صیانت از مدال نوکری امام حسین(ع) ترویج فرهنگ عاشوراست

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز در دیدار تعدادی از مداحان استان، گفت: مدال نوکری امام حسین(ع) افتخار ...

پژوهش عاشورایی با دستور و بخش نامه اجرایی نخواهد شد

ورود حوزه و دانشگاه به این بحث می‌تواند راهکار مناسبی باشد، به این معنی که پژوهشگران و طلاب و دانشجویان حوزه و دانشگاه ...

تجلیل از غلامرضا سازگار و احمد خورشیدی به عنوان پیرغلام حوزه مهدویت

با حضور 500 نفر از مادحین قم، تهران و کاشان نشستی برگزار می‌شود که از آقای خورشیدی به عنوان پیرغلام مهدویت در حوزه مداحان ...
آرشيو مطالب نشريه
نمايش خبر در تاريخ :
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  
مصلح اجتماعی و خودفراموشی مضاعف*
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
نمی‌توانم باور کنم که کسی که مبادی معنوی نداشته باشد و برای مردم کوشش کند.
دکترين‌هاي هيئت‌هاي مذهبي/بخش اول
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
وقتي گفته مي‌شود رسالت يا فلسفة هيئت‌هاي مذهبي را از نو تعريف و تعيين کنيم؛ يعني اهداف کلان دوردست و البته دست‌يافتني و تحقق‌پذير براي هيئت‌ها طراحي کنيم.
نقش تشکل‌‌های مردمی دینی در توسعه و ارتقاي کیفی فرهنگ دینی جامعه
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
توسعة فرهنگي بايد جامعه را در کسب و رشد اصالت‌ها، خلاقيت‌ها و فضيلت‌هاي اجتماعي به مدد بازشناسي و بازآفريني فرهنگ مستعد خودي ياري دهد.
خون، گریه مي‌طلبد!
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
هیئت را زنده مي‌دانیم که پیوند مي‌دهد ما را با تاریخی که تکرار مي‌شود و پرچم حق و باطلی که به اهتزاز در مي‌آید و بصیرتی که نیاز است در تشخیص حق و باطل پرچم‌ها.
مروجان اسلامی برتر ( مــآب )
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
سياست ديگر وسيله نيست، بلکه به هدف تبدبل شده است. انسان‌ها، جماعت‌، احزاب و شخصيت‌ها بدان وسيله زندگي خود را مي‌گذرانند.
برخي مداحان افکار موهوم را در ميان مردم رواج مي‌دهند
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
نبايد از کنار برخي مداحان سودجو به‌راحتي گذشت. برخي مداحان ساحت معنوي مداحي را با محل کسب درآمد اشتباه گرفته‌اند.
فضاي مداحي‌ها نبايد به اغراض سياسي آلوده شود
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
فضاي مداحي‌ها نبايد به اغراض سياسي آلوده شود، بلکه بايد در نهايت متانت و به دور از هرگونه نظريه‌پردازي شخصي و سياسي برگزار شود تا مردم هم بهره ببرند.
از تحليل و تفکر سياسي تا تجليل و تکفير سياسي
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
برخي الفاظ به كار رفته از سوي مداحان ديني، آن‌‌چنان تأسف‌بار است كه بعضي رسانه‌ها، حتي از كتابت آن الفاظ نيز شرم مي‌كنند و قطار نقطه‌ها را جايگزين آن واژه‌ها مي‌كنند.
توهين و افترا در مداحي‌ها مبناي شرعي ندارد
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
بسيار جاي تعجب دارد که چرا اين آسيب گريبان برخي مداحان محترم را گرفته و آنها از فضاي محافل مذهبي به نفع مقاصد سياسي بهره مي‌گيرند و مستقيم به انسان‌هاي حقيقي و حقوقي توهين مي‌کنند و افترا مي‌بندند؛ البته اين با ذات روشنگري منافات دارد.
هيئت‌هاي مذهبي و ميتينگ‌هاي سياسي
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
هرگز نبايد و نمي‌توان مواضع برخي شخصيت‌هاي سياسي را هرقدر هم محترم و مردمي و مؤمن و حق باشند، عين ديانت شمرد و چنان بر سر آن ايستاد كه گويي همة حقيقت در آن‌کس و موضع او خلاصه شده است.
نسبت ناروا دادن در مداحي‌ها از نظر شرع مذموم است
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
زشتی نسبت ناروا در مداحی‌ها و ناهنجاری نعره‌ها و جیغ‌زدن‌های بی‌معرفت در هیئت‌های مذهبی، از انتقاداتی است که آیت الله العظمی مکارم شیرازی با خیمه در میان گذاشت.
سفر در خاطرات مه‌آلود
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
جمالي‌فرد در فصل دوم اين کتابِ در دست انتشار دربارة «بازديد عبدالسلام جلود از ايران اسلامي»، «دعوت رسمي دولت ايران از نخست‌وزير ليبي» و «گزيده‌اي از پيام سرهنگ معمر قذافي» مي‌گويد و اين همه مسيري است که در آن سعي مي‌شود، پرده از «معماي امام موسي صدر» برداشته شود.
شرح صدر
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
امام موسي صدر علاوه بر اينکه يک شهروند ايراني است و بايد با اين عنوان مسئله‌اش را پي‌گيري کرد، موضوع ربودن او به عنوان يک شخصيت برجستة سياسي ايراني در مجامع بين‌المللي قابل طرح و پي‌گيري است.
روايت صدر
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
روايت صدر مجموعة ارزشمندي از «زندگي‌نامه»، «تاريخ شفاهي»، «انديشه و سيره»، «گاه‌شمار زندگي»، «بحران پي‌گيري» مطالبي دربارة «خاندان صدر»، «اسناد»، «خاطره‌ها» و «پرسش و پاسخ» دربارة امام موسي صدر است.
قول سدید
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
برخی گفتارها درباره امام موسی صدر را بخوانید.
معرفی آثاری دربارة امام موسی صدر
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
با برخی آثار و کتب به چاپ رسیده درباره امام موسی صدر آشنا شوید.
تاوان فهم بيشتر
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
امام دعوت را پذيرفت؛ اما به کاردار ليبي اطلاع داد، مايل است سفر در تاريخ ۲۵ اوت انجام شود و او بايد ليبي را پيش از اول سپتامبر ۱۹۷۸ ترک کند تا همسر بيمارش را که در فرانسه در حال درمان است، ببيند و براي پاره‌اي کارهاي ضروري به لبنان بازگردد.
وصيت مي‌کنم ...
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
فرازي از وصيت‌نامة شهيد چمران به امام موسي صدر را بخوانید.
امام موسى صدر را در مجلس بزرگداشت «جورج جرداق»
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
گذشته از برخي گفتارهاي پرشور عاشورايي امام صدر كه در كتاب جديد «سائرون في موكب الحسين» منتشر شده، خاطرات و نوشته‌هاي پراكنده از اين ديدگاه گسترده و وسيع حكايت مي‌كند و نشان مي‌دهد كه او در پي عرضة آن مفاهيم ناب براي مخاطبان عام از هر مذهب و دين و زبان و لهجه‌اي بود.
گزيده‌ای از سخنراني امام موسی صدر در ظهر عاشورا
۱ مهر ۱۳۸۹ ساعت ۰۰:۰۰
مستضعفين مي‌بينند ستم از درون خودشان پا گرفته است. غصب و استبداد و استعمار و استثمار و استحمار از درون خودشان است. در اين هنگام، نبردي ديگر آغاز مي‌شود؛ بدين‌گونه اين نبرد از ازل تا ابد، پاينده است.