گفت‌وگو با استاد محمود فرشچیان:از کودکی خادم اهل‌بیتم

اخیرا تابلویی را به پایان برده‌ام که کار عمیقی است و «عرش بر زمین» نام دارد. این تابلو به نوعی قتلگاه امام حسین (ع)» را ...

تریبون‌ها جولانگاه سیاسی برخی مداحان!

در سال‌های پیش از انقلاب و حتی سال‌ها پس ازانقلاب خبری از دخالت مداحان در عرصه سیاسی و جناحی نبود، اما چندسالی ...

محمدرضا سنگری: عاشورا آبشخور اندیشه و عزت ماست

سطح آثار پژوهشی بالا رفته و دقیق‌تر شده‌اند و عالمانه‌تر به مسائل و موضوعات نگاه کرده‌اند و عمدتاً چهره‌های دانشگاهی و ...
آرشيو گزارش
نمايش خبر در تاريخ :
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
اسرار روزه مهم تر، دقیق تر و پیچیده تر از احکام آن است
۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۳
استاد فاطمی نیا: روزه تعدادی احکام دارد تعدادی اسرار، اسرار روزه مهم تر از احکام آن است و دقیق تر و پیچیده تر از احکام است.کسی می ترسد روزه برای او ضرر داشته باشد. اگر ترس او معقول باشد روزه نگیرد. بعضی ها میگویند باید به اشهد بیفتیم بعد باید افطار کرد. اما همه مراجع شیعه بر این فتوا هستند. من خافَ ...
آب و نان و خرما
۱۷ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۴
در روايات بسياري به سادگي سفره‌هاي افطاري توصيه شده است
فیلم مستند چشم اندازی از ایران با موضوع عزاداری محرم حسینی
۱۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۱
در تاریخ 1395/03/07 یک سالن شخصی و خصوصی واقع در خیابان کتبوس تور فیلم مستندی با عنوان «چشم ‏اندازی از ایران» اثر دو کارگردان امریکایی آقایان پال کینگ و جون جان به نمایش درآورد.
نفس مداح کمتر از واعظ نیست/ مداحان به کتب مقتل مراجعه کنند
۱۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۴
همايش بين‌المللی امام حسین(ع) با اهداف دستیابی به همگرایی فکری انجمن‌های مختلف علمی در زمینه تحولات علمی و رابطه آن با اهداف نهضت حسینی، تعریف ارزش‌های انسانی و اخلاقی نهضت حسینی و پی‌ریزی این ارزش‌ها در قلب دانش‌آموختگان برگزار خواهد شد
اتفاقی که اشک‌های امام خمینی(ره) را در آورد
۱۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۲
آقای طباطبایی هم نشسته بود جلوی ایشان؛ دید که علامه سمنانی دارد اشتباه می‌کند، برای اینکه این اشتباه ادامه پیدا نکند، رو کرد به علامه سمنانی و گفت طباطبایی من هستم؛ ایشان استاد من، آقای خمینی هستند.
دیدار با شاگرد شیخ‌ رجبعلی‌ خیاط، حاج سیدمحمد موسوی‌ کسایی
۱۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۳
جمعی از مداحان پیشکسوت و تعدادی از مدیران بنیاد دعبل خزاعی با حضور در منزل پیرغلام اهل بیت(ع) حاج سیدمحمد موسوی کسایی با وی دیدار کردند.
اگر رمضان به ولی خدا وصل نشود بی نتیجه مانده است
۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۰
استاد شفیعی سروستانی: دعای اللهم انا نرغب الیک ... که در ماه رمضان خوانده می شود انعکاس تمنا و درخواست مومنی است که با معرفت روزه گرفته است. اگر رمضان به ولی خدا و صاحب اصلی رمضان وصل نشود ابتر و بی نتیجه مانده است.
ترویج خرافه بنام دین/ آموزش قوی برای مداحان/ ثبت نام عتبات دانشگاهیان
۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۵
ذاکران اهل بیت (علیهم السلام) باید توجه داشته باشند که ورود آنان به این عرصه برای برای مشهور شدن آنان نیست بلکه محشور شدن با ابا عبدالله الحسین (علیه السلام) است.
هیئت باید محل گفتگو و پاسخ به سوالات باشد
۱۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۸
اصلاً این روش هیئتی که یک نفر حرف بزند بقیه گوش کنند پنجاه شصت سال بیشتر قدمت ندارد. شما خطبه‌های پیامبر(ص) را ببینید. وسط صحبت‌هایش سلمان مدام از او سؤال می‌کند. ما در اسلام مونولوگ نداریم، دیالوگ داریم. منطق اسلام، گفت‌وگو است.
حاج محسن طاهری در نشست «گفتگوی آیینی»:بعضی می خواهند یک شبه ره صد ساله بروند
۱۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۱
