفی را بین یک میلیون و صد هزار تومان تا یک میلیون و دویست هزار تومان اعلام می‌کند