دلیل مخالفت امام خمینی(ره) با عزاداری در میدان آزادی

مجالس عزاداری باید به همان صورت سنتی در کوچه ها، منازل، حسینیه ها و…. وجود داشته باشد و در تار و پود جامعه رسوخ کند، نه ...

حنجره هایی که وقف اهل بیت(ع) شدند

در ماه محرم و صفر هر کسی می خواهد به شکلی ارادت خود را به ساحت سیدالشهدا(ع) ادا کند، یکی با سرودن شعر، یکی با برپاکردن ...

باید از سبک مداحی تقلید شود، نه از صدای مداح

خورسندی با تأکید بر لزوم تقلید از دیگران در ابتدای کار، گفت: باید از سبک مداحی تقلید شود نه صدای مداح.
آرشيو مطالب
نمايش خبر در تاريخ :
نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
دوستم زیرقبه امام حسین(ع) دعاکرده بود که من برای اربعین مستند بسازم
۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۳۳
بعد از اینکه آقای آوینی شهید شد، خود به خود این انگیزه ای که از قبل ایجاد شده بود و این جرقه ای که در ذهنم خورده بود، یک انگیزه وحشتناک تری شد،که من هر طور که شده است خودم را به این روایت فتح برسانم
راه‌پیمایی اربعین، حج ابراهیمی با گفتمان شیعی است
۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۴
خروش میلیونی شیعیان و حتی برادران اهل سنت و حضور آزادی خواهان و ظلم ستیزان از دیگر ادیان توحیدی در راهپیمایی اربعین حسینی حاکی از این مسأله مهم و کلیدی است که امام حسین (علیه‌السلام) نه برای جنگ طلبی، بلکه برای تحقق اهدافی همچون عدالت و صلح‌جویی قیام کرده است.
در هنر دینی تعزیه نباید افراط صورت گیرد
۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۰
سرپرست کانون تعزیه شهرستان دامغان، تعزیه را هنری دینی و دارای تقدس و جایگاه ویژه نزد ایرانیان دانست و گفت: در اجرای تعزیه نباید در موزیک ها و حتی تکنیک افراط صورت گیرد.
کربلا در اربعین به کمال رسید/ فساد و سیاسی و اقتصاد منجر به واقعه عاشورا شد
۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۶
به مناسبت در پیش بودن اربعین حسینی نشستی را با حضور حجت‌الاسلام والمسلین رضا محمدی کارشناس دینی با عنوان «چرایی وقوع کربلا» برگزار کردیم، حجت‌الاسلام محمدی در این گفت‌وگو با اشاره به اینکه ریشه حادثه کربلا را باید بعد از رحلت پیامبر(ص) و حتی قبل‌تر از آن جستجو کرد، نداشتن ...
اربعین نه تقدیس رنج است نه کارناوال دنج
۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۴
اگر خوب نظر کنی خواهی دید که در این پدیده همه چیز از مردم و از بدنه نشات می‌گیرد تا از رئوس و از نخبگان. قبلا هم گفتم که جریان نخبگان و کارگزاران یا نسبت به این قبیل حرکت‌‌ها بی‌اعتنا هستند یا خوشه‌چین دستاوردهای آن
جامعه هیچ‌گاه با عزاداری دچار افسردگی نمی‌شود/ بعضی نقدها به نحوه عزاداری‌ وارد است
۹ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۴
عضو هیئت علمی دانشکده علوم انسانی دانشگاه فردوسی معتقد است: جامعه در حال گسست اجتماعی است، در این بستر شبهات دینی و فرقه‌ها شکل می‌گیرند، برای حفظ جامعه باید همبستگی اجتماعی و پیوند‌های عاطفی را گسترش داد تا شبهات دینی و مشکلات اجتماعی حل شود.
پادشاهان پیاده، روایت‌هایی متفاوت از زیارت اربعین
۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۴
چاپ چهارم کتاب «پادشاهان پیاده» که روایت‌هایی درباره پیاده‌روی اربعین بود طی روزهای گذشته به اتمام رسید و این کتاب در روزهای آینده تجدید چاپ خواهد شد.
مدیحه‌خوانی حاج سیدعلی سادات‌رضوی/ روز تاسوعا در حسینیه حجت بن الحسن(عج) خوانسار
۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۴
دریافت
زیارت اربعین از میرجاوه تا کربلا/ خدمت به زائران در مرزهای شرقی
۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۷
این روزها همه خود را برای زیارت و پیاده روی اربعین آماده می کنند اما ظاهرا دیگر این زیارت فقط مختص به مسیر نجف تا کربلا نیست و همه جای این گیتی را از شرق تا غرب فرا گرفته است.
رشد فعالیت‌های نوآورانه، فرهنگ والای دینی را شکوفا می‌کند
۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۸
