کارت دعوت برای عزاداران «وی آی پی»

مردم بجز ولیمه حج و کربلا، برای مراسم عزاداری هم کارت دعوت سفارش می‌دهند؛ معمولاً برای چهلم و سالگرد که دعوت کنان دارد....

بنیانیان: هیئت و مسجد باید سیاسی باشد/ سیاست‌زدگی با سیاسی بودن تفاوت دارد

در سال‌های اخیر، جریانی به راه افتاده که واکنشی به سوءاستفاده‌های یک عده از دین است. جریان مذکور به این ترتیب است که با ...

غرویان: برخی مداحان بروند درس بخوانند/ خواسته رهبری، جناحی شدن هیات‌ها نیست

مقام معظم رهبری پرداختن به مباحث سیاست و فلسفه سیاسی اسلام را مد نظر دارند اما مسائل جناح، گروه و حزب خاصی مطرح نشود چراکه ...
آرشيو خبر
نمايش خبر در تاريخ :
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
عظیمی: آماده ارائه گزارش جامعه مداحی به رئیس جمهوری هستیم/  بودجه بنیاد دعبل حداقل باید چهار برابر میزان کنونی باشد
۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۷
تسهیلات و خدمات بازنشستگی، از کار افتادگی و سایر مزایا مورد نیاز مداحان است و هیچ نهادی به عنوان متولی مسائل مداحان نیست، وظیفه ما شناسایی مداحان و وظیفه دولت، کمک به بیمه آنهاست.
در «اقتصاد محرم» چه می‌گذرد؟
۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۱
یکی دو روز به محرم باقی مانده و خیابان‌های پایتخت، حال و هوایشان در حال عوض شدن است. خیابان‌های شهر تهران، درون خود 12 هزار هیأت را که به طور رسمی ثبت شده‌اند، جای داده است.
غرویان: برخی مداحان بروند درس بخوانند/ خواسته رهبری، جناحی شدن هیات‌ها نیست
۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۲
مقام معظم رهبری پرداختن به مباحث سیاست و فلسفه سیاسی اسلام را مد نظر دارند اما مسائل جناح، گروه و حزب خاصی مطرح نشود چراکه در این هیئات افراد با مذاق‌های سیاسی گوناگونی شرکت می‌کنند
بنیانیان: هیئت و مسجد باید سیاسی باشد/ سیاست‌زدگی با سیاسی بودن تفاوت دارد
۲۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۶
در سال‌های اخیر، جریانی به راه افتاده که واکنشی به سوءاستفاده‌های یک عده از دین است. جریان مذکور به این ترتیب است که با افتخار می‌گوید منبر یا هیئت ما با سیاست کاری ندارد.
آیت الله یوسفی غروی: بخش‌هایی از زندگی امام حسین (ع) که مغفول مانده است
۲۸ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۲
امام حسین (ع) حدود ۷ سال از عمر خویش را در دوران حیات رسول خدا (ص) و حدود ۲۵ سال را در دوران خلفا گذراند. حضور حسنین (ع) در عصر خلفا از جمله موضوعاتی است که باید با دقت مورد بحث و بررسی قرار گیرند. در این خصوص گفت‌و‌گویی با آیت‌الله دکتر محمدهادی یوسفی غروی، استاد و مدرس حوزه و دانشگاه داشتیم که مشروح ...
دکتر سنگری: محرم تنها اشک ریختن و سینه زنی نیست
۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۹
استاد دانشگاه و پژوهشگر عاشورا با تاکید بر درک معنوی محرم و عاشورا گفت: محزمی زیباست که ما را به درک معنوی از عاشورا برساند و معرفتمان را ارتقاء دهد.
برگزاری دوره‌های آموزشی مرکز بسیج صداوسیما برای هیأت‌های عزاداری
۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۲
اولین دوره جامع صوت هیأت توسط مجتمع آموزشی پژوهشی بسیج صدا وسیما برگزار شد.
سومین گردهمایی زنان عاشورایی در بحرین
۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۸
ائتلاف جوانان انقلابی چهارده فوریه بحرین شب گذشته سومین گردهمایی زنان عاشورایی را در راستای استقبال از موسم محرم الحرام برگزار کرد.
برای  مداحان سطح بندی داریم
۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۵
معاون تشکل های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات کشور گفت: قریب به یکصد هزار تشکل دینی در کشور وجود دارد.
