گفت‌وگو با استاد محمود فرشچیان:از کودکی خادم اهل‌بیتم

اخیرا تابلویی را به پایان برده‌ام که کار عمیقی است و «عرش بر زمین» نام دارد. این تابلو به نوعی قتلگاه امام حسین (ع)» را ...

تریبون‌ها جولانگاه سیاسی برخی مداحان!

در سال‌های پیش از انقلاب و حتی سال‌ها پس ازانقلاب خبری از دخالت مداحان در عرصه سیاسی و جناحی نبود، اما چندسالی ...

محمدرضا سنگری: عاشورا آبشخور اندیشه و عزت ماست

سطح آثار پژوهشی بالا رفته و دقیق‌تر شده‌اند و عالمانه‌تر به مسائل و موضوعات نگاه کرده‌اند و عمدتاً چهره‌های دانشگاهی و ...
آرشيو گفتگو
نمايش خبر در تاريخ :
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
پیام اربعین، مبارزه بی وقفه با آمریکا و اسرائیل است
۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۲
حجت‌الاسلام والمسلمین طائب گفت: پیامِ رسای پیاده روی اربعین، این است: "تا اسرائیل را از صفحه روزگار محو نکنیم و آمریکا را سرجایش ننشانیم، از مبارزه دست برنمی داریم"
آیت الله قرهی: اربعین نشان‌دهنده زنده‌بودن راه حق است
۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۴۷
آیت الله قرهی گفت: اربعین نشان‌دهنده زنده‌بودن دین هست، اربعین نشان‌دهنده زنده‌بودن راه حق است، اربعین نشان‌دهنده این است که ابی‌عبدالله پیروز شد.
اربعین یک مناسک چندمیلیونی است که حقیقت یک پیام را به جهان ابلاغ میکند
۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۷
اتفاق شگفتی که امروز در کربلا رخ داده این است که پتانسیل بی نهایت عظیم موجود در کربلا که مطلقا بی نظیر است فعلیت یافته و در حال ظاهر و آشکار شدن است.
بلند شو روضه وهب بخوان!
۲ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۹
مداح بايد اطلاعات درست و دقيقي از تاريخ اسلام داشته باشد. متأسفانه برخي از مداحان نادان به خاطر گرم كردن مجلس خود اقدام به تحريف در واقعه عظيم كربلا و شخصيت‌هاي آن مي‌كنند. بر همه ما واجب است تا مقابل اين حركت بایستيم
ضرورت پرهیز از اقدامات فرقه‌ای و تفرقه‌اندازانه در پیاده‌روی اربعین
۱ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۴
عضو هیأت علمی دانشگاه باقرالعلوم(ع) گفت: هر نوع حرکت و اقدام تنگ‌نظرانه، تفرقه‌اندازانه، سیاست‌زده و فرقه‌ای در مسیر پیاده‌روی اربعین ما را از آرمان‌های امام حسین(ع) دور می‌کند، مراقب باشیم دشمنان این روزها چشمشان به ماست.
زیارت سیدالشهدا(ع) از لحظه پیاده‌روی آغاز می‌شود
۱ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۶
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: از همان لحظه که پیاده‌روی زوار از نجف به سمت کربلا آغاز می‌شود، باید به فکر زیارت و ارتباط با سیدالشهدا(ع) و حضرت عباس (ع) باشند.
ترس از جان، مانع زیارت سیدالشهدا(ع) نمی‌شود
۱ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۵۰
درطول تاريخ انسان‌هايى بوده و هستند كه پس از مرگشان، زندگى و حياتشان ادامه پيدا كرده و با مرگ بدنشان، وجودشان و شخصيت و انديشه‏ شان ادامه يافته است.
آیت‌الله دین‌پرور: فرهنگ حسینی را در پیاده‌روی اربعین تمرین کنیم
۳۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۴
مؤسس بنیاد نهج‌البلاغه گفت: به زائران حسینی توصیه می‌شود اخلاق، رفتار، صفات و اهداف امام حسین (ع) جلوی چشمشان باشد و تلاش کنند این اخلاقیات را در مسیر پیاده روی اربعین تمرین کنند.
۳۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۸
حجت الاسلام سلیمانی، عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی(ره) گفت: پیاده روی اربعین انتقال دهنده خط اسلام ناب و اسلام مقاومت و مبارزه در مقابل اسلام سازش و تساهل است.