حجت‌الاسلام زائری در آیین اختتامیه دومین استارت‌آپ ویکند «اربعین؛ فرصت‌هایی با پای پیاده» گفت: رشد فعالیت‌های نوآورانه در حوزه فرهنگی و مذهبی می‌تواند ضمن ایجاد ارزش افزوده به رشد و شکوفایی فرهنگ والای دینی و مذهبی ما کمک کند.
حاج علی انسانی: گریه بر سیدالشهدا(ع) تقرب می‌آورد اما نباید فقط به آن بسنده کرد
۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۴
علی انسانی در بخش انتهایی برنامه بر لزوم حفظ شکل سنتی عزاداری های حسینی تاکید کرد و درباره نقش هنرهای مختلف در اشاعه فرهنگ حسینی گفت: تصویر می تواند بهترین اثر را بگذارد. «ولایت عشق»، «امام علی» و «مختارنامه» جزو کارهای موثر بودند.
800 ساعت مراسم ویژه اربعین با ۵۵ سخنران و مداح در ۴۰ موکب
۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۰
مسئول برگزاری مراسمات اربعین گفت: ۵۵ سخنران و مداح جهت حضور در ۴۰ موکب با ۸۰۰ ساعت مراسم برنامه‌ریزی شده تا زائرین اربیعن بتوانند از این عزاداری‌ها فیض معنوی بیشتری ببرند.
حجت الاسلام الویری: شکل و نوع هر عزاداری یک پدیده فرهنگی است
۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۸
عضو هیات علمی دانشگاه باقرالعلوم گفت: در محراب مردم برای رسیدن به حق به دنبال پیشوایی که از طرف خداوند نازل شده می روند و در منبر رسالت و انتقال پیام خدا به مردم تجلی پیدا می کند بنابراین محراب و منبر بازسازی شده یک فکر عمیق است.
برخی پشت رحمت امام حسین(ع) شریعت را زیر سوال می‌برند/ هیات‌ها باید بین کار سیاسی و سیاسی‌کاری تمایز قائل شوند
۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۶
یک خطیب مذهبی گفت: امروز به‌راحتی سخنران هم‌لباس بنده بالای منبر می‌رود و می‌‌گوید جهنم را قبول ندارم، یعنی چه؟! یعنی شما هر کاری کنید درست است! حرف‌های قشنگ آکواریومی که انتهای حرفش اینجا است که می‌خواهد بگوید جهنمی وجود ندارد، جهنم را درست کردند تا شما را از خدا بترسانند و در واقع شرع را هم فراموش ...
عشق بی انتهای تعزیه خوان خراسانی به امام حسین(ع)
۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۱
سال‌هاست لباس سرخ بر تن کرده در ماه عزای حسین(علیه‌السلام) تعزیه می‌خواند، جوانی است که نقش شمر را از پدر و برادرش به ارث برده. عشقش امام حسین(علیه‌السلام) است و عاشورایی که هر سال برای او بخواند.
حجت الاسلام نبوی: پیاده روی اربعین موجب تضعیف باطل می شود
۶ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۷
معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه علمیه، گفت: پیاده روی اربعین بزرگ ترین اجتماع دینی جهان است که همدلی مسلمانان را نشان می دهد و این تجمع موجب تضعیف باطل می شود.
بسیار بجاست که یک مداح که عمری زحمت کشیده بیمه شود تا در پیری احساس بی پناهی نکند
۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۴
حجت الاسلام محمد تقی رهبر: با استقبال از بیمه مساجد و هیئت های مذهبی در قالب طرح فیروزه ای بر لزوم تحت پوشش قرار گرفتن ائمه جماعات،منبری ها و مداحان از خدمات بیمه ای تاکید کرد.
رمز ماندگاری عاشورا در پیوندی است که با خداپرستی حقیقی برقرار می‌کند/ توحید پرچم امام‌حسین‌ است
۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۰
غلامرضا ظریفیان استاد دانشگاه و تاریخ‌شناس به تشریح الهیات اموی و تفاوت آن با الهیات پیامبر (ص) و اهل‌بیت (ع) پرداخت و گفت: امویان اعتقادی به عدل ندارند و قدرت برای آنان مقدس است. از سویی دیگر امویان خلیفه را خدا می‌دانند که مصداق شرک است.
مراقب باشیم جا را برای خلوص میزبانان عراقی تنگ نکنیم
۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۴
راهپیمایی اربعین یک وظیفه اداری و دولتی و اجباری نیست، یک مراسم معنوی است و یکی از امکان‌های این مراسم تاملی در یادآوری سختی‌های اهل بیت در واقعه کربلا و پس از آن است و برای فراهم شدن این تامل، نباید مسیر زائران به تفرجگاهی بدل شود
خطر جعل مقدس
۲ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۴
تفاسیر متفاوت از یک واقعه تا زمانی که روشمند و متدیک باشند نه تنها قابل نقد نیستند بلکه توصیه شدنی‌اند چرا که این تفاسیر متعددند علاوه بر کمک به حیات و حضور یک واقعه در طول تاریخ؛ به روشن شدن بیشتر و بهتر آن واقعه نیز کمک می‌کنند.