تنوع مخاطب مورد توجه قرار گیرد/ مدیریت بهینه تجمع‌های مذهبی آموزش داده شود

حضور نوجوانان و جوانان در برخی از برنامه‌های مذهبی و یا بهره‌برداری از این برنامه‌ها به عوامل مختلفی بستگی دارد که از ...

هیأت‌ها و تشکل‌های مردمی را حمایت می‌کنیم

قائم‌مقام رئیس ستاد بازسازی عتبات در امور اربعین گفت: ما در کمیته مشارکت‌های مردمی اربعین به دنبال این هستیم تا نقش هماهنگی ...

انتقاد تند عضو جامعه روحانیت مبارز از میثم مطیعی

من نمي‌پسندم كه در مناسبت‌هايي چون روز جشن عيد فطر به جاي گرامي داشتن عيد فطر و ماه مبارك رمضان رنگ و بوي سياسي به اين ...
آرشيو شورای هماهنگی تشکل‌های ستایشگران
•بنیاد دعبل برای جلوگیری از موازی‌کاری، ایجاد هماهنگی بین نهادهای مشابه، پس از تدوین طرح اولیه و مذاکره با مدیران «کانون شعرا و مداحان» و «بسیج مداحان»، ایدۀ تأسیس شورای هماهنگی تشکل‌های ستایشگران را مطرح کرد. در طرح اولیه اهداف ذیل برای تشکیل شورای هماهنگی تشکل‌ها پیشنهاد شده بود: •دیدبانی فرهنگی در سطح ملی، جمع‌آوری و تحلیل آمار و اطلاعات، تدوین پیشنهاد های فرهنگی برای نهادهای سیاست‌گذار فرهنگی در موضوع ستایشگری( شورای انقلاب فرهنگی، شورای فرهنگ عمومی، کارگروه مدیریت کلان دستگاه‌های فرهنگی شورای عالی انقلاب فرهنگی، کمیسیون فرهنگی مجلس، وزارت ارشاد، سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان اوقاف و امور خیریه، سازمان حج و زیارت) •همکاری مشترک در طراحی و تدوین سند چشم انداز، مأموریت، اهداف و راهبرد، ساختارها و آیین‌نامه‌های داخلی برای تشکل‌های فعال بر اساسِ رهنمودهای مقام معظم رهبری چشم انداز 20 ساله برنامه‌های توسعه اصول و اهداف سیاست‌های فرهنگی کشور مصوبه ساماندهی شئون فرهنگی در شورای انقلاب فرهنگی •همکاری مشترک در تعریف دقیق مخاطبان با استفاده از شیوه‌های علمی افکارسنجی و بر اساس متدهای جامعه‌شناختی •همکاری مشترک در اخذ نظرات صاحب‌نظران، کارشناسان، پیش‌کسوتان •هماهنگی بین عملکرد اعضا برای جلوگیری از موازی‌کاری و هم‌افزایی بین اعضا از طریق تعمیق روابط •اجرای طرح‌های مشترک برای سنجش میزان اثربخشی برنامه‌ها و خدمات فرهنگی اعضا •اجرای برنامه‌های مشترک برای تعالی سازمانی (‌بهبود وضعیت منابع انسانی، برنامه‌ریزی راهبردی و عملیاتی، ایجاد کتابخانۀ تخصصی، به‌اشتراک‌گذاری منابع اطلاعاتی، سخت‌افزار و نرم‌افزار، توانمندی‌ها، معرفی کارشناسان و صاحب‌نظران کمتر شناخته‌شده به دیگر اعضا) که با پذیرش این سه نهاد (‌بنیاد دعبل، بسیج مداحان و کانون شاعران و مداحان )‌ این شورا در بهمن‌ماه سال 1391 ش. تأسیس شد.

