آموزش ردیف‌ها و دستگاه‌های موسیقی سنتی به مداحان لازم است

به عقیدة حسین روحانی فراگیری ردیف‌ها و دستگا‌های موسیقی سنتی برای یک مداح حُسن است و این خوب نیست که مداحی فالش بخواند ...

هیات دانشجویی 60 هزار نفری/ هیات الزهرا فراجناحی است

هیات دانشجویی «‌الزهرا» دانشگاه صنعتی شریف وارد بیستمین سالگرد تاسیس خود شده است؛ هیاتی که توانسته این شب‌ها خیل عظیمی ...

سحر وقت مسئله گفتن نیست/ غصه می‌خورم که چرا نگذاشتم صدایم شنیده شود

مهدی حمیدی: در حال حاضر سحر که می‌شود، هر شبکه‌ای را که می‌گیرید در حال مسئله گفتن هستند. سحر بایستی با خدا حرف زد و بنده ...
آرشيو مطالب نشريه
نمايش خبر در تاريخ :
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
کتب عاشورایی
۱ آبان ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
با برخی کتب عاشورایی در زیر آشنا شوید.
آفرينش‌هاي عاشورايي
۱ آبان ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
از مهم‌ترين برنامه‌هاي چهاردهمين همايش آفرينش‌هاي عاشورايي تجليل از دکتر «محمدرضا سنگري» در برنامه‌اي با نام «تجليل از يک دهه حضور پررنگ و بي‌ادعا همراه با مهر به ثارالله» در همايش است.
نيمة ديگر سيب!*
۱ آبان ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
جوان‌هاي آن سال‌ها نيز خود مرشد جوانان امروز شعر عاشورايند و چه خوب! زيرا: برايش شعر آييني را بايد در همين خويشاوندي‌ها و شب‌زنده‌دلي‌ها تعقيب کرد.
عزاداران فرهیخته
۱ آبان ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
اين قضيه فقط به «حاج‌حسين فرهنگ» يا آقاي «ده‌بزرگي» يا عزيزاني که ديده مي‌شوند، ختم نمي‌شود. کساني از ابتدا تا به حال و کساني در طول اين سال‌ها به مجموعه پيوسته‌اند و زحمات زيادي مي‌کشند.
یـاد یـاران
۱ آبان ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
اين تشکل ديني که ماهيتي کاملاً ولايي دارد، به علت خصلت مردمي بودنش با اقبال شيفتگان مکتب حسيني مواجه بوده است.
قصة آب و لالایی عاشورا
۱ آبان ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
شعر «لالايی عاشورا» را در كنگره خواندم و اين اولين شعر كودك دربارة عاشورا شد. این شعر در حقیقت متولدشدة جرقه‌ای بود كه به تلاش من بستگی نداشت، خود آمده بود.
صریر سوگوار
۱ آبان ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
شب شعر عاشورايي شيراز با ميهمان‌نوازي‌هاي بسيار خوب و در عين حال ساده و بي‌تکلف به هيچ کمک رسمي و اداري‌اي وابسته نيست.
شبهاي آفتابي
۱ آبان ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
پردة وسط کنار مي‌رود و در ميان تاريکي فرشته‌هايي که در حال چرخش هستند... آدم (ع) مي‌آيد و اولين داستان خلقت شکل مي‌گيرد.
فراز و فرود یک شخصیت
۱ آبان ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
از مختار جز قیامش آن هم به مدد نقاشی‌های قهوه‌خانه‌ای و ذکر مصیبت‌های‌ اباعبدالله (ع) چیزی به یاد مردم کوچه و بازار نمی‌آید. همة آنچه مردم عادی از مختار می‌دانند خونخواهی امام حسین (ع) و انتقام‌های دهشت‌انگیز از قاتلان ایشان است.
آیا مختارنامه ماندگار خواهد شد؟
۱ آبان ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
