برخی سخنرانان در صداوسیما حرف هایی می‌زنند که درست نیست/ نگاه به اسلام گاهی خیلی سطحی است

دعای کمیل‌مان که باید بیست دقیقه طول بکشد معمولا دو ساعت و نیم، سه ساعت زمان می‌برد. اینها روز قیامت جواب دارد، اگر صاحب ...

نماز عید فطر و مداحی پرحرف و حدیث

حجت‌الاسلام تقوی رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه حواشی ایجادشده در نماز عیدفطر را اساسا بی‌ارتباط به این شورای سیاست‌گذاری ...

دینداری فارغ از فهمِ درست دین، از نتایج دیانت بی‌نصیب است

مصطفی دلشاد تهرانی: دینداری فارغ از فهمِ درست دین، نمایشی است از اعمالِ به ظاهر دینی و بی‌بهره از روح و حقیقت دین و بالطبع ...
جامعه
نماز عید فطر و مداحی پرحرف و حدیث
آغاز اجرای طرح صحن صاحب‌الزمان (عج) در کاظمین
اعزام‌های تابستانی عتبات از اول تیر آغاز شده است/ روزانه ۴۰ کاروان به عراق می‌رود

نماز عید فطر و مداحی پرحرف و حدیث

حجت‌الاسلام تقوی رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه حواشی ایجادشده در نماز عیدفطر را اساسا بی‌ارتباط به این شورای سیاست‌گذاری دانست ...

آغاز اجرای طرح صحن صاحب‌الزمان (عج) در کاظمین

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات از آغاز طرح صحن صاحب‌الزمان (عج) در کاظمین خبر داد و گفت: طرح توسعه سامرا در شعاع ۳۰۰ متری حرمین اجرا ...

اعزام‌های تابستانی عتبات از اول تیر آغاز شده است/ روزانه ۴۰ کاروان به عراق می‌رود

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: دور جدید اعزا‌م‌ها ویژه تابستان از اول تیر ماه آغاز شده و روزانه حدود ۴۰ کاروان به عراق اعزام ...

دانشجویان مشمول سربازی به عتبات مشرف می‌شوند

بر‌اساس تفاهم‌نامه‌ای که میان ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان و سازمان نظام وظیفه ناجا منعقد شده، دانشجویان مشمولی که ...
 
