وضعیت مطالعات شیعی در کشور چگونه است؟/ ایران مرجع مطالعات تشیع نیست

در این نشست شرکت کنندگان ضمن مفید دانستن برگزاری چنین جلساتی از آن به عنوان راه حل پیش رو برای دستیابی به نقاط مشترک و ...

روزی برای رستاخیز/ فیلمی عاشورایی که به محاق رفت

با وجود گذشت حدود 5 سال، هنوز وضعیت اکران فیلم «رستاخیز» مشخص نشده است.

دهقان نیری به همدان رفت/ چه کسی مسئول همایش پیر غلامان می شود؟

این همایش از سال 82 با دبیری شهرام گیل آبادی آغاز شد و تاکنون و در طی 15 دوره برگزاری آقایان حسینی، ابراهیم طاهری و دهقان ...
آرشيو گزارش
نمايش خبر در تاريخ :
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
مهندسی انتظار و دعا در زیارت رجبیه بقیه الله(عج)
۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۸
ما از خدا تقاضا می کنیم ما را به مقامی برساند که در بهشت و«فِي دَارِ الْمُقَامَةِ وَ الْخُلْدِ» همراه ائمه(ع) باشیم. یعنی در ابتدای زیارت، ما افق نهایی و بهترین چیز که همان رسیدن به مقام همراهی ائمه(ع) در بهشت است را طلب می کنیم.
داخل شدن در حریم «متخصص‌ها» حرام است/ سلوک والدین مهمترین رکن تربیت فرزند است
۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۳
آیت‌الله فاطمی‌نیا: بنده چهل سال منبر رفته‌ام یک فایل صوتی از من پیدا کنید که توصیه دوا کرده باشم در حوزه تخصص من نیست؛ فرد غیر متخصص اصلاً نباید حرفی بزند چراکه داخل شدن در حریم متخصص حرام است گو اینکه نسخه شخص هم صحیح باشد.
امام باقر(ع)؛ بنیان‌گذار انقلاب فرهنگی در جهان اسلام
۱۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۱
پس از شهادت سیدالشهدا(ع) به تدریج بستری فراهم شد تا امام باقر(ع) و امام صادق(ع) انقلاب عظیمی در حوزه اندیشه جهان اسلام راه بیاندازند و زمینه تاسیس جغرافیای جدیدی را برای شیعه فراهم آورند.
برخوردها با مهدویت سلیقه ای است/مهدویت هنوز گفتمان رایج فرهنگی کشور نیست
۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۷
مهدویت صرفا محدود در آینده نیست، مهدویت محصور و زندانی آینده و یک تاریخ گنگ و مبهم و نامعلوم نیست، بلکه برای همه تاریخ و جوابگوی بسیاری از سوالات و نیازهای ماست و دقیقا این بُعد مورد بی توجهی قرار گرفته است.
ملاک‌های راه‌یابی شعرای آئینی به محضر رهبر معظم انقلاب
۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۱
دبیر دیدار شعرای آئینی با رهبر معظم انقلاب با بیان ملاک‌های راه‌یابی شاعران آئینی، مراحل دعوت از شعرا، نحوه انتخاب اشعار ارائه شده در محضر معظم‌له و دلیل حضور نوحه‌سرایان، به شرح دلایل و نحوه برگزاری این دیدار پرداخت.
مدیریت فعال، متدین، انقلابی و کارآمد؛ راه حل مشکلات کشور
۲ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۹
رهبر معظم انقلاب: «پایبندی و دلبستگی مردم به ارزش‌های انقلاب اسلامی» و «پایبندی به مسائل ایمانی و دینی» را دو شاخص مهم در ارزیابی حرکت ملت خواندند و افزودند: همت بلند مردم در حضور پرشور در راه‌پیمایی ۲۲ بهمن و مراسم‌های دینی در سال ۹۵ بیش از همیشه و فارغ از سلایق گوناگون سیاسی بود و سمت‌وسوی انقلابی ...
واجبات و محرمات زیارات معصومین (ع)
۲۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۶
برخی معتقدند زیارت امام حسین (ع) واجب است، اما با توجه به اعراض مشهور از نظریه وجوب، نمي‌‌ توان چنين ادعايي را پذيرفت و بايد همانند مشهور قريب به اجماع فقهاي اماميه، به استحباب مؤكد عيني زيارت حضرت و وجوب كفايي آن معتقد شد.
روایتی بی‌پرده از آن‌هایی که قرار بود ریزه‌خوار امام حسین(ع) باشند
۲۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۴
حاج محمود تاری ضمن انتقاد از آسیب‌هایی که اکنون جزئی از فرهنگ هیئتی کشورمان شده است، گفت: دروغ بستن به ائمه(ع) جرم است و قوه قضائیه باید با مداحان خاطی برخورد کند.
علی(ع) در تزاحم مقاصد با اخلاق، مقاصد را دنبال نکرد/ علی(ع) به سیاست غیراخلاقی تن نداد
۱۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۲
محور اعتراض ها دو چیز است، یکی بذل و بخشش ها و غارت های مالی و دیگر اینکه کسانی که بر سر کار آمدند، افراد ناشایست، ناتوان و بدون داشتن صلاحیت های لازم برای مدیریت و زمامداری هستند.
