عظیمی: آماده ارائه گزارش جامعه مداحی به رئیس جمهوری هستیم/ بودجه بنیاد دعبل حداقل باید چهار برابر میزان کنونی باشد

تسهیلات و خدمات بازنشستگی، از کار افتادگی و سایر مزایا مورد نیاز مداحان است و هیچ نهادی به عنوان متولی مسائل مداحان نیست،...

نادعلی‌زاده: بعضی ها عزاداری محرم را مبتذل کرده اند/ زمانی عزاداری سنتی ما با اشعار فاخر همراه بود

یک محقق هنر سنتی تعزیه درباره مراسم آئینی و شیوه‌های عزاداری ایام محرم و عاشورا گفت: بعضی هیئت ها شعارها و اشعاری که دارای ...

کارت دعوت برای عزاداران «وی آی پی»

مردم بجز ولیمه حج و کربلا، برای مراسم عزاداری هم کارت دعوت سفارش می‌دهند؛ معمولاً برای چهلم و سالگرد که دعوت کنان دارد....
آرشيو مقاله
نمايش خبر در تاريخ :
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
شاعر و مداح امام حسین به بهشت می رود
۲۴ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۵
هر کس درباره امام حسین (ع) شعرى بخواند، پس بگرید و ده تن را بگریاند، براى آنان بهشت نوشته مى شود
واسطه‌های بهره‌مندی از امام عصر(عج)
۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۵
همان گونه که از خورشید، همگان، از دین‌دار و بى‌دین، نفع مى‌برند، آثار و برکات امام عصر (عج)، همه عالم را در برمى گیرد، هر چند مردم او را نشناسند و قدرش را ندانند.
شيعه از منظر امام صادق
۱۹ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۹
شيعيان واقعى داراى ويژگى‌هاى خاصى هستند و به وسيله همان صفات و نشانه‌ها نيز شناخته مى‌شوند.
راههای اصلاح اخلاق در اندیشۀ علوی
۱۸ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۰۶
امام علی(ع) زوال انسانی را به واسطۀ دست آلودگی به گناه را حتمی می‌داند و به مالک فرمودند: مالک! مبادا دستت آلوده بشود مبادا خودت را با تير مسموم در معرض زوال قرار دهی؛ تو را به تقوای خدا امر می‌کنم.
انواع حکومت و رابطۀ آن با دین
۱۳ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۰
از جمله مباحثی كه با طرح نظریۀ حكومت اسلامی مطرح می‌شود، نوع ارتباط دین با عرصۀ اجتماعی، سیاست و به طور خاص، حكومت می‌باشد.
معجزه رد الشمس چيست و چگونه اتفاق افتاد؟/ کرامتی از حضرت علی(ع)
۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۶
قضيه ردالشمس ممكن است برای برخی قابل هضم نباشد و بگويند چگونه ممكن است اين كره عظيم آسمانی از مسير گردش خود برگردد و...؛ اما بايد توجه داشته باشيم كه اين مسأله به صورت كرامت و اعجاز انجام گرفته است.
چرا ثواب حضرت عبدالعظیم(ع) برابر با زیارت امام حسین(ع) است؟
۱۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۷
برخی شیعیان نزد امام هادی(ع) رفته و گفتند ما از زیارت کربلا آمدیم و حضرت در جواب فرمود که شما در ری زیارت عبدالعظیم را بکنید مثل این است که امام حسین(ع) را زیارت کرده اید.
چرا پیامبر قاتل حمزه(ع) را طرد نمود؟
۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۳
در مورد وحشی (قاتل حضرت حمزه) آمده است که وقتی توبه کرده و اسلام آورد، پیامبر او را پذیرفتند، امّا به او فرمودند که برو و جلوی چشم من نباش. آیا این سخن از پیامبری که آن همه رحمت داشت پذیرفتنی است؟
عزاداری چگونه تأسیس شد/ اشاره پیامبر(ص) به گریه بر حمزه سیدالشهدا
۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۳
از اشاره پیامبر بر اقامه عزا و گریه بر حمزه سیدالشهدا(س) معلوم می شود، رسم نوحه و گریه بر شهیدی از شهیدان اهل بیت از همان دوران حیات حضرت ختمی مرتبت(ص) در میان مسلمانان جریان یافته است.
