وضعیت مطالعات شیعی در کشور چگونه است؟/ ایران مرجع مطالعات تشیع نیست

در این نشست شرکت کنندگان ضمن مفید دانستن برگزاری چنین جلساتی از آن به عنوان راه حل پیش رو برای دستیابی به نقاط مشترک و ...

روزی برای رستاخیز/ فیلمی عاشورایی که به محاق رفت

با وجود گذشت حدود 5 سال، هنوز وضعیت اکران فیلم «رستاخیز» مشخص نشده است.

دهقان نیری به همدان رفت/ چه کسی مسئول همایش پیر غلامان می شود؟

این همایش از سال 82 با دبیری شهرام گیل آبادی آغاز شد و تاکنون و در طی 15 دوره برگزاری آقایان حسینی، ابراهیم طاهری و دهقان ...
آرشيو گزارش
نمايش خبر در تاريخ :
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
پاسخم گو به نگاهی که زبان من و توست
۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۷
با دل حرف بزنید. البتّه طبعاً دل باید جمع باشد و مشغول به همین مخاطب باشد؛ اگر به جاهای دیگر اشتغال پیدا کرد -سرگرم دُوروبر و آئینه‌کاری و بالا و پایین و این آمد و فلانی رفت و مانند اینها شد- دیگر دل وصل نمیشود
دعبل یکی از زیباترین مدایح را در ستایش اهل‌‌بیت(ع) سرود
۱۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۶
عضو هیأت علمی دانشگاه فردوسی مشهد با بیان اینکه دعبل یکی از بهترین منظومه‌‌ها و زیباترین مدایح را به عنوان قصیده تائیه در ستایش اهل‌‌بیت سرود، گفت: امام رضا (ع) او را دعا کرد و فرمودند: خدا تو را در روز فزع اکبر و قیامت از عذاب در امان بدارد.
مداح و ذاکر باید از نام فراری باشد
۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۳
حاج حسن خلج در دیدار با مداحان شهر رشت گفت: مقصد نهایی این است که مداح بتواند خود را به امام نزدیک کند و کمک کند دیگران هم به ایشان نزدیک شوند.
امام صادق(ع) بر شرکت شیعیان در جماعت اهل سنت تاکید داشتند
۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۲
رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی: مصلحت ارتباط شیعه و سنی بزرگترین مصلحت امروز است لذا خروجی فقه ما نباید به سمت انشقاق و اختلاف برود بلکه اگر می خواهیم این مکتب را در جامعه خود پیاده کنیم نباید از علمای شیعه و اهل سنت زاویه پیدا کنیم.
«فرهنگ سوگ شیعی» تجمیع اطلاعات پراکنده در قالبی نظام‌مند است
۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۳
انجام کار گروهی علمی با رعایت اخلاق حرفه‌ای و گروهی در کشور ما بسیار مشکل است و این ارزش «فرهنگ سوگ شیعی» را دو چندان می‌کند.
روضه غیرمستند، جفا به اهل بیت(ع) است
۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۶
حاج حسن رشیدی از ذاکران قدیمی تهران است که ۶۰ سالی در محضر اهل‌ بیت(ع) خدمت می‌کند و از اشعار بی‌محتوای مداحان گله میکند.
تاسیس بنیاد دعبل برای جبران بی مهری به جامعه مداح بود
۲۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۳
مدیرعامل بنیاد دعبل: «مشخص شدن جایگاه مداحان و شاعران آیینی در سند راهبردی فرهنگی در شورایعالی انقلاب فرهنگی» و «جبران خلا و ضعف موجود در رسانه های عترتی» از دغدغه های اصلی بنیاد است.
هدف جشنواره «چهل چراغ» تعمیق معرفت عاشورایی است
۲۷ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۷
جواد شمقدری: مهم ترین مساله از برگزاری جشنواره فیلم و عکس «چهل چراغ» این است که بتوانیم به عمق معرفتی عاشورا و قیام حسینی دست یابیم.
چه کسی دستور تخریب بقیع را صادر کرد؟
۲۱ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۹
محمد بن عبدالوهاب؛ از صلوات بر پيامبر صلي الله عليه و اله نهي مي‌كرد و از شنيدن آن ناراحت مي‌شد. صلوات فرستنده را اذيت مي‌كرد و به سخت‌ترين وجه مجازات مي نمود.
«یوم‌العذاب»؛ فیلمی در خدمت شیعه انگلیسی
۱۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۷
