محمد صمیمی: باید هیئتی‌ها از اتهام بی‌سوادی مبرا شوند/ در مسیر کشف و حرکت به سوی قله هستیم

ادبیات فارسی در قرن هفتم به قله رسید و آن هم ظهور حافظ و سعدی بود. با دوستان به این نتیجه رسیدیم که شاید تصنیف نیز در ...

جانفدا: شعر آیینی قوی ترین رسانه اهل بیت (ع) است

تجربه به من ثابت کرده که همنشین تاثیر زیادی در پیشرفت و موفقیت یک شاعر دارد. شاعری که می خواهد برای اهل بیت(ع) شعر بگوید،...

تنوع مخاطب مورد توجه قرار گیرد/ مدیریت بهینه تجمع‌های مذهبی آموزش داده شود

حضور نوجوانان و جوانان در برخی از برنامه‌های مذهبی و یا بهره‌برداری از این برنامه‌ها به عوامل مختلفی بستگی دارد که از ...
آرشيو گفتگو
نمايش خبر در تاريخ :
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
مداحان جوان به زورخانه بروند/ از کلاس اوّل مداحی کرده ام (بخش اول)
۱۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۲
حاج مرتضی طاهری: یکی از سرگرمی‌ها و دلمشغولی‌های مداحان استخوان‌دار که هم ایجاد توانمندی می‌کرد و هم سبب ارزش یافتن اخلاقیات در آنها می‌شد، رفتن به زورخانه بود؛ اما امروز زورخانه نداریم یا اگر هم داشته باشیم نسل جوان آنها را نمی‌شناسند و اگر هم بشناسند حوصله و انگیزة رفتن به زورخانه را ندارند.
ساخت فیلم «حضرت زینب(ع)» توسط کارگردان «کیف انگلیسی»
۱۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۷
سید ضیاالدین دری کارگردان سریال «کیف انگلیسی» به سراغ ساخت فیلمی در مورد حضرت زینب (س) رفته است. وی معتقد است با توجه به نقش ویژه حضرت در واقعه کربلا اهمیت پرداختن به این موضوع بر کسی پوشیده نیست.
عاشورا، روش قرار گرفتن بر صراط علوی است
۲۷ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۴
قدیریان با اشاره به جنس نگاه آسمانی نسبت به ماجرای عاشورا در مجموعه آثار «آسمان حسین (ع)» گفت: «عاشورا روش چگونه قرار گرفتن بر صراط علوی و حرکت به سوی مهدویت است و رمز فهم روش حسینی، کلام حضرت زینب (س) است».
عدم ارتباط با علما و خودمحوری بزرگترین ایراد مداحان
۱۹ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۵
سیدرضا نریمانی: آموزش خوب است اما همه چیز در آموزش نیست. ما چیزی فراتر از آموزش داریم. استاد محوری خیلی مهم است. مداح باید یاد بگیرد تا آخر عمر پیش استاد برود و از او خط بگیرد. تجربیات بیاموزد. این هم آموزش دارد و هم اخلاق.
وداع با ماه خدا،‌ سلام به نيکی هاست
۱۴ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۸
چيزي تا پايان ماه خدا نمانده و شمارش معکوس براي جمع شدن خوان پربرکت الهي در روزهاي سرشار از برکت رمضان آغاز شده است. اين لحظات شايد براي ما آنقدرها قابل درک نباشد، اما جانکاه ترين لحظات زندگي پيامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) و ائمه هدي(علیهم السلام) بوده است. لحظات کوتاهي تا آخر رمضان مانده و ماه خدا ...
رابطه شب قدر و انسان کامل/ حضرت زهرا و شب قدر
۴ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۲
رابطه شب قدر با انسان کامل / حضرت زهرا، شب قدر است. چرا از انسان كامل، به ليله القدر تعبير شده است؟
مجلس امام حسین(ع) جای تسویه حساب نیست
۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۷
حاج اکبر بازوبند گفت: خواسته همیشگی من این است که با گفتن نام و ذکر امام حسین(ع) چشم از جهان ببندم.
توصیه های استاد حضرت امام(ره) درباره ماه مبارک رمضان
۲۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۰
می‌فرمود بدانید می‌خواهید با چه کسی مواجه شوید و چه می‌خوانید و تا توجه به این معنا پیدا نکنید و باور نکنید خدا همه کاره است، نمی‌توانید اظهار حاجت کنید.
امام حسین (ع) دلیل مسلمان شدن من هستند
۵ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۹
خانم ایوت بالدکینو، در یک خانواده مسیحی متولد شده و اهل استرالیاست. این خانم که نام خود را به ثریا تغییر داده است، از دلایل مسلمان شدنش و نقش امام حسین (ع) در هدایت خود می‌گوید.
کدام ویژگی جوانان در عصر ظهور تجلی می‌یابد
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۷