چرا به امام حسین(ع) "قتیل الله" می‌گویند؟
۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۵۰
عبارت «السَّلَامُ عَلَیْکَ یَا قَتِیلَ الله وَ ابْنَ قَتِیلِه‏» که در یکی از زیارت‌نامه های امام حسین(ع) آمده، به چه معناست؟
آثار دنیایی و آخرتی ذکر «لا حول ولا قوة الا بالله»
۶ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۲
ذکر «لا حول ولا قوة الا بالله» نوزده حرف دارد که در هر حرفش یک اثری برای ما موجود است. وقتی این ذکر را بگوییم، خداوند با نظر رحمت به ما می‌نگرد و وقتی اینگونه شد هر خیری از دنیا و آخرت را به ما می‌رساند.
کتابی با ۲ هزار دلیل در اثبات ولایت امام علی(ع) از مرجعی ۲۸ ساله
۴ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۵
در طول تاریخ کتاب‌های متعددی در حوزه علم کلام در رد و یا اثبات امامت نوشته شده است، اما این کتاب بر پایه مباحث منطقی و کلامی استوار شده است و توانسته بسیاری از علما را در این رابطه اقناع کند.
جورج جرداق؛ حیدری‌ترین اندیشمند مسیحی
۳ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۰۰
زندگی شخصیت‌هایی همچون جورج جرداق، نویسنده و شاعر لبنانی به ما می‌آموزد که می‌توان حیدری بود، بی‌آنکه به گروه و حتی مرز جغرافیایی خاصی متصل و مربوط باشیم. جرداق را می‌توان به تعبیری حیدری‌ترین اندیشمند مسیحی دانست.‌
محتوا و تاثیر صیحه آسمانی چیست؟
۲۹ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۳۶
یکی از علائم ظهور امام زمان(عج) صیحه آسمانی است. این صیحه یا ندا در آخرالزمان از سوی جبرئیل خواهد بود اما این علامت چه مشخصات دیگری دارد؟
فضيلت و اعمال ماه شوال
۲۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۱۶
شب اوّل، شب عيد فطر است و از جمله ليالى شريفه است و در فضيلت و ثواب عبادت و احياى آن احاديث بسيار وارد شده و روايت شده است كه آن شب كمتر از شب قدر نيست .
شرح دعای وداع با ماه رمضان
۲۴ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۸
آیت الله جوادی آملی نوشت: اینکه در آخر ماه رمضان عید فطر می‌گیرند چون در حقیقت محصول ماه رمضان است. ضیافت الله، لقاء الله را به دنبال دارد. پس عظمت از آن ماه شوال نیست؛ بلکه از ماه رمضان است.
روزهای پایانی ماه مبارک رمضان را در یابید
۲۳ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۰
در روز قیامت، چهار روز را به پیشگاه خداوند هدیه می‌برند، گویی که عروس را به خانه بخت می‌برند، پرسیدند: این چهار روز چه روزهایی است؟ حضرت رضا(ع) فرمود:روز عید قربان و عید فطر و روز جمعه و عید غدیر.
رمضان به مثابه سبک زندگی
۲۳ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۰
روزهای آخر ماه قرآن فرا می‌رسد، آیا با پایان این ماه، کار و فرصت بندگی تمام می‌شود و یا این ماه باید به مثابه سبکی زندگی، حیات مومن را در بر گیرد.
نهج‌البلاغه در کلام ادیبان
۱۷ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۰۰
شخصیت علی بن ابیطالب(ع) که مسلمان و غیر مسلمان و سنی و شیعه در طول تاریخ در مناقب و فضایل او سخن‌ها گفته‌اند، در ادبیات فارسی هم حضوری چشمگیر دارد.
علی(ع) نمونه کامل اسلام/ روزگار عقیم است که مردی مثل علی بیاورد
۱۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۹
وقتی به علی بن ابی طالب(ع) نگاه کنید، می‌بینید یک عابد و اول عابد دنیاست به طوری که عبادت علی میان همه ضرب المثل می‌شود، آنهم نه عبادتی که فقط خم و راست بشود، بلکه عبادتی که سراسر جذبه است.