چهار گفتار درباره عاشورا
۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۲
کتاب «چهار گفتار» شامل سخنرانی‌هایی از رهبر انقلاب آیت‌ا... خامنه‌ای در سال‌های 71، 74، 75 و 77 است که به تبیین زمینه‌ها، علل و آثار واقعه عاشورا می‌پردازد.
رونمایی از سه کتاب جدید انتشارات دعبل
۲۷ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۴
نوحه نواحی 5 به نوحه خوانی در اصفهان، نوحه نواحی 6 به نوحه خوانی در بوشهر و نوحه نواحی 7 به نوحه خوانی در یزد اختصاص دارد و لوح فشرده اجرای صوتی نوحه‌ها به همراه این کتاب‌ها عرضه می‌شود.
همه این توفیقات را صدقه سر حضرت علی‌اصغر به من دادند/ دختری که دوبار تا مرز خودکشی رفت
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۱
محمدعلی مجاهدی، پیشکسوت شعر آئینی ایران علاوه بر بهره‌مندی از پیشینه غنی معنوی که در خانواده وی وجود دارد، تلاش بسیار در عرصه شعر آئینی و همراهی با شیخ جعفر مجتهدی که نتیجه توسل وی به امام زمان(ع) بود را در کارنامه زندگی خود دارد.
نقش مهم موسیقی در آیین های دینی به ویژه محرم
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۳
در گذشته در میان همه اقوام و به خصوص آسیایی ها نقش موسیقی و ادبیات در هنگام اجرای ایین های دینی به قدری مهم بود که بدون موسیقی و شعر هیچ مراسمی اجرا نمی شده است. به همین دلیل است که در این نواحی موسیقی و هنر دینی مهم ترین بخش موسیقی و هنر را تشکیل می دهد. موسیقی دینی و آیینی در ایران با توجه به نوع ...
انتقال آموزه‌های عاشورایی از طریق لباس هدف عمده ماست
۲۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۲
دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور گفت: احیای سنت‌های کهن و انتقال آموزه‌های دینی و فرهنگ عاشورایی از طریق لباس، هدف اصلی برگزارکنندگان نمایشگاه «لباس عاشورایی» است.
پایان ششمین جشنواره رضوی در جوار مرقد دعبل خزاعی
۲۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۴
ششمین جشنواره شعر عربی رضوی در مرقد دعبل خزاعی با حضور شعرای برتر این جشنواره به کار خود پایان داد.
همایش «عاشورا تا اربعین» برگزار می‌شود/ اجرای ۴۴ اثر در کشور
۲۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۹
مهدی شفیعی مدیرکل هنرهای نمایشی درباره برنامه های نمایشی مدنظر برای ایام ماه های محرم و صفر به  گفت: برای ایام ماه محرم مثل هر سال تالارهای نمایشی متناسب با این ایام برنامه ریزی هایی دارند و میزبان نمایش هایی متناسب با این ایام هستند. در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر هم در ایام ماه های محرم و صفر ...
نمی توان مناسک را جدا از اخلاق و حقوق دید/ جامعه دچار نگاه تک بعدی به مناسک شده است
۲۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۳
حجت الاسلام علی نقی فقیهی: اخلاق و حقوق منفک از مناسک نیستند و کسانی که این سه را از یکدیگر جدا می بینند درواقع به روح اسلام توجه نکرده اند.
۲۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۱
گردهمایی سه روزه شعرای آئینی به منظور هم‌اندیشی جریان‌شناسی شعر اربعین در کربلا برگزار می‌شود.
استاد مجاهدی: جای خالی سروده‌های «مباهله» در قلمرو شعر ولایی
۲۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۹
در پیشینه شعر آئینی به ویژه در قلمرو شعر ولایی جاهای خالی زیادی داریم که روز مباهله نیز به عنوان افتخار شیعه مورد توجه شاعران قرار نگرفته است.
انکار غدیر عاشورا را بوجود آورد
۲۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۶
‌‌بسیاری معتقدند حادثه عاشورا در پس غفلت از واقعه غدیر رخ داده است. اگر مردم مسیر غدیر را ادامه می‌دادند و منحرف نمی‌شدند، قطعا حادثه عاشورا اتفاق نمی‌افتاد و مسیر تاریخ عوض نمی شد.