معاونت تبلیغ و اطلاع‌رسانی مرکز تخصصی مهدویت گفت: ویژگی‌‌های جوان آن قدر با ارزش است که در تشکیل حکومت جهانی امام مهدی(عج) وجود یاران جوان چشمگیر است، ویژگی‌هایی مانند صفای باطن، زیبا‌گرایی و شجاعت سبب این حضور عارفانه جوان است.
ولایت پذیری را باید از حضرت علی اکبر(ع) آموخت
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۳
آن گاه كه صحيفه عاشورا ورق می‌خورد و آخرين گفت‌وگوی حضرت در کربلا با پدر مرور می‌شود، تنها علی اکبر را می‌يابيم كه آتش اشتياق پدر به ديدار رسول خدا(ص) را در آن سال‌های جانگداز فراق پيامبر(ص) فرو می‌نشاند.
چگونه در ماه شعبان از لحاظ معنوی تقویت شویم!
۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۹
ماه شعبان مقدمه ای برای ورود به ماه رمضان است، در این ماه اعمالی ذکر شده است که می تواند باعث رشد معنوی انسان شود. حجت الاسلام میرباقری در گفت و گویی نکاتی را برای استفادۀ هرچه بیشتر در این ماه مطرح کرده اند.
برای کسی که کار دیگری انجام ندهد مداحی شغل است
۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۳
حاج محسن طاهری: گاهی اوقات هست که یک فرد تمام راه‌های موجود برای انتخاب شغل را امتحان می‌کند و به این نتیجه می‌رسد که اگر یک حرفه تخصصی را دنبال کند موفق‌تر می‌شود.
مبعوث شدن انبیای الهی مقدمه بعثت رسول رحمت(ص)
۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۵
بعثت رسول اکرم(صلی الله علیه و آله) به عنوان نقطه عطف تاریخ بشریت تحولاتی را ایجاد کرد که بشر تا ابد با درک آرمانشهر مهدوی مدیون آن خواهد بود؛ چون در پرتو این بعثت بود که انسان از پیله جاهلیت رهید و جان و اندیشه‌اش مجال پروانه شدن یافت.
میزگرد/ اغلب مقاتلی که به عاشورا نسبت می دهند، صحت ندارد
۳۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۴
با وجود اینکه معجزه دین اسلام، کلام و سخن است و خداوند در قالب کلام مباحث و آموزه های دینی را مطرح می کند اما به نظر می رسد پیروان دین اسلام هنوز اهمیت این معجزه را درک نکرده اند زیرا امروز با مشکلی به نام انتقال مفاهیم دینی با ادبیات روز و همه فهم مواجهیم.
« زیارت جامعه کبیره» ضربه نهایی بر توطئه دشمنان ولایت و امامت بود
۲۳ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۶
استاد فاطمی نیا: اهانت به ساحت قدسی ائمه هدی(علیهم السلام) آخرین تیر دشمنان اسلام و تشیع است و این در حالی است که با همین تیرهای ناپاک خودشان سرنگون می‌شوند و از مقام امامان معصوم(علیهم السلام) و بخصوص امام هادی(علیه السلام) که همواره در نهایت مظلومیت آماج هجمه‌ها و اهانت‌ها قرار داشته اند، چیزی کم ...
توجه به نخبگان و مساله توسعه علوم در دوران امام باقر(ع)
۲۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۸
جایگاه علمی امام باقر و دوران امامت این امام شیعه یکی از عمیق ترین دوران هایی است که موجب افتخار شیعیان در تاریخ اسلام بوده است
در عرصه رسانه ما به حداقل­‌ها در وادی اهل بیت(ع) قانع شده­‌ایم!
۱۷ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۲
40 تا 60 شب در مجالس امام حسین(ع)، 40 شبانه‌­روز روز برای امام حسین(ع) مشکی پوشیدم، 40 شب برای حضرت فاطمه(س) مشکی پوشیدم و برای حضرت زهرا(س) گریه کردم و زیارت عاشورا خواندم. این اگر خروجی نداشته باشد، این انحرافاتی که امروز وجود دارد، دارد پدید می‌­آورد.
توصیه اش به مداحان اخلاص، تدین، تقوا و حفظ اشعار بود
۱۵ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۵
ایشان در سن ۱۵ سالگی اولین روضه را در محضر آموزگار مداحی اش استاد باقر در هیئت بنی فاطمه تهران خواند.نصیحت پدرم به مداحان جوان این بود که سعی کنند برای نوکری شان وقت بگذارند.
راه حفظ وحدت در عین حفظ برائت/ سیره حضرت زهرا(س) درمواجهه با دشمن
۲۴ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۵
حجت الاسلام زائری، کارشناس فرهنگی و دینی گفت: راه‌حل حفظ برائت در عین حفظ وحدت این است که باورهای عقلانی و ایمانی و گرایش‌های درونی و قلبی و عاطفی را جایگزین رفتارهای ناشایست بیرونی کنیم.