حاج محسن طاهری: مناجات خوانی کار کسی است که اهل آن باشد. اگر می خواهیم مستمع را به خدا برسانیم باید لوازم آن را رعایت کنیم. اگر برای رسانه و سیاست و مطرح شدن است، موضوع فرق دارد.
فیلم امام رضا(ع) در اولویت / با امام حسین(ع) باید به همه جا رسید
۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۷
«با امام حسین به همه‌جا می توان رسید»، ولی تأملات بعدی در سخنان بزرگان، جلوۀ تازه ای برای تحقیق و به محقق نشان داد که از توانستن به بایستن سوقمان می داد و باعث هجرت از وادی «می شود» به «باید» می شد: «با امام حسین باید به همه جا رسید!»
بدون صلوات زندگی باطل است/ جلوه ای از اربعین/ نقد کتب ضدشیعی
۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۲۲
مسیر حرم تا حرم قم، جلوه ای از عظمت پیاده روی اربعین حسینی است و عاشقانی که توفیق پیاده روی نجف تا کربلا نصیبشان نشده بود، سعی کرده بودند با حضور خود در این مکان در ایام نیمه شعبان به همراه دیگر زائران، اسمشان را جزو ارادتمندان به امام زمانشان ثبت کنند.
شیرخوارگان‌حسینی/ بازیگرنقش حضرت‌عباس(ع)/ مهدویت بروایت اهل‌سنت
۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۳
مسأله مهدویت و انتظار همواره مسأله‌ای شیعی و فرقه‌ای دانسته شده؛ این در حالی است که بیشتر مسلمانان نمی‌دانند که روایات وارده از پیامبر(ص) در کتاب‌های علمای اهل تسنن درباره مهدی موعود منتظر، حتی بسیار بیشتر از این قبیل روایت‌ها در کتب شیعی است
اساتید اخلاق و آسیب های مداحی/ مداحی هنر است/ مهمترین وظیفه شیعه
۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۰
مداحی یک عبادت است و عبادت نیز باید قربتا الی الله باشد یعنی برای خدا باشد،باید بتوانیم در همه مراحل مداحی خودسازی کرده باشیم که این خود سازی نیاز به یک معلم اخلاق دارد.
بزرگترین وظیفه‌ی منتظران حضرت ولی‌عصر(عج)
۱ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۱
بزرگترین وظیفه‌ی منتظران امام زمان این است که از لحاظ معنوی و اخلاقی و عملی و پیوندهای دینی و اعتقادی و عاطفی با مؤمنین و همچنین برای پنجه درافکندن با زورگویان، خود را آماده کنند.
حکومت امام زمان(عج) انسان ها را به اوج ارزش ها می رساند
۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۲۰
حجت الاسلام انصاریان: چقدر خوب است ملت ایران کشت و کشتار و خونریزی به دست او را از ذهنشان بیرون کنند. مصلح کارش این نیست، امام هدایت کارش این نیست. امام هدایت موج محبت، نور، اصلاحگری و ایجاد امنیت است. چقدر خوب است نگاه مردم به او که طاووس اهل جنت است، عوض شود. اگر این کار را کنند مردم عاشق او می شوند ...
اجتماع عظیم‌مهدوی/ ثبت‌نام مداحان درسامانه‌طوبی/ کتاب زینب‌قهرمان‌کربلا
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۴
جامعه اسلامی همان گونه و به همان اندازه که متأثر از رویدادهای سوگواره مذهبی است، از رویدادهای خوشایند و فرح‌بخش دینی نیز تأثیر می‌گیرد و اتفاقاً در این عصر و زمان که قاطبه مردم کشور را نسل جوان به خود اختصاص می‌دهند، باید برنامه‌ریزی عملی صورت گیرد تا این نسل با سرور و بهجت اهل بیت(ع) بیشتر آشنا شوند....
اولین نوحه ای که خواندم از آهنگران بود
۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۵
حاج نریمان پناهی: کسانی که امروز ادعای مداح بودن دارند و دور خودشان جمعیتی را جمع کرده‌اند، خود را با امثال حاج کوثری مقایسه کنند.
توضیح الرسائل کربلا/ آموزش مداحی/ نشست های مهدویت
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۱
اسماعیل شفیعی سروستانی در نشست‌های مهدویت که توسط مؤسسه فرهنگی موعود برگزار می شود به تبیین ملک عظیم خداوندی که تصویری مستند از دولت کریمه امام زمان (عج)‌ است، می پردازد.
نمایشگاه کتاب کربلا/ تشکیل کمیته فرهنگی ستاد اربعین/ «علی نامه» خوانی
۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۴
«علی‌نامه» از جمله قدیمی‌ترین متون در منقبت و شرح دلاورمردی‌های مولای متقیان(ع) و مربوط به قرن پنجم هجری قمری که واضع آن فردی ناشناس و گمنام به نام ربیع بوده، است و اخیراً در مکاشفات ادبی مورد شناسایی قرار گرفته.