هیئت باید زمینه ساز سبک زندگی دینی باشد
۱۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۹
محمد رضا زائری گفت: دیرپاترین و مهم‌ترین و پرسابقه‌ترین جزء جامعه‌ مدنی شیعی هیات‌های مذهبی هستند که باید زمینه‌ساز سبک زندگی دینی باشند.
گوشه‌هایی از سبک زندگی حضرت فاطمه (س) در بیان رهبر انقلاب
۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۸
زن امروز دنیا الگو می‌خواهد. اگر الگوی او زینب و فاطمه‌‌ی زهرا باشند، کارش عبارت است از فهم درست، هوشیاری در درک موقعیتها و انتخاب بهترین کارها.
91 هزار هیئت ثبت شده داریم/ مداحان را درجه بندی کرده‌ایم
۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۱
مجوز دادن به هیئات مذهبی لزوما به معنای حمایت مالی نیست. سیاستگذاران ارشد نظام و همچنین منابع مالی این اجازه را به ما نمی‌دهند تا به هیات‌ها منابع مالی ترزیق کنیم.
هشدار نخبگان و شخصیت‌ها به سران قوا درباره بافت پیرامون حرم مطهر امام رضا(ع)
۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۱
جمعی از شخصیت های دینی، علمی، فرهنگی و سیاسی با ارسال نامه ای به سران قوا با انتقاد از تخریب بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی، تشکیل کمیته ملی برای نجات این بافت را خواستار شدند.
هرچیز به اخلاق خدشه وارد کند، باید کنار گذاشته شود/ امام علی(ع) همه چیز را فدای اخلاق می‌کرد
۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۵۲
دکتر دلشاد تهرانی اخلاق را مهمترین وجهه رفتاری حضرت امیر(ع) می داند و هرچیزی که به اخلاق خدشه وارد کند باید کنار گذاشته شود تا اخلاق باقی بماند.
شرایط تدفین در حرم مطهر رضوی/ امکان پیش خرید قبر تا پایان سال
۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۸
کارشناس دفتر امور دفن حرم مطهر رضوی می گوید: امکان پیش خرید محل دفن تا آخــر ســال ۱۳۹۵ امکان پیش خرید محل دفن در تمامی قســمت ها و مجموعه های قابل واگذاری در حرم مطهر امام رضا(ع)، نیز طبق دســتور مقامات و مسؤولان عالی رتبه آستان قدس رضوی، فراهم است.
فقری که فخر پیامبراسلام(ص) بود در دعاهای حضرت زهرا(س) نیزتداوم داشت
۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۹
استاد انصاریان: دختر پیغمبر اسلام(ص) می ­خواهد به ما تعلیم بدهد که ما در هر موقعیتی که هستیم، تهی دست، گدا و نیازمندیم و محتاج به یک منبعی هستیم که اولاً خزانه­ اش، نه پایان دارد و نه کم می ­شود و ثانیاً کلیددار همه هستی، همان یک نفر است.
«کافی» چگونه نسل منبری جوان پرورش داد؟
۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۹
نگاهی گذرا به سخنرانی­ های کافی نشان از آن دارد که وی در اغلب سخنرانی­ های خود به مسئله قوم یهود، جنگ اسرائیل با اعراب و ظلم و ستم ­های آن‌ها بر ملت مظلوم فلسطین پرداخته و در پایان برای پیروزی مسلمانان دعا کرده است.
اعتبار۲۰۰میلیونی برای مداحان یک منطقه/ در بحث مساجد از مصوبات شورا عقب هستیم
۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۵
رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، با انتقاد از نحوه تخصیص بودجه فرهنگی ‌سال ۹۶ گفت: تنها برای مداحان درمنطقه یک، ٢٠٠‌میلیون تومان اعتبار تخصیص یافته و این درحالی است که ۱۰ مسجد به من مراجعه کرده‌اند که به ۱۰‌میلیون تومان برای تعمیر و نگهداری نیاز مبرم و اساسی دارند. به یک مسجد ۵۰۰‌میلیون ...
شعر آیینی؛ کانون گنج شعر فارسی با مستمرترین توالی تاریخی
۲۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۱
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:در تاریخ هزار ساله شعر فارسی، شعر آیینی مستمرترین توالی تاریخی را داشته است، چنین توالی تاریخی‌ای را در مضامین دیگر شعر، کمتر سراغ داریم.
اخلاق بر دین مقدم است/ همه همت ما در دین به سمت دیگری رفته و اخلاق مفقود است
۲۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۰
دکتر مصطفی دلشاد تهرانی: می دانید چرا انسان ها به جان هم افتند؟ به جای این که خیرخواهانه نقد کنند، می کوبند و به جای این که دوستی کنند، کینه می ورزند! این ضمیرهایی منفی حاصل نگاه های بد، فهم های غلط، بی اخلاقی، خباثت درون و دل های پر از سودجویی و دشمنی و قدرت طلبی است.