بیش از پنج سال است که رسانه‌های جمعی به‌ویژه مطبوعات اخبار ساخت و فرایند تولید این سریال را رصد کرده و از قبل ذهنیت و توقع بیشتری در مخاطب به وجود آورده‌اند که این موقعیت برای این سریال در نوعي وضعیت فرصت-تهدید تحلیل‌پذير است.
باید منتظر ماند
۱ آبان ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
این سریال چهل قسمتی است و نباید توقع داشته باشیم که با دیدن چند قسمت از داستان این سریال، بتوانیم قضاوتی دربارة آن داشته باشیم.
نتایج نظرسنجی خیمه پس از پخش نخستین قسمت سریال مختارنامه
۱ آبان ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
۲۱ درصد شرکت‌کنندگان در نظر‌سنجی که سریال را دیده بودند، شروع مختارنامه را با شروع سریال امام علی (ع) مقایسه و از این تعداد ۵۳ درصد، شروع مختارنامه را نسبت به شروع اين سریال ضعیف‌تر ارزیابی کرده‌اند.
مختار در هفتصد سکانس
۱ آبان ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
مختارنامه ۶۰ هنرپیشة اصلی و بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هنرپیشة فرعی و بيش از ۲ هزار نفر سياهي‌لشكر دارد. برای آن ۲ هزار دقیقه کار نهایی شده که در ۴۰ قسمت ۵۰ دقیقه‌ای تدوین شده است. این سریال دارای ۷۰۰ سکانس و ۲۰ هزار پلان است.
مختار کیست؟
۱ آبان ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
از آنجا که میان اشراف کوفه و موالی حاضر در سپاه مختار کینه‌ای دیرینه و طرفینی وجود داشت، اشراف کوفه نگرانی خود را از حاکمیت موالیشان بر خویش به عرض مختار رساندند؛ اما پس از بی‌ثمری گفت‌و‌گوها اشراف قصد شورش کردند که از جانب مختار سرکوب شدند.
تاريخ و جغرافيايي به وسعت انسان و جهان
۱ آبان ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
امروز به دليل وضعيت خاص و متفاوت منطقه و جهان، اين حساسيت به شكل روزافزون تشديد شده و آثار و عواقب آن دامنه و گسترش بسيار بيشتري يافته است و چه بخواهيم و چه نخواهيم براي اسلام و جريان‌هاي اسلامي به نقطة عطف و سرنوشت‌ساز تبديل شده است.
براي مرد گمنام فارسي
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
راه باز است... سريع حرکت کنيد .
شما چرا...
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
شما كه اين‌قدر خوب‌تري، خوب‌تريني چرا دستور نمي‌دهيد حال احمد عزيزي خوب شود و براي زمين شعر بخواند؟
همچون خاری در گلو
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
اقتصاد یک رکن مهم کار است. يگانه جایی که میلیاردها ریال پول خرج ساخت سریالی مي‌شود که هیچ فروش نمي‌کند، ایران است؛ وگرنه در دنیا جدیدترین تکنولوژی‌ها و مجرب‌ترین کارشناسان در اختیار کسانی است که با توجه به وجه اقتصادی رسانه کار مي‌کنند.
مشاوران شادمان ارمغان‌آور امید و آرامش به سریال‌ها باشند
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
نشان‌دادن یأس و ناامیدی در سریال‌ها روا نیست؛ زيرا خداوند مي‌فرماید: «ان الله یغفر الذنوب جمعیا». ناامیدی بزرگ‌ترین گناه است. نباید از دريچة رسانه عده‌اي را از حال و آینده ناامید کنیم.
افطار: یک لقمه نان وسریال
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
یکی از مناسب‌ترین برنامه‌ها که پس از اذان از شبکة سه سیما پخش مي‌شود، بیان مسائل دینی به زبان ساده و روشن براي عموم با حضور آیت‌الله مکارم شیرازی است. ظاهر آراسته و سخنان شیوای ایشان مخاطب را جذب می‌کند.