«یوم‌العذاب» عنوان یک فیلم است که به زودی تولید آن آغاز خواهد شد؛ اثری که بر اساس ادعای سازنده آن، درصدد گرفتن انتقام حضرت زهرا(س) است، ولی می‌توان از آن به عنوان کاری در خدمت شیعه انگلیسی نام برد.
برگزاری پر چالش مراسم مذهبی در پایتخت!
۱۴ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۴
اورژانس تهران در اظهار نظری ناامیدکننده اعلام کرده که: «تا وقتی مسؤول و یا شخصیت کشوری ­ای اعلام حضور در این جلسه نکند، امکان استقرار آمبولانس در مسجد وجود ندارد.» گویا برای این آقای مسؤول اورژانس، جان مسؤولین با ارزش ­تر از چند ده هزار نفر مردم عادّی می­ باشد.
اگر آدم تصمیم‌ بگیرد‌ یک‌گناه‌ را از زندگی‌اش‌ حذف‌ کند، توبه‌کننده حساب‌ می‌شود
۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۹
آیت الله جاودان: اگر یک قطره اشک بریزید می بخشند. یک قطره اشک برای امام حسین خیلی زور دارد. خیلی قوت دارد. خیلی اثر دارد. اما نه اینکه من مال مردم بخورم و ده جور دروغ و غیبت و تهمت دارم. صد جور به مردم ظلم می کنم و بعد هم. نه. این هیچی نمی شود. سالی ده بار هم به زیارت کربلا بروم به درد نمی خورد. باید ...
سهم شب‌های قدر در معنویت جامعه
۴ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۱۹
عضو هیأت علمی مؤسسه امام خمینی(ره) اذکار، توسل، مناجات و استغفار شب قدر را یک برنامه جامع برای بندگی خدا دانست و گفت: در دنیای امروز که عوامل مادی انحراف و ابزارهای مجازی گناه و ابتزال در مقابل معنویات قرار گرفته است باید لذت درک معنویت به مردم چشانده شود.
دستورالعملی برای شبهای قدر
۳ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۱
ما نمیدانیم در درگاه تو چه پرونده ای داریم تو خودت خوب میدانی که ما چه کارها کرده ایم، ای بسا که یک کارهایی میکنیم، فراموش میکنیم، حتی در خیر هم اینطور است، گاهی یک خیری انجام میدهیم فراموش میکنیم، آن خیر خیلی به موقع می آید به داد ما میرسد.
سبزواری قله‌نشین سرود انقلاب بود
۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۵
محمدرضا سنگری: استاد حمید سبزواری از چهره‌هایی بود که از پیش از انقلاب شعرش در خدمت انقلاب بود.
منبر؛ رسانه ای کُهَن که کهنه نمی‌شود
۱۹ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۱
منبر، از ابتدای تاریخ اسلام به عنوان رکن مهم ترویج فرهنگ دینی محسوب می‌شده و کارکرد آگاهی بخشی و اطلاع رسانی داشته که هنوز هم این کارکرد ارزشمند را در دل خود دارد.
وقت و توان خود را صرف بندگی کدام اله می کنیم؟
۱۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۸
استاد میرباقری: اخذ خدای بجز "الله"خطرساز است و به قول علامه طباطبایی انسان باید از "اله" (معبودهایی که برای خود می‌گیریم، یا به آنها دل می‌بندیم و خشوع می‌کنیم ) خود فرار کند به سوی مفری(اصلاح کننده) مبین و قابل مشاهده، در واقع اینها سرمایه وجودی شما را می‌بلعند و جهنم را به شما تحویل می‌دهند
اسرار روزه مهم تر، دقیق تر و پیچیده تر از احکام آن است
۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۳
استاد فاطمی نیا: روزه تعدادی احکام دارد تعدادی اسرار، اسرار روزه مهم تر از احکام آن است و دقیق تر و پیچیده تر از احکام است.کسی می ترسد روزه برای او ضرر داشته باشد. اگر ترس او معقول باشد روزه نگیرد. بعضی ها میگویند باید به اشهد بیفتیم بعد باید افطار کرد. اما همه مراجع شیعه بر این فتوا هستند. من خافَ ...
آب و نان و خرما
۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۴
در روايات بسياري به سادگي سفره‌هاي افطاري توصيه شده است
فیلم مستند چشم اندازی از ایران با موضوع عزاداری محرم حسینی
۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۱
در تاریخ 1395/03/07 یک سالن شخصی و خصوصی واقع در خیابان کتبوس تور فیلم مستندی با عنوان «چشم ‏اندازی از ایران» اثر دو کارگردان امریکایی آقایان پال کینگ و جون جان به نمایش درآورد.