برخی اشعار و مداحی ها به اعتبار شعر آیینی ضربه می زند
۲۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۵
رئیس انجمن شعر آیینی کشور تصریح کرد: بی شک برخی اشعار و مداحی های خرافه آلود و موهن نه تنها ، حرکت در مسیر دشمنان اهل بیت(ع) است بلکه به اعتبار و هویت شعر آیینی ضربه و خدشه جدی وارد می کند.
آیا عــزاداری برای امام حسیــن(ع) اعتــراض به مقدرات الهی است
۲۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۰
عزاداری د‌ر هنگام رحلت و شهادت و شادی در هنگام تولد آنان از ویژگی‌هایی است که در پرتو آن درس‌های سازنده تربیتی و اخلاقی آموخته می‌شود.
یک سامانه اینترنتی برای جذب نذورات پیاده روی اربعین
۲۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۰
مدیر سامانه اینترنتی نذر گفت: هدف از راه اندازی این سامانه سهیم شدن در کمک به زائران کربلای معلی همزمان با حفظ میزبانی مردم عراق در مسیر این پیاده روی بوده است.
"مشهد" پایتخت معنوی جهان اسلام
۲۵ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۴۷
در شهر ما بازارها و مجتمع‌های تجاری در کنار سازه حرم رضوی، ما را از احساس معنوی بسیار دور کرده‌اند؛ در حالی که باید صدای اذان و قرآن شنیده شود و ما به سمت خدا و معنویت هشتمین امام سوق پیدا ‌کنیم.
پیاده‌روی اربعین باید به عنوان یک دغدغه در جامعه ادبی پیگیری شود
۲۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۳
پیاده روی اربعین واقعاً حرکت عجیبی است. یک کار غیرقابل تصوری است که در افق هایی تأثیر می گذارد که ما نمی توانیم آن را رصد کنیم و تأثیرات طولانی مدت دارد.
مطیع پرچمی هستیم که بر روی آن نوشته شده "هیهات مناالذله"
۲۳ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۰
ما می‌ایستیم مقابل کسانی که بخواهند این انقلابی که برای امام حسین(ع) است را تخطئه کنند.خوشبختانه خیلی نمی‌ترسم از انحرافات و جریان‌هایی که امروز با نام تشیع انگلیسی مطرح می‌شود.
سایت نذر، جهادی اقتــصادی در ســـنگر فضــای مجازی است
۲۳ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۰
حاج حسین یکتا معتقد است که راه اندازی سایت نذر و حرکت در فضای مجازی خود یک نوع جهاد اقتصادی در سنگر جدیدی به نام فضای مجازی است.
تاریخ را نباید به سلیقه خودمان تبیین کنیم
۲۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۰
هیچ‌گاه حاضر نخواهیم شد از اندیشه، عقیده و راهی که داریم برای یک‌ لحظه‌هم کوتاه بیاییم. مبنای زندگی امام‌حسین(ع) و یارانش بر مصلحت‌اندیشی و کنار آمدن با دشمن نبوده است.
ماجرای نوشتن سوگنامه شریف رضی
۱۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۰
شاهکاری که شریف رضی با آن جاودانه شد نهج‌البلاغه است و به تعبیری ایشان با تدوین نهج‌البلاغه خودش را جاودانه کرد و تدوینش ۱۷ سال به طول انجامید و از ده‌ها هزار کتاب به عنوان منبع استفاده کرد.
مداح باید در معنویات جلوتر و در مادیات عقب‌تر از دیگران باشد
۱۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۴۵
مداحان باید مطالعه‌ای هم روی مقتل داشته باشد که بالاخره روضه‌های صحیح از ناصحیح را تشخیص دهد که الفاظی را به کار نبرند که با اصول کلی نهضت امام حسین(علیه السلام) اصلا نمی خواند.
برخی ها قصدشان تحریف واقعه عاشوراست
۱۲ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۰
اگر یک مطالعه سطحی در تاریخ واقعه کربلا داشته باشیم به این نتیجه می‌رسیم اصلاً مذاکره ای وجود نداشته است. قطعاً امروز یزیدیان، آمریکا، اسرائیل و سلطه‌طلبان هستند.