نمايش خبر در تاريخ :
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
شورای هماهنگی تشکل های ستایشگران و قدم‌های پیش رو
۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۰
موضوع ثبت رسمی شورای هماهنگی از طریق شورای عالی انقلاب فرهنگی و همچنین تهیه اساسنامه پیشنهادی شورا مطرح و گزارش لازم در این خصوص ارائه شد.
جبهه فرهنگی انقلاب سازماندهی می‌خواهد
۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۱۷
نقلاب هم «فکر» می‌دهد هم «شعار». هم «اندیشه» در آن هست هم «احساس». اما ای بسا کسانی که بیشتر به احساسش مجذوب می‌شوند.
شورای هماهنگی تشکل های ستایشگران(ع)، قدمی برای تقسیم کار ملی
۲۲ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۴
در این جلسات که بر اساس تاکید بر مشترکات و همکاری مشترک در عین حفظ استقلال تشکل ها برگزار می شود هیچ تشکلی بر دیگری تفوق نداشته و حتی میزبانی جلسات را نیز به صورت دوره ای هر یک از این تشکل ها بر عهده دارند.
جلسه شورای هماهنگی تشکلهای ستایشگری برگزار شد
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۵۰
جلسه شورای هماهنگی تشکلهای ستایشگر با حضور حجت‌الاسلام حسین روحانی نژاد معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان برگزار شد.
بیانیه شورای هماهنگی تشکل‌های ستایشگری درباره بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مداحان
۲۵ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۴
شورای هماهنگی تشکل‌های ستایشگران اهل‌بیت(ع) در خصوص فرمایشات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در دیدار با ستایشگران اهل‌بیت (ع) بیانیه تحلیلی منتشر کرد. در زیر متن این بیانیه آمده است:
شورای هماهنگی ستایشگری پیگیر نظرات رهبر انقلاب است
۲۴ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۳
آن هروله متدوال و مرسوم در بین هیات های قدیمی مدنظر مقام معظم رهبری نیست، بلکه بالا و پایین پریدن های غیرمتعارف و غیرمعمول که گاهی واقعا حرکت غیرعادی و غیرطبیعی است و...
متن تقدیر شورای هماهنگی تشکل های ستایشگران اهل بیت(ع) از دکتر محمدرضا سنگری‎
۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۸
مراسم تجلیل از دکتر محمدرضا سنگری، عضو هیئت علمی بنیاد دعبل خزاعی، امروز ساعت 15 در محل نخلستان سازمان هنری رسانه ای اوج، برگزار می شود.
متعدد بودن تشکل‌های ستایشگری بد نیست
۲۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۰
چه عیبی دارد که تشکل‌ها هم مانند حسینه‌ها، تکایا و مجالس امام حسین(ع) متعدد باشند؟ البته با شروطی که می‌بایست در فعالیت خود رعایت کنند. مگر تکایا، مجالس و مساجد موازی‌کاری‌شان بد است که موازی کاری تشکل‌ها بد باشد؟ به نظر من اگر پیرو اصول باشند موازی کاری‌ این تشکل‌ها هم بد نیست.
برخی تشکل‌ها سنخیتی با امر مداحی ندارند/ اساسنامه ها شبیه هم هستند
۲۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۰۰
برای من همواره جای تعجب است که چرا این تشکل ها هیچ کدام شان علمی ندارند. منظورم از شان علمی، آشنایی با زیر و برم کار مداحی است. وقتی تشکلی در حوزه خود نمی تواند شان علمی خود را اثبات کند چطور می تواند جریان سازی کند و یا طرحی نو دراندازد.
بیانیه شورای هماهنگی تشکل های ستایشگران مبنی بر محکومیت اهانت به پیامبر اسلام(ص)
۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۱
اين كورانديشان كج‌رو و کج آیین نمي‌دانند كه با هر توطئه تازه، رشته وحدت امت اسلامي استوارتر، دشمن‌ رسواتر، سقوط فريب و فتنه و نفاق نزديك‌تر و طلیعه صبح ظفر آشكارتر مي‌شود.
ششمین جلسه شورای هماهنگی تشکلهای ستایشگری اهل بیت(ع) برگزار شد
۲ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۱
سومین جلسه برنامه‌ریزی برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در حوزه ستایشگری اهل بیت(ع) و ششمین جلسه شورای هماهنگی تشکلهای ستایشگری اهل بیت در محل بنیاد دعبل خزاعی برگزار شد.
پنجمین جلسه مشترک شورای فرهنگی و شورای هماهنگی تشکلهای ستایشگری اهل بیت
۲۰ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۲۲:۴۵
در پنجمین جلسه مشترک شورای فرهنگی و شورای هماهنگی تشکلهای ستایشگری اهل بیت (ع) مسئول هیئت رزمندگان، مدیر عامل خانه مداحان، مسئول فرهنگی هیئت رزمندگان، مسئول تشکل های دینی سازمان تبلیغات و اعضای هیئت علمی بنیاد دعبل شرکت کردند.
همکاری بنیاد دعبل و دفتر تبلیغات حوزه علمیه
۱۴ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۸:۱۰
مدیران بنیاد دعبل و دفتر تبلیغات حوزه علمیه - شعبه تهران - در جلسه ای زمینه های همکاری های مشترک این دو نهاد را بررسی کردند.
سومین جلسه شورای فرهنگی  تشکل‌های ستایشگران
۱۳ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۴:۱۵
سومین جلسه شورای فرهنگی تشکل‌های ستایشگران اهل بیت با حضور مدیر کل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات و مدیران فرهنگی بنیاد دعبل،‌خانه مداحان و بسیج مداحان برگزار شد.
فیلم : بیانیه پایانی نشست نخبگان ستایشگری اهل بیت(ع)‌
۲۳ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۲۳:۵۴
قرائت بیانیه پایانی نشست نخبگان ستایشگری اهل بیت(ع)‌توسط اقای محسن طاهری
بیانیه پایانی نشستِ هم‌اندیشی نخبگانِ ستایشگری اهل‌بیت‌(ع)
۵ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۰۳
نشست هم‌اندیشی نخبگان ستایشگری اهل‌بیت‌(ع) به میزبانیِ شورایِ هماهنگی تشکل‌های ستایشگرانِ اهل‌بیت(ع) (بسیج مداحان، هیئت رزمندگان، بنیاد دعبل، خانه مداحان، کانون مداحان و شاعران آیینی) برگزار شد.
شورای هماهنگی تشکل‌های ستایشگران اهل بیت(ع) تاسیس شد
۲۳ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۰۰:۰۴
انتخاب عنوان « شورای هماهنگی تشکل‌های ستایشگران اهل بیت(ع) » ، برگزاری همایش مشترک و برگزاری منظم جلسات مدیران تشکل‌ها» از مهمترین مصوبات این جلسه بود.
نامه مدیرعامل بنیاد دعبل به مدیران تشکل های ستایشگران
۲ دی ۱۳۹۱ ساعت ۲۳:۳۷
ما می توانیم با تشکیل « دبیر خانه تشکل های هم سو » و برگزاری جلسات دوره ای منظم ( حتی با تعریف یک دستور کار حداقلی مثل اطلاع از وضعیت عملکرد یکدیگر و برنامه های در دستور کارمان ) این کار را انجام دهیم.