نمايش خبر در تاريخ :
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  
حقیقت معنوی دو عالم در قیامت کنار فاطمه زهرا(س) ظهور می‌کند
۲۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۲۹
استاد انصاریان: فاطمه (س) انسانى است جامع همه کمالات ملکى و ملکوتى و بدون عیب‏‌ و نقص‏‌؛ هرچه حقیقت معنوى در این عالم مى‏‌توان دید از ایشان ظهور کرده و هرچه نعمت اخروى است در قیامت در کنار ایشان بروز مى‌کند.
مداحان بانوی دو عالم را با زبان هنر معرفی کنند
۲۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۴
سید مهدی حسینی شاعر آیینی: وظیفه مداحان این است که بانوی دو عالم را با زبان هنر معرفی کنند؛ زبان هنر چند ویژگی دارد که نخستین ویژگی آن تأثیر گذاری آنی و لحظه ای آن است
پیرغلامان درگذشته در سال 95
۲۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۱
در سال 1395 هفده نفر از پیرغلامان از بین ما رخت سفر بربستند که تعداد قابل توجهی از آن در بهمن ماه رخ داده است.
کار برای امام رضا(ع) ارزشی وصف‌ناپذیر دارد
۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۴
آیت‌الله جوادی آملی از مراجع عظام تقلید با ابراز رضایت و خوشحالی از فعالیت‌های بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)، گفت: کار برای امام رضا(ع) ارزشمند است و خود من، برای ترویج فرهنگ‌رضوی هر کاری بتوانم انجام می‌دهم.
آفت دیده شدن، مهمترین آسیب مداحی/ سلیقه مخاطب محور مجالس روضه نشود
۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۵
حجت الاسلام ریاضت: امام راحل می فرمودند که صدا و سیما باید دانشگاه باشد اما الان دانشگاه تبدیل به رستوران شده است؛ شما وقتی وارد رستوران می شوید می گویند شما چه میل دارید، الان صدا و سیما نظر سنجی می کند که کدام برنامه مخاطب بیشتری دارد.
مادر عباس، خادمه حضرت زهرا (س)/ درس های ام البنین(س) به امت اسلام
۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۸
ام‌البنین‌ هر روز با نوه‌اش‌ فرزند عباس‌ به‌ بقیع‌ می‌رفت‌ و در آنجا اشعاری‌ که‌ خود سروده‌ بود، می‌خواند و دردمندانه‌ می‌نالید و می‌گریست‌. مردم بر او گرد می‌آمدند و با او همنوا می شدند.
مجلس روضه، شعبه‌ای از خیمه نیم سوخته امام حسین(ع)
۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۶
حجت‌الاسلام ادیب‌یزدی: وقتی وارد بر مجلس روضه ائمه(ع) می‌شویم ادب را رعایت کنیم به این معنی که این مکان شعبه‌ای از خیمه نیمه سوخته امام حسین(ع) در عصر عاشورا است!
روایتی بی‌پرده از آن‌هایی که قرار بود ریزه‌خوار امام حسین(ع) باشند
۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۴
حاج محمود تاری ضمن انتقاد از آسیب‌هایی که اکنون جزئی از فرهنگ هیئتی کشورمان شده است، گفت: دروغ بستن به ائمه(ع) جرم است و قوه قضائیه باید با مداحان خاطی برخورد کند.
«احمد عزیزی» دست‌پرورده مکتب قرآن و جلوه‌گر سیمای روشن دین در شعر بود
۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۵
رضا اسماعیلی با اشاره به اینکه احمد عزیزی نفس حق حضرت امام را درک کرده و در جلسات بسیاری از علما و عرفا حضور پیدا کرده بود،‌ اظهار کرد: اشعار این شاعر که دست‌پرورده مکتب قرآن بود،‌ تجلی‌گر سیمای روشن دین است.
۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۳۲
فاطمیه فرصتی است برای بیان ابعاد شخصیتی حضرت فاطمه(س) اما متأسفانه برخی مداحان این فرصت را با نام بردن و لعن برخی، می‌سوزانند.
اگر مداحی تعلق به انقلاب نداشته باشد، قابل قبول نیست/ جامعه مداحی باید گسترش یابد
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۰
سردار سلیمانی گفت: مداحی باید بر بستر روایت و در مسیر توسعه انقلاب باشد. اگر مداحی تعلق به انقلاب نداشته باشد، قسم می‌خورم که این مداحی قابل قبول نیست. اگر تعلق خاطر به نظام نداشته باشیم، می‌خواهیم کدام حسین (ع) را تبلیغ کنیم؟
توجه به جلال و جایگاه حضرت زهرا(س)؛ برخی از مصیبت‌ها کمتر خوانده شود
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۹
حاج سید علی سادات رضوی تأکید کرد: باید دقت کنیم برای حفظ جلال و عظمت حضرت صدیقه (س) برخی از مصیبت ها کمتر خوانده شود و یا اشاره نشود.
هیئت باید زمینه ساز سبک زندگی دینی باشد
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۹
محمد رضا زائری گفت: دیرپاترین و مهم‌ترین و پرسابقه‌ترین جزء جامعه‌ مدنی شیعی هیات‌های مذهبی هستند که باید زمینه‌ساز سبک زندگی دینی باشند.
آسیب‌های مداحی در ایام فاطمیه بسیار کمتر از محرم و صفر است
۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۴۹
حاج سید احمد صالحی خوانساری: در ایام فاطمیه برخی هیجانات کاذب کمتر و معنویات در محافل بیشتر است. در این ایام توسلات و اشک نیز در مراسم بیشتر است.
فاطمیه برگزار می کنیم اما نظام حقوقی از فرمایشات حضرت فاطمه(س) استخراج نکرده ایم
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۵
حسن رحیم پور ازغدی با بیان اینکه خیلی از سفارشات اسلام مانند حق الناس، قابلیت تبدیل شدن به قانون را دارد، گفت: ما فاطمیه برگزار می کنیم اما نظام حقوقی از فرمایشات فاطمه(س) استخراج نکرده ایم.
چرا مردم از حضرت زهرا(س) حمایت نکردند؟/ علت پنهان بودن مزار حضرت
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۹
حضرت زهرا (س) از همان سنین طفولیت اداره کار پیغمبر(ص) را به عهده داشتند. منظور از اداره، اداره ی کارهای خانه نیست. مردم وقتی به دیدار پیامبر می آمدند، تمام مسائل اسلام را در حضرت زهرا(س) می دیدند.
محبت واقعی اهل بیت(ع) با انجام اعمال عبادی در آدمی به‌وجود می‌آید
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۶
حجت‌الاسلام ریاضت: برای عاقبت به خیر شدن طبق روایات ابتدا باید هویت شیعیان مشخص شود و برای همین پیامبر(ص) و دیگر امامان فرموده‌اند دوستداران ما از سرشت و ذات واقعی ما آفریده شده‌اند حال اگر شخصی طبق رفتار ائمه(ع) عمل کند به سعادتمندی خواهد رسید.
هنر مداحی عامل تقویت دین / مداحان مراقب حاشیه ها باشند
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۱
امام جمعه قائم شهر در دیدار جمعی از مداحان استان، ترویج معارف اهل بیت(ع) در جامعه را یکی از وظایف مداحان در جامعه دانست و گفت: مداحان اهل بیت(ع) باید فضلیت و مظلومیت های ائمه معصومین(ع) را برای مردم بازگو کنند.
نباید حضرت فاطمه(س) را میان در و دیوار خلاصه کنیم/ مداحان اطلاعات مذهبی خود را بالا ببرند
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۵
محمد بازوبند: ما نباید حضرت فاطمه(س) را میان در و دیوار خلاصه کنیم زیرا بسیاری از ابعاد شخصیتی این حضرت همچنان برای ما پنهان و مغفول مانده است.
۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۷
ویژه‌برنامه «حدیث اشک» همزمان با ایام سوگواری شهادت حضرت زهرا (س) با برنامه‌های متنوع فرهنگی از جمله نمایش‌های آیینی «سوگ ساقی» و «کجاوه نور» در میدان امام حسین (ع